До зими українці проводитимуть більшу частину дня без електрики – FT

Дата:

Росія знищила чи захопила понад половину генерації електроенергії в Україні, що спровокувало масові відключення світла по всій країні, пише Financial Times.

Ракетні атаки та атаки безпілотників росіян в останні місяці були спрямовані на українські електростанції, що змусило енергетичні компанії ввести загальнонаціональні зупинки, намагаючись усунути пошкодження та знайти альтернативні джерела постачання.

До повномасштабного вторгнення росії в 2022 році внутрішнє виробництво електроенергії в Україні становило близько 55 гігават електроенергії, що було одним з найбільших в Європі. За словами українських чиновників, ця потужність виробництва електроенергії наразі впала нижче 20 ГВт через бомбардування або російську окупацію.

Російська атака минулої суботи вразила енергетичні об’єкти в п’яти областях, завдавши значних збитків, заявив міністр енергетики Києва Герман Галущенко.

Останні удари також були спрямовані проти насосних установок для підземного зберігання природного газу, які використовуються споживачами з ЄС. Хоча ці насоси можна легко замінити, атаки підкреслюють занепокоєння щодо безпеки постачання взимку – як для внутрішнього використання, так і для експорту.

Перша кампанія повітряного бомбардування росії взимку 2022-23 років була націлена на розподільчу електричну мережу країни, яку, на думку чиновників і експертів, можна було відносно легко відремонтувати. Але останні удари зосереджені на теплових і гідроелектростанціях, які буде набагато важче і дорожче ремонтувати, перебудовувати або замінювати.

Один український урядовець назвав суботню атаку “руйнівною”, а інший сказав, що це, ймовірно, означало, що до зими жителі проводитимуть більшу частину свого дня без електрики.

Обидва чиновники говорили на умовах анонімності, оскільки не мали права спілкуватися з пресою. Один з чиновників сказав, що 1,2 ГВт електроенергії було втрачено лише під час суботнього бомбардування, а інфраструктура, яка має важливе значення для транспортування газу з підземних сховищ на заході України, була сильно пошкоджена.

Відповідаючи на запитання про те, якою буде ця шкода на наступні місяці, один із чиновників прямо сказав: “Ми повинні підготуватися до життя в холоді та темряві“.
Це наша нова норма“, – сказав другий чиновник, показуючи за вікном на темряву, яка опустилася на Київ під час нещодавнього аварійного відключення електроенергії.

Керівництво України звинуватило в останніх руйнуваннях недостатню протиповітряну оборону, яку забезпечують західні союзники. Президент Володимир Зеленський заявив, що російські ракети змогли вразити найбільшу київську теплоелектростанцію в квітні через те, що в українських військ закінчилися боєприпаси.

Мета росії полягає в тому, щоб зробити життя українців нестерпним, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко.

Він описав плани зі створення “децентралізованої енергетичної системи”, яка базується на більшій кількості міні-електростанцій, які були б менш вразливими до атак росії.

За його словами, Україна також намагається збільшити використання екологічно чистих технологій, таких як сонячні батареї та вітрові турбіни.

Європейські країни наразі передали Києву 120 партій критичного енергетичного обладнання та інструментів, щоб допомогти зміцнити та відремонтувати енергосистему.

У п’ятницю українська влада подвоїла ціни на енергоносії, намагаючись профінансувати зусилля з реконструкції, але вони все ще не відповідають ринковим ставкам.

Литвиненко зазначив, що Україна також намагається збільшити використання зелених технологій, таких як сонячні панелі та вітряні турбіни. Хоча вони вважаються вирішальними для майбутньої енергетичної безпеки України, вони потребують іноземних інвестицій, які важко отримати, враховуючи профіль ризиків країни.

Додамо, напередодні видання New York Times проаналізувало понад 200 тисяч будівель, пошкоджених російськими атаками в Україні.

Джерело: Financial Times

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Подібне до цього
Схоже

Translate »