Критичний брак бійців і “зависла” допомога від США: світові ЗМІ про Україну сьогодні

Дата:

У фокусі іноземних видань сьогодні та останніми днями – “зависла” доля фінансової допомоги Україні від Сполучених Штатів на тлі жорсткої внутнішньої політичної боротьби. Також ЗМІ відмічають сильний дефіцит військових в українській армії та пов’язані з цим побоювання “програшу”. А в деяких країнах на тлі закону про мобілізацію заговорили про те, щоб “депортувати” українських чоловіків призовного візу додому. Детальніше про це читайте в нашому огляді преси.

The Washington Post: ЗСУ критично не вистачає людей, а РФ наступає

“Дебати у Києві про мобілізацію і про те, до якої міри країна повинна її прискорити, розлютили солдатів на передовій”, – йдеться в публікації The Washington Post.

Як пише видання з посиланням на українських військовослужбовців, які говорили на умовах анонімності, бійці стикаються з критичною нестачею піхоти, що призводить до виснаження і зниження бойового духу на лінії фронту. Дефіцит кадрів зараз є найгострішою проблемою ЗСУ, оскільки Росія повернула собі наступальну ініціативу на полі бою і активізує атаки.

Один командир батальйону механізованої бригади, що бореться на сході України, сказав, що в його підрозділі наразі менше 40 піхотинців. У повністю укомплектованому батальйоні має бути до 200 осіб. Інший командир піхотного батальйону іншої бригади заявив, що його підрозділ також виснажений.

У зв’язку з цим бійці насторожують прогнозами ситуації на фронті: “Це закінчиться безліччю смертей, глобальним провалом. І, швидше за все, я думаю, фронт завалиться десь, як це сталося з ворогом у 2022 році, на Харківщині”.

“Їх треба кимось замінити», — сказав командир батальйону Олександр. «Їх немає ким замінити, тому вони більше сидять, у них падає моральний дух, вони хворіють або обморожуються. Вони закінчуються. Їх нема ким замінити. Передня частина тріщить. Фронт руйнується. Чому ми не можемо їх замінити? Тому що в нас немає людей; в армію ніхто не йде. Чому ніхто не йде в армію? Бо країна не сказала людям, що треба йти в армію. Держава не змогла пояснити людям, що вони повинні йти в армію. Ті, хто знав, що треба йти, вони вже всі вибігли”.

The New York Times: Сполучені Штати були оплотом для України. Що станеться, якщо підтримка припиниться?

В Сенаті США зависло питання допомоги Україні. Навіть якщо вдасться просунути військову допомогу, є багато причин сумніватися, що гроші надійдуть, враховуючи глибоку опозицію серед республіканців і колишнього президента США Дональда Трампа, пише The New York Times.

“Американські чиновники визнають, що на горизонті немає нічого, що могло б зрівнятися за потужністю з новими асигнуваннями Конгресу в розмірі 60 мільярдів доларів, на які можна було б придбати посилену протиповітряну оборону, більше танків і ракет, а також величезний потік боєприпасів”, – йдеться у статті.

Вказано, що помічники Байдена намагаються з’ясувати, як платити за зброю, якщо Конгрес залишається паралізованим. План арешту російських активів має ускладнення. Неясно, чи можна використовувати резерви для оплати протиповітряної оборони та артилерії.

За словами журналістів, обговорюється також можливість проведення комплексних обмінів озброєнь, подібно до того, як це зробили Японія і Південна Корея, які надали США свої артилерійські снаряди, звільнивши Вашингтон для надання більшого обсягу допомоги Україні. Обидві країни заявляли, що не можуть експортувати зброю безпосередньо в зону бойових дій. Також можливий варіант, коли європейські країни заплатять за американську зброю і доставку її в Україну.

Водночас Європа явно не в змозі забезпечити набагато більше боєприпасів власними силами. За 30 років Європа демонтувала значну частину своїх виробничих потужностей. Європа також не робить значного внеску у виробництво безпілотників, пише видання.

WSJ: Перемога Росії в Україні поставила б під загрозу всіх нас, – Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав західних партнерів зробити все можливе, аби не допустити перемоги Росії. Про це йдеться в його колонці на The Wall Street Journal.

“Путін не досяг жодної зі своїх військових цілей. Він думав, що за два тижні зможе взяти українську столицю Київ. Через два роки йому ще далеко до цього, а Україна мужньо протистоїть російському натиску. Це завдяки героїчній боротьбі українського народу, але це також результат фінансової та гуманітарної підтримки Заходу та постачання зброї та боєприпасів в Україну”, – заявив Шольц.

Він також закликав партнерів не допустити того, щоб Україна зіткнулася із серйозною нестачею зброї та боєприпасів на полі бою.

“Не дивлячись на нашу підтримку, Україна незабаром може зіткнутися з серйозною нестачею зброї та боєприпасів. Деякі фінансові зобов’язання вже вичерпані, а інші необхідно продовжити. Довгострокові наслідки та витрати, пов’язані з нездатністю зупинити агресію Путіна, перевершать будь-які інвестиції, які ми робимо зараз”, – сказав німецький канцлер. 

ЗМІ Польщі: Польські військові говорять про ідею «депортації українців»

Генерал Вальдемар Скшипчак, екскомандувач Сухопутних військ Польщі, запропонував уряду депортувати з країни всіх чоловіків-українців призовного віку. За його словами, це допомогло б підтримати українців у захисті батьківщини. Про це повідомляє польське видання Onet Wiadomości.

“Це має бути ініціатива для урядів у Варшаві, Парижі, Празі, та де б вони не були. Ці уряди повинні допомогти Києву здійснити депортацію”, – вважає Скшипчак.

Це прокоментували у польському МЗС: там усвідомлюють проблему, яку створює перебування військовозобов’язаних українців за кордоном, у тому числі на території їхньої країни. І розглядають варіанти, як можна підтримати українську сторону.

“Ми віримо, що оптимальне рішення може бути знайдене на європейському рівні”, – повідомили в МЗС і додали, що наразі “жодних робіт у цьому напрямку в МВС країни та адміністрації не ведеться”.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »