Історія українки: відкриття бізнесу з організації свят в США

Дата:

Багато українок з початком повномасштабної війни були змушені залишити свій дім та переїхати за кордон. Однак вони не забувають про рідну країну та допомагають українцям. Дехто навіть розпочав власну справу. Серед них – Дарія Вершиленко, яка виїхала з окупації та відкрила в США власну агенцію з організації свят для дітей Daddy’s home. Її мрія – відкрити дитячий табір в Україні.

Дарія поділилася з редакцією MC.today своєю історією переїзду до США. Вона розповіла, як вдалося започаткувати власну справу за кордоном, з якими викликами зіткнулася, як допомагає Україні, а також надала поради підприємцям-початківцям.

«З окупації нас вивозив тато через ліс»

У 2020 році мій чоловік Павло отримав пропозицію роботи в американській компанії. Йому ухвалили візу за кілька місяців до повномасштабного вторгнення, тож Павло переїхав до США, де мав підготуватися для переїзду всієї сім’ї. 23 лютого 2024 року я купила квитки, щоб разом з дітьми вирушити до чоловіка. Але не встигла – почалася повномасштабна війна.

Я з дітьми опинилася в окупації на Київщині. Одного дня мій батько наважився вивезти нас через ліс. Було страшно, бо там ми зіткнулися з російським танком та окупантами. На щастя, нас не розстріляли, тож ми дісталися до Києва. Згодом переїхали до Польщі, а вже звідти – в США.

«У планах було – пожити в США лише три роки»

Ми ще не адаптувалися до нової країни. Люди, які раніше переїхали до США, розповідають, що для цього потрібно близько 10 років. Наша сім’я стикнулася з багатьма викликами: мовним бар’єром, чужою культурою та менталітетом, повільнішим ритмом життя тощо. Спочатку ми планували, що поживемо в США лише три роки, а як буде далі – ще не вирішили.

Ми зараз далеко від рідних і єдині запитання в голові: «Чому ми тут?» і «Що ми тут робимо?». Я планую поїхати до України в листопаді. Хочу зрозуміти, куди далі рухатися, адже Київ – це мій дім, а Америка – країна, де вдалося знайти можливість заробляти.

«В Україні я теж мала агенцію, але тут довелося починати все з нуля»

До переїзду в США я працювала журналісткою і телеведучою (вела новини на телеканалі Дом/Freedom). Паралельно я мала свою маленьку агенцію дитячих свят «Татко Вдома. Свято». Цей бізнес відкрився у 2008 роках і досі продовжує працювати. Я була шокована, коли через чотири місяці після початку повномасштабної війни прийшло замовлення.

На приміщення у Вишгороді, яке ми орендуємо, зробили знижку у 50% на перші кілька років війни. Так наша справа змогла вижити. Мама мого чоловіка Анастасія Вершиленко тепер взяла агенцію в Україні на себе. За цей час бізнес навіть трохи виріс.

Водночас в США ми все починали з нуля. Сім’я переїхала до Оклахоми, а там дещо інший формат святкування днів народжень: через спеку влітку їм не потрібні аніматори чи іграшки. Найпопулярніші – водні гірки, тому там працюємо в цьому напрямку.

Відкриття агенції Daddy’s home у США. Фото: надане спікеркою mc.today

«За перші чотири місяці зробили 100 свят і “відбили” третину вкладень»

Наш перший крок? Ми спробували зробити свято безплатно. Після цього я пішла працювати в міжнародну компанію J.Crew на кілька місяців, щоб побачити, як працюють продажі. Чоловік створив сайт, ми отримали всі дозвільні документи й вже 5 червня 2023 року почали організовувати свята для дітей.

Зараз ми займаємося орендою надувних батутів, гірок та розважальними програмами з аніматорами. Лише за перші чотири місяці роботи ми провели 100 свят та відбили третину вкладень. Раніше працювали для компанії, яку фінансує фонд американського мільярдера Кайзера. А тепер отримали замовлення від Chick-fil-A (компанія рівня McDonald’s).

Відкрити свою агенцію нам коштувало близько 50 тисяч доларів. На початку допомагали друзі, знайомі та ChatGPT. Останній допомагав досконало англійською мовою формулювати е-мейли чи писати рекламні пости. У нас є одна перевага – на одному сайті можна вибрати та замовити різні формати святкування. Адже місцеві бізнеси тут дуже нішові: окремо треба замовляти анімацію, аквагрим, ростові ляльки тощо. Тому в Daddy’s home ми це об’єднали та зробили ширший вибір.

Розповім цікаву історію: одного разу на заході, який ми організовували, команда встановила батути та провела для дітей інструктаж. Клієнт був здивований, адже побачив таке вперше за своє життя. Попри те, що він вже понад 10 років замовляє дітям та онукам батути, працівники агенції жодного разу не озвучували правила безпеки.

«Ми разом з громадою організували заходи до 24 серпня та 24 лютого»

Зараз у нашій команді з десяти людей працюють чотири українці. Ці люди роблять дітям аквагрим, готують солодку вату та працюють у ростових ляльках. Також є талановитий українець, який вчить англійську мову, тож в майбутньому ми зможемо взяти його аніматором. Ми постійно донатимо знайомим військовим та розповідаємо американцям про Україну. Разом з громадою наша команда організувала заходи на День Незалежності та річницю повномасштабної війни. Ми були спонсорами заходів та разом з американськими скаутами зібрали гроші для українських скаутів.

А ще – ми робили свято на День Святого Миколая для діток з Вишгорода, а також захід для допомоги онкохворим дітям з США. Але моя головна мрія – відкрити великий дитячий табір в Україні. Ми плануємо зробити це на гроші, які заробимо в США. І навіть якщо ми будемо жити на дві країни, я хочу більшість ранків зустрічати на Подолі в Києві.

«У США ти “бігаєш” за персоналом, а не навпаки»

Ведення бізнесу тут дещо відрізняється від того, як це роблять в Україні. Є кілька речей, які мене здивували:

  1. Вартість робочої сили. Тут ти «бігаєш» за персоналом, а не навпаки. А ще – набагато вищі зарплати. Наприклад, замовлення професійного актора чи аніматора на свято у нас коштує 700 гривень за годину, в Америці – від 60 доларів (близько 2500 гривень).
  2. Важко знайти персонал. Якщо в Україні основна складність – це знайти клієнта, то тут навпаки – проблемніше знайти працівників.
  3. Конкуренти. Власники інших бізнесів будуть слідкувати за кожним твоїм кроком і якщо десь «і якщо десь «промахнешся» – вони повідомлять у всі відповідні інстанції.

Поради для тих, хто хоче відкрити бізнес у США

Ось 4 основні кроки для українців, які думають про старт власної справи у США:

  1. Перш за все визначтеся, чи вам це дійсно потрібно. Адже доведеться взяти на себе всю відповідальність за подальший розвиток подій.
  2. Знайдіть свою нішу для бізнесу. Після цього – визначте свою спеціалізацію та ринок.
  3. Навчання. Я дотримуюсь основного правила – спочатку вивчай, потім роби. Ми деякий час робили навпаки: почали бізнес, а вже в процесі вдосконалювалися.
  4. Любіть людей. У США ви не зможете обслуговувати клієнтів без посмішки.

Варто зазначити, що в США власникам бізнесу потрібно розраховувати лише на себе. Так, тут легко знайти інвестора, бо в людей є вільні гроші. Але вони будуть вкладатися лише тоді, коли ви доведете, що розумієтеся у своїй ніші та запропонуєте їм справедливий відсоток від прибутку.

Проте є і свої переваги. Наприклад, у США швидко роблять всі дозвільні документи, бо тут немає корупції. Рівень сервісу органів, які обслуговують бізнес, високий – умовно кажучи, як рівень сервісу в елітному ресторані Києва.

Читайте також, Українка відкрила квітковий бізнес у Британії: “Це моя пристрасть”

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Нова редакція угоди про корисні копалини: США хочуть 100% власності

Росія окупувала приблизно п'яту частину території України, включно з багатим на ресурси Донбасом. Адміністрація президента США Дональда Трампа прагне отримувати доходи від природних ресурсів на територіях України, звільнених від російської окупаці Про це йдеться в новому проєкті угоди із США, який отримало в розпорядження...

Українці за кордоном готують сотні акцій на підтримку України: розклад для Британії, США і Канади

Наближається третя річниця повномасштабної війни росії проти України. Це нагадування всьому світу, що боротьба за...

“Вирішать” без України? Діаспора в Канаді занепокоєна переговорами США та росії

Українська громада у Вінніпезі з тривогою сприйняла новину про переговори між США та росією, які...

Трамп стає на бік росії в питанні України: як світ реагує на зміну позиції США

Президент США Дональд Трамп своїми останніми заявами викликав широкий резонанс у міжнародних ЗМІ. Він звинуватив...

“Комік-диктатор” і “війна, яку не виграти”: Трамп знову атакує Зеленського

Президент США Дональд Трамп знову обрушився з критикою на Володимира Зеленського, назвавши його «диктатором без...

Трамп – про Зеленського, хто винен у війні, добрі наміри рф, гроші та вибори: головне

"росія хоче зупинити цю дикість, яка там відбувається", "росія здатна дуже швидко знищити українські міста...

Перемовини США та рф в Саудівській Аравії без України: підсумки та реакції

Сьогодні день відзначився напруженими дипломатичними подіями: у центрі уваги перемовини між офіційними делегаціями США та...

Українці в Канаді ризикують втратити візи через проблеми з паспортами

Тисячі українців, які знайшли притулок у Канаді після початку війни, ризикують залишитись без можливості продовжити...

Hutsul Coffee Factory: українська кав’ярня в Канаді, де панує тепло і традиції

Є щось особливе в тому, щоб насолоджуватися чашкою гарячого чаю чи кави в затишному місці,...

CША починають перемовини з рф без України? Дайджест новин

Останні дні дуже насичені подіями і заявами щодо війни росії проти України. Головна тема сьогодні...

Подібне до цього
Схоже

Translate »