Питання-табу під час співбесіди, які завадять отримати роботу

Дата:

Співбесіда – це перший контакт, який допомагає визначити, чи є ви найкращим кандидатом на роботу і чи можете принести користь компанії. Тому дуже важливо справити гарне враження і бути готовим відповісти на всі запитання. Гарвардський університет на своєму сайті Harvard Business Review стверджує, що є певні теми, яких краще не торкатися, пише 24.

Не варто сприймати співбесіду як допит, це більше схоже на розмову, де не тільки інтерв’юер може ставити запитання. Експерти рекомендують, щоб людина, яка сидить з іншого боку (шукач роботи), також підготувала кілька запитань, оскільки вони є ознакою зацікавленості та допитливості, а також можуть допомогти визначити, чи дійсно варто працювати в цій компанії.

Крісті ДеПол пояснює в статті HBR, що більшість кандидатів або не ставлять запитань, або чекають до кінця співбесіди, щоб поставити їх, і каже, що це помилка і “втрачена можливість виділитися серед інших кандидатів.

Дослідження показують, що коли ви ставите запитання, менеджер з персоналу відчуває себе більш зацікавленим і з більшою ймовірністю буде ставитися до вас прихильно, а ви отримуєте більше цінної інформації про вакансію”.

“Друга помилка, якої припускаються кандидати, – це неправильні запитання або заплутані формулювання. Коли питання занадто широке, необдумане або просто неправильно витлумачене, ви можете виглядати неосвіченим, наївним, самовпевненим або навіть лінивим”, – пояснює експерт.

Тож які питання не варто ставити або краще ставити під час співбесіди?

Скільки часу зазвичай потрібно, щоб отримати підвищення?

Це важливе питання, але ставити його не найкраще, оскільки може скластися враження, що ти зацікавлений лише в отриманні кращої роботи, а не в процесах чи тому, як працює компанія.

ДеПол пропонує пораду кар’єрного тренера Кайла Елліота, який каже, що тобі просто потрібно по-іншому сформулювати питання, запитавши про те, як працює компанія з точки зору розвитку співробітників і що вони роблять для цього, що вказує на той факт, що ти не просто шукаєш підвищення зарплати.

Чи подобається вам тут працювати?

Річ у тому, що це питання, на думку стороннього спостерігача, ставить інтерв’юера в незручне становище і може викликати дискомфорт. До того ж є великі шанси спровокувати не дуже чесну відповідь, а все тому, що інтерв’юери повинні виступати в ролі амбасадорів бренду або компанії, і вони не збираються розповідати тобі, що їм не подобається в ній.

Натомість краще запитати про те, як проходить типовий робочий день у компанії – це питання вказує на те, що ти бачиш себе в цій компанії, що тобі цікаво, як все працює, і ти можеш отримати більш реалістичну відповідь.

Скільки днів на тиждень ви працюєте в офісі?

Це питання, яке стало популярним у зв’язку з пандемією та роботою з дому, але воно може створити враження, що ти не дуже легко адаптуєшся, не хочеш іти в офіс і не дуже гнучкий. ДеПол каже, що це також може створити враження, що ти виконуєш лише мінімальний обсяг роботи.

Експерт пропонує поставити запитання на кшталт: “Якому балансу між особистою та віддаленою роботою ви віддаєте перевагу?” Такий підхід покаже, що ти хочеш співпрацювати і відкритий до всього, що тобі пропонують, водночас демонструючи зацікавленість у гнучкості на роботі.

Як часто працівники повинні працювати в неробочий час?

Це ще одне важливе питання, оскільки справді багато робіт передбачають позаробочі заходи або дні, які можуть тривати довше, ніж очікується. Але у Гарварді радить не ставити це питання в такій прямій формі, оскільки це вказує на те, що ти не є тим, хто готовий докладати зусиль і домагатися того, чого хочеться.

Натомість рекомендується запитати про робочу культуру компанії та команду, в якій ти будеш працювати, щоб краще зрозуміти, як вона працює, а також про середовище та робочі навантаження, не саботуючи при цьому себе.

Дізнайтесь також про 8 фраз, які не варто говорити на співбесіді.

Джерело: 24 men

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Усик – дворазовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі

Український боксер Олександр Усик вдруге виборов звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі, перемігши британця...

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Найкращі пляжі Британії 2025: лідери по регіонах

Від затишних заток Шотландії до драматичних скель південного узбережжя - британське літо 2025 кличе на...

Подібне до цього
Схоже

Translate »