США призупинили розгляд заявок на грін-карти: кого це зачепить?

Дата:

Оформлення грін-карти для багатьох іммігрантів є ключовим кроком до постійного проживання у США. Однак, нові рішення влади можуть змінити правила гри для тисяч заявників.

Нещодавно стало відомо, що уряд США тимчасово припиняє розгляд деяких заяв на отримання статусу постійного резидента. Що це означає для українців та інших іммігрантів, розповідає NBC News.

Отже, згідно із заявою Міністерства внутрішньої безпеки США (DHS), Служба громадянства та імміграції США (USCIS) припинила фінальну обробку деяких заяв на отримання грін-карти. Це рішення ухвалене на виконання нового указу президента Дональда Трампа, підписаного у січні цього року.

Документ під назвою «Захист Сполучених Штатів від іноземних терористів та інших загроз національній безпеці» вимагає від усіх урядових відомств посилити перевірку іноземців, які хочуть отримати дозвіл на в’їзд або вже перебувають у США.

USCIS зобов’язало своїх співробітників провести додаткову перевірку біженців та осіб, які отримали притулок, перш ніж надати їм статус постійного резидента.

У своїй офіційній заяві DHS повідомляє:

«Ми тимчасово призупиняємо фінальне ухвалення певних заявок на зміну імміграційного статусу, доки не буде завершено додаткову перевірку та оцінку ризиків».

При цьому відомство не уточнило, яких саме заявників стосується це рішення, скільки триватиме призупинення та як це вплине на бюджет USCIS.

Для біженців та осіб, які отримали притулок у США, нова вимога означає додаткову перевірку, хоча вони вже проходили суворий контроль перед в’їздом до країни.

До слова, як зазначають експерти, подібні затримки вже траплялися за першого президентського терміну Дональда Трампа. Тоді USCIS вимагала заповнювати абсолютно всі поля в анкетах, навіть якщо певна інформація була недоречною (наприклад, відсутнє друге ім’я). Усе це уповільнювало процес і перевантажувало систему.

Хоча офіційні деталі обмежень поки що не розголошені, є ризик, що це торкнеться українців, які приїхали до США за програмою тимчасового захисту (U4U), шукачів притулку та біженців.

Фінансовий аспект: чому це важливо?

У 2020 році бюджетне фінансування USCIS значно скоротилося через зменшення кількості заявок та зростання витрат на перевірки.

За даними Migration Policy Institute, у період з 2016 по 2020 рік витрати на перевірку іммігрантів зросли майже втричі – з $53 мільйонів до $149 мільйонів. Оскільки USCIS фінансується з плати за подані заявки, затримка їх розгляду може вплинути на доходи агентства та навіть призвести до скорочення персоналу.

Призупинення розгляду грін-карт відбулося саме тоді, коли USCIS почав скорочувати свій величезний обсяг заяв.

За офіційними даними, у 2023 році USCIS вперше за 10 років зменшив кількість невирішених справ на 15%, а у 2024-му – ще на 11,2%.

Проте тепер процес може знову сповільнитися, що стане ще однією перешкодою для тисяч іммігрантів, які прагнуть отримати постійний статус у США.

Якщо ви вже подали заявку на грін-карту, варто слідкувати за офіційними повідомленнями USCIS та бути готовими до додаткових перевірок.

Читайте також: США перевірятимуть соцмережі кандидатів на грін-карту та громадянство

фото: WORKLIFE PL

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українське кафе у Глостерширі: як сім’я біженців втілила мрію в життя

У самому серці британського містечка Сайренсестер з'явиться затишний куточок України. Phoenix Café, перше українське кафе...

Що змушує іноземців ризикувати життям за Україну? Розповідь бійця з Британії

Британець Макер Гіффорд (справжнє ім'я — Гаррі Роу), який воював в Україні два роки, став...

Майбутнє під питанням: що чекає українців у США після закінчення захисту?

Понад 240 тисяч українців, які знайшли тимчасовий притулок у США через програму Uniting for Ukraine,...

Офіційно: українським чоловікам за кордоном спростили видачу паспортів

Українські чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами країни, тепер можуть...

Що подивитись та куди піти в Лондоні у квітні 2025 року

Весна в Лондоні – це не лише тепло і квітучі парки, а й насичена культурна...

Смак дому: як українські вареники стали успішним бізнесом у Канаді

Алла, українська підприємниця, яка з сім'єю переїхала до Канади, не тільки адаптувалась до нових реалій...

Подорожчання транспорту у Лондоні

3 березня 2025 року в Лондоні відбулося підвищення цін на громадський транспорт. Основні зміни стосуються...

Возз’єднання родин у Канаді: все про спонсорство

Канадська імміграційна система надає можливість громадянам та постійним резидентам спонсорувати своїх близьких – чоловіка/дружину, цивільного...

Як велосипеди змінили життя українських біженців у США

Велосипеди можуть змінювати життя – і наступна історія найкраще тому підтвердження. Американське видання Cycling Weekly...

Чи повернуться українці додому? Прогноз The Economist

Три роки війни змінили життя мільйонів українців, змусивши їх шукати безпечний притулок за кордоном. Якщо...

Подібне до цього
Схоже

Translate »