Рішення Сполучених Штатів підвищити тарифи на імпорт канадських товарів створило хвилю економічної невизначеності для Канади. Вплив цих змін може бути особливо відчутним у містах, чия економіка тісно пов’язана з експортом до США.
Які регіони постраждають найбільше і які галузі опиняться під загрозою, пише Global News.
У понеділок президент США Дональд Трамп підписав указ про введення 25-відсоткових тарифів на імпорт сталі та алюмінію з Канади. Нові мита набудуть чинності 12 березня. До цього США розглядали можливість введення 25-відсоткових тарифів на більшість канадських товарів, окрім енергоносіїв, для яких ставка становитиме 10%.
Проте після телефонної розмови президента з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо дію тарифів було призупинено на 30 днів, щоб дати сторонам можливість провести переговори.
Які міста Канади постраждають найбільше?
Канадська торгова палата та її Лабораторія бізнес-даних (BDL) провели дослідження, щоб визначити, які міста найбільше відчують негативні наслідки американських мит. У звіті наголошується, що економіки Канади та США протягом десятиліть були тісно інтегровані, а транскордонна торгівля є ключовою для обох країн.
“Наш аналіз показує, що ці тарифи можуть завдати серйозного удару по економіці як Канади, так і США. У деяких регіонах можливі навіть ознаки економічного спаду”, – зазначається у звіті BDL.
Індекс вразливості міст
BDL розробила спеціальний індекс тарифної схильності до США, що враховує рівень експорту в економіці міста та його залежність від американського ринку.
За цим показником найбільш уразливими виявилися:
- Сент-Джон (Нью-Брансуїк) – 131,1%
- Калгарі (Альберта) – 81,6%
- Віндзор (Онтаріо)
- Кітченер-Кембридж-Ватерлоо (Онтаріо)
- Брантфорд (Онтаріо)
- Гвелф (Онтаріо)
Значний вплив на економіку цих міст матиме зниження експорту в США. Сент-Джон і Калгарі найбільше залежать від експорту енергоносіїв, а південно-західне Онтаріо – від автомобільної промисловості, яка передбачає двосторонню торгівлю між Канадою та США.
Міста, які уникнуть серйозних наслідків
Менш уразливими до тарифів виявилися міста з диверсифікованою торгівлею, які мають широкі зв’язки з іншими міжнародними ринками.
До них належать:
- Вікторія, Нанаймо, Камлупс (Британська Колумбія) – більше експортують до Азії
- Галіфакс, Нова Шотландія – орієнтовані на європейські ринки
- Садбері (Онтаріо) – експортує нікель і мідь на міжнародні ринки, крім США
Чого очікувати далі?
Експерти вважають, що якщо переговори між США та Канадою не дадуть позитивного результату, економічний тиск на канадські міста лише посилиться. Водночас, якщо Канаді вдасться зберегти доступ до американського ринку на вигідних умовах, негативні наслідки можуть бути мінімізовані.
Залишається питання, чи зможе Канада знайти альтернативні ринки та адаптувати свою економіку до нових умов.
Читайте також: Середня орендна плата в Канаді: дані по містах станом на зараз
Джерело: Global News