“Нас чекає важкий період, але Україна не програє” – Буданов в інтерв’ю ВВС

Дата:

Голова української розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю BBC попередив про нелегкий період зі середини травня. Його прогнози вже не такі оптимістичні, але, як стверджує він, Україна не програє у цій війні.

Ми вибрали головні тези з цієї розмови.

Про найближчі перспективи війни

“Нас чекає досить важка, за нашою оцінкою, ситуація найближчим часом. Але вона не катастрофічна, це теж треба розуміти. Армагеддон не відбудеться, як багато хто зараз починає казати. Але проблеми з середини травня будуть… Середина травня, початок червня… Я і про фронт в тому числі. Це комплексний підхід, тому що росіяни будуть використовувати комплексний підхід”, – сказав Буданов.

“Найближчий період, на нашу думку, буде важкий. Але важкий і катастрофічний – це різні речі. Ми вже кілька разів проходили важкі періоди, і цей пройдемо, повірте мені. Нічого екстраординарного не буде.

Всі їхні плани заздалегідь нам відомі. Як на них реагувати? На більшість є відповідь. Так, є певні питання, які важкувато буде нам зламати, але ми знайдемо відповідь. Як завжди, в останній момент щось придумаємо”, – додав головний розвідник України.

“Як би там хто не казав, згадайте, будь ласка, тих самих “диванних експертів”, які казали: “В України три дні – і все, кінець… Україна не програє і Україна не буде зруйнована. Це треба розуміти”, – підкреслив Буданов.

На запитання, чи є загроза нового наступу на Київ, він різко заперечив: “Станом на зараз – абсолютно немає”

Про успіхи на фронті

Невдалий український контрнаступ Буданов воліє не коментувати. Але коротко сказав про те. що вдалося ворогу: “в росіян був реальний успіх на Авдіївці. Це треба визнати. Це факт. Вони це змогли. Все інше – ну, поки зарано про це говорити”.

Не оминув він й успішні українські атаки по російських об’єктах, а також вдалу “засідку” на ворожий бомбардувальник Ту-22М3, який збили 19 квітня. За його словами, це “перше збиття літака дальньої авіації в цій війні”, і це може полегшити життя жителям Одеси, куди з цього літака часто запускали ракти Х-22.

“А наші, скажімо так, позитивні практичні удари по їхніх об’єктах? Це все урівнювання. Розумієте, вони щось десь роблять, ми десь робимо свій крок. Одні більш успішні, інші менш успішні. Питання війни вирішують не удари – а, як і в стародавні часи, поки людина з прапором не зайде на територію – нічого не зміниться. Хоч ти мільйон дронів туди відправ, хоч сто тисяч артилерійських снарядів туди поклади – допоки людина не зайде, нічого не буде”, – додав військовий.

Про Telegram

Під час розмови Буданов назвав Telegram “є”величезою проблемою” для України. Як він бачить її вирішення?

“Або, як то кажуть, впорядкувати це все – навести в цьому лад, хоча б законодавчо змусити всіх зареєструватися, щоб було зрозуміло, хто за яким медіа ресурсом, а Telegram вже точно статус медіа набув.

Нема питання впливу чи тиску – питання ж не в цьому. Якщо ти хочеш доводити свою позицію – а вона може комусь не подобатись і це нормально в демократичному суспільстві – неси відповідальність. Чого ти боїшся сказати, хто ти?”, – прокоментував Буданов запитання про численні анонімні телеграм-канали.

Він зізнався, що сам іноді гортає Telegram-чати. І зокрема розповів, що днями з одного з каналів дізнався про своє “вбивство десь під Харковом”.

“Як керівник – у мене просто доступ до всіх світових медіа і ресурсів є. Тому я продивляюсь, щоб дивитись на результати тих чи інших наших операцій. Або резонансних подій, які, на наш погляд, мають чи будуть мати якийсь вплив… Щоб дивитися, здебільшого, як російський соціум сприймає ті чи інші події. Це єдине, чим я користуюсь з Telegram”, – сказв розвідник.

Читайте також: Як допомога США вплине на хід війни: огляд іноземних ЗМІ

Джерело: ВВС

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії запрацювала схема Ukraine Permission Extension: що треба знати

Якщо ви є громадянином України і перебуваєте у Сполученому Королівстві за однією з тимчасових схем,...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »