“Ніколи не були особливо теплими”: Time про непрості відносини Зеленського і Гарріс

Дата:

Кореспондент американського журналу Time Саймон Шустер розповів про непрості взаємини Володимира Зеленського та віцепрезидентки США Камали Гарріс, яка, імовірно, стане конкуренткою Дональда Трампа на виборах.

Саймон Шустер — один з найвідоміших західних журналістів, які пишуть про Україну. Нещодавно він випустив книгу про Зеленського, в якій описане, зокрема, його життя у перші місяці повномасштабної війни.

Журналіст зазначив, що в середині лютого 2022 року Камала Гарріс вилетіла до Європи для виконання важливої ​​місії на світовій арені. Майже 200 000 російських військ тоді стояли біля кордонів України, і їхнє вторгнення стане одним із найбільших викликів за останні десятиліття міжнародному порядку.

“Жодна загроза інтересам США у світі не була більш безпосередньою під час її перебування в адміністрації Байдена, ніж російське вторгнення в Україну, і Гарріс час від часу відігравала помітну роль у відповіді США.

Її поїздка до Німеччини у 2022 році, менш ніж за тиждень до початку вторгнення, привела Гарріс на щорічну зустріч європейських лідерів у Мюнхені. Одним із її завдань було зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським і донести до нього, як США збираються реагувати на вторгнення — і як ні”.

Повідомлення, яке вона передала, було не зовсім вітальним, і враження, яке вона справила на українців, було неоднозначним, йдеться в тексті.

“Камала Харріс сказала, що атака була неминуча, — згадує Олексій Резніков, який був присутній на зустрічі в якості тодішнього міністра оборони України. — Президент Зеленський на це сказав: я розумію. Наша розвідка також бачить цю інформацію”.

Втім Зеленський і Гарріс не змогли домовитися про відповідь на майбутнє вторгнення, пише Шустер. За його словами, Зеленський закликав США запровадити превентивні санкції проти Росії, щоб переконати її відмовитися від агресії. Або ж США повинні надіслати в Україну зброю, в тому числі зенітні системи, винищувачі та важку артилерію, необхідні для того, щоб запобігти нападу російських військ на територію країни.

Гарріс відхилила обидві пропозиції, за словами українських чиновників. Сполучені Штати не можуть запровадити превентивні санкції проти росії, оскільки покарання може настати лише після злочину. Замість того, щоб пообіцяти надіслати передову зброю, Резніков каже, що американці тиснули на Зеленського, щоб той публічно заявив, що вторгнення неминуче. “Зеленський чітко запитав Камалу Гарріс: “Ви хочете, щоб я це визнав, але що це вам дасть? Якщо я визнаю це тут, у цій розмові, ви накладете санкції?” І він не отримав відповіді”.

Журналіст зазначає, що це спілкування “задало тон” відносинам Зеленського з Гарріс, які “ніколи не були особливо теплими”.

Що ж до зброї, то, як пише Шустер, адміністрація Байдена вважала, що надання Києву сучасних систем лише зміцнить переконання путіна, що Україна стає державою-сателітом НАТО.

Іншим завданням Гарріс у Мюнхені було згуртування європейських лідерів для спільної відповіді, якщо російське вторгнення відбудеться, і викладення позиції США.

За словами неназваного чиновника Білого дому, Камала Гарріс багато подорожувала, намагаючись згуртувати європейських союзників і підтримати українців у їхній війні проти росії. Так, невдовзі після початку вторгнення вона відвідала Польщу та Румунію, щоб зустрітися з європейськими лідерами та військовослужбовцями США на східному фланзі НАТО.

У публікації також вказано, що зазвичай контакти із Зеленським підтримував президент Байден, який мав тісні зв’язки з Україною ще з часів свого віцепрезидентства. На зустрічах з українськими офіційними особами вона висловлювала співчуття їхньому важкому становищу, сказав один з представників Білого дому, “але я б назвав це формальним співчуттям, в рамках протоколу”.

Втім, Гарріс нещодавно брала участь у саміті у Швейцарії, який організувала Україна. Однак і ця зустріч із Зеленським була такою ж формальністю, як і попередні, – пише Шустер.

“Зеленський скуто зачитав набір підготовлених заяв, подякувавши президенту Байдену та Конгресу за підтримку”. У відповідь Гарріс зазначила, що це буде її шоста зустріч з президентом України від початку повномасштабної війни. “Не остання”, — з усмішкою відповів Зеленський. “І, сподіваюся, в кращі часи”, — сказала Гарріс”, – пише видання.

Втім представники Білого дому також наполягають, що політикиня налаштована на допомогу Києву так само рішуче, як нинішній президент США, додав Шустер.

Читайте також: Чого очікувати Україні від перемоги Гарріс або Трампа? Думка Тімоті Снайдера

Джерело: Time

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »