Що росія пропонувала Україні для завершення війни 2022 року: WSJ дізналась деталі

Дата:

Газета Wall Street Journal дізналася проєкт майже узгодженої мирної угоди між Україною та росією, яку розробили у квітні 2022 року, але так і не підписали.

Датований 15 квітня 2022 року документ свідчить, що учасники переговорів з боку України та рф намагалися припинити бойові дії, погодившись перетворити Україну на “постійно нейтральну державу, яка не бере участі у військових блоках”. Планувалося позбавити державу можливості відновлювати свою армію за підтримки Заходу, а також залишити окупований Крим під фактичним російським контролем.

У проєкті договору йдеться про те, що Україна зможе прагнути членства в ЄС, але не зможе приєднатися до військових альянсів, таких як НАТО. 

Згідно з угодою, жодна іноземна зброя не мала бути допущена на українську землю, а Збройні сили України мали скоротити до певного розміру. росія прагнула обмежити все: від кількості військ і танків до максимальної дальності стрільби українських ракет.

Згідно з документом, ЗСУ мали бути скорочені до певного розміру. Так, у кремлі хотіли, щоб чисельність української армії була обмежена 85 тис. військовослужбових, 342 танками і 519 артилерійськими знаряддями. А Україна на переговорах вимагала 250 тис. військовослужбових, 800 танків і 1 900 артиустановок. росія вимагала обмеження на дальність польоту українських ракет у 40 км.

Також рф наполягала, щоб російська мова функціонувала нарівні з українською в органах влади та судах. Згідно з проєктом документа, це пункт, на який Україна не погодилась.

Майбутнє території східної України, яка була окупована до 24 лютого 2022 року, не обговорювалося в проєкті угоди, залишаючи це на розсуд володимира путіна та Володимира Зеленського під час особистих переговорів. Їхня зустріч так і не відбулася.  

Видання також інформує, що мирна угода мала бути гарантована іноземними державами. Зокрема, в переліку таких країн у документі вказані США, Великобританія, Китай, Франція та росія. Окрім того, росія хотіла додати Білорусь як гаранта, а Україна – Туреччину. 

Однак поки договір буде чинним, країни-гаранти мали “припинити міжнародні договори та угоди, несумісні з постійним нейтралітетом України”, включно з будь-якими обіцянками двосторонньої військової допомоги. Зазначається, що міжнародні гарантії безпеки не мали б поширюватися на Крим і Севастополь.

У WSJ зазначили, що в проєкти мирної угоди залишалися невирішеними інші питання, зокрема, що станеться, якщо Україна зазнає нападу.

“Росія хотіла, щоб усі держави-гаранти домовилися про відповідь, а це означало, що уніфікована відповідь була б малоймовірною, якби росія сама була агресором. У разі нападу українські учасники переговорів хотіли, щоб її повітряний простір був закритий, що вимагало б від держав-гарантів забезпечення безпольотної зони і надання зброї з боку гарантів, що не було схвалено росією”, – йдеться в публікації.

WSJ відзначає глибокі поступки, які розглядали перемовники з українського боку на початку повномасштабного вторгнення, “коли Київ опинився у скрутному становищі в перші тижні війни”. Це також служить нагадуванням про компроміси, які росія може знову вимагати від України, якщо військова підтримка Заходу припиниться і рф досягне значних територіальних здобутків.

Читайте також: Попереду найважчий рік: що писали світові ЗМІ про Україну на вихідних

Цю угоду так і не підписали, коли після звільнення Київщини розкрилися масштаби російських воєнних злочинів в Україні, стан українських військ покращився, а Захід надав зброю для відбиття вторгнення. 

Після виходу статті у WSJ її прокоментував радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, який брав участь у тих переговорах. У своєму акаунті в Х він заявив, що озвучені журналістами пункти були умовами росії, на які Україна «ніколи не погоджувалася». За його словами, реальних можливостей домовитися не було.

Джерело: WSJ

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Укрпошта відкриває 4 хаби в США та обіцяє швидшу доставку

Укрпошта підписала стратегічну угоду з Поштою США, яка відкриває нові двері для українців по обидва...

Українка про навчання у США: вступ до університету, виклики і стиль життя

Переїзд до США заради освіти – мрія багатьох українців. Але що насправді чекає там на...

У Канаді відкрили перший український мурал (фото)

У канадській провінції Манітоба з’явився мурал, що став емоційним містком між українцями та канадцями –...

Фільм про жінок у війську “Куба й Аляска” зірвав овації на Sheffield DocFest

Серед вибухів і втрат, коли біль стає буденністю, а страх — фоном, народжується справжнє сестринство....

Подібне до цього
Схоже

Translate »