Для 29% британських компаній головним пріоритетом на 2024 рік є збереження персоналу — такими є результати опитування, проведеного сайтом Totaljobs.
Щоб співробітники не думали про перехід на нове місце, низка HR-фахівців планують запропонувати такі заходи: переглянути оплату праці на користь співробітників, збільшити кількість пільг та дозволити працівникам працювати за гнучким графіком.
Однак навіть якщо ваш роботодавець готовий підвищити зарплату, найчастіше вона дістається тим, хто вчасно попросив надбавку. This is Money опитав кар’єрних експертів та сформулював поради, як грамотно завести розмову про підвищення.
Вибирайте потрібний час
Найкращий період для прохання підвищення зарплати — друга половина січня, стверджують кар’єрні консультанти. На цей момент свята вже закінчилися, фінансовий рік теж наближається до кінця, а значить, багато компаній починають формувати бюджет на наступний рік. Також вдалим місяцем для розмови про зарплату вважається вересень.
Знайте собі ціну
Перш ніж просити про зустріч із керівництвом, зрозумійте, скільки ви хочете отримувати. Для цього варто провести невелике дослідження та дізнатися, скільки платять людям на вашій посаді, причому не лише у вашій компанії, а й у всій галузі загалом.
Призначайте особисту зустріч
Попросити про підвищення в електронному листі, ймовірно, здасться легшим варіантом, проте особиста зустріч завжди краща. Так у вас буде більше можливостей привернути до себе керівництво і перерахувати аргументи на користь надбавки.
Читайте також: Видали це зі свого резюме негайно: 5 помилок, які можуть завадити отримати роботу
Доведіть, що ви гідні підвищення
Вивчіть виконану вами роботу та виділіть ваші заслуги. Можна підготувати невелику презентацію та показати її начальнику, представивши конкретні цифри та кейси. Вам необхідно продемонструвати свій внесок у розвиток компанії та готовність продовжувати роботу в тому ж дусі.
Будьте дипломатичні
У переговорах із начальством важливо бути готовим до компромісу, щоб досягти угоди, яка влаштує обидві сторони. Якщо роботодавець не може підвищити вам зарплату, попросіть його про альтернативні бонуси, наприклад, про більш зручний графік. Також можна обговорити нові завдання, які згодом зможуть забезпечити підвищення.
Не порожуйте звільненням
Багато співробітників вважають, що загроза перейти на іншу роботу миттєво змусить підвищити зарплату; деякі навіть блефують, кажучи, що вони вже мають кілька нових оферов. Однак керівник все одно може не піти назустріч — і якщо виявиться, що ви не готові влаштуватися на нове місце, ви можете зіпсувати відносини з начальством.
Раніше ми писали про 6 порад, як підготуватись до співбесіди за допомогою ChatGPT.