Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

Дата:

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не видворять їх з країни. Тим паче, що на початку цього тижня офіційно призупинили програму Uniting for Ukraine.

Прессекретарка Білого дому Каролін Левітт днями заявила, що уряд Сполучених Штатів депортуватиме громадян, які залишилися на території країни після закінчення терміну дії візи.

“Якщо особа залишається після закінчення терміну візи, вона стає нелегальним іммігрантом і стає суб’єктом депортації”.

Дослідницько-аналітична група InfoLight зауважує, що українські громади в США вже починають об’єднуватися для захисту своїх прав. Вони звертаються до конгресменів, беруть участь у публічних обговореннях та акціях, щоб привернути увагу до важливості гуманітарної підтримки. На додаток, український уряд активно співпрацює з міжнародними партнерами, щоб забезпечити належний захист своїм громадянам за кордоном.

За словами експертів, політика адміністрації Трампа часто базується на пріоритетах внутрішньої безпеки та економічних інтересів США. Українські біженці, хоча і вважаються тимчасовими гостями, можуть опинитися у центрі дебатів про витрати бюджету на підтримку іммігрантів та створення робочих місць для американців. Тож рішення щодо українців, які отримали тимчасовий притулок, значною мірою залежатиме від політичного контексту, впливу правозахисних організацій та позиції Конгресу США.

Водночас багато американців підтримують надання допомоги Україні, що може стати важливим фактором у збереженні гуманітарних програм.

За якими програмами українські біженці перебувають у США?

З початку повномасштабної війни шукачі притулку з України могли потрапити до Сполучених Штатів за кількома основними програмами.

Це статус тимчасового захисту (Temporary Protected Status), призначений для людей в США, котрі не можуть повернутися додому через небезпечні обставини – ініціатива існує вже давно і стосується не лише українців.

Ще одна програма – “гуманітарний пароль”, за яким отримали дозвіл на проживання ті біженці, що прибули до Сполучених Штатів із сусідніх країн, або тимчасовий дозвіл на в’їзд та перебування в країні, а потім вже потрібно було отримати “грін-карту”.

Згодом затвердили Uniting For Ukraine (U4U) – програму, за якою українські біженці отримують “гуманітарний пароль” з допомогою спонсора в США. Тобто громадянам України перед виїздом до США слід було заручитися підтримкою американців, які готові їм допомогти.

Але усі ці програми тимчасові, розповіла адвокат Ірина Мазур, котра представляє раду директорів Ukraine Immigration Task Force – неурядову ініціативу, яка інформує українських біженців про міграційне законодавство в США.

“термін програми Temporary Protected Status має закінчитися 19 квітня 2025 року. Чи її поновлять – ми будемо знати за 60 днів до закінчення, тоді державний секретар має оголосити, чи Україну знову визнають як країну, громадяни якої підпадають під дію статусу. Тобто в такий короткий термін люди дізнаються, чи зможуть вони продовжувати тут жити”, – пояснила адвокат у коментарі Голосу Америки.

Програма Uniting For Ukraine або U4U також тимчасова. Востаннє її продовжували у березні 2024-го на строк до двох років. Проте рішення про продовження U4U є політичною волею президента. І це вже стало зрозумілим, коли на початку цього тижня було офіційно повідомлено про призупинення програми U4U для біженців з України.

Причини, за якими іммігрантів можуть депортувати

  • Завершення тимчасових програм: Програми, за якими українці отримали тимчасовий захист, мають обмежений термін дії.
  • Порушення законів: Будь-які правопорушення в США можуть стати підставою для депортації.
  • Зміна обставин в Україні: Якщо ситуація в Україні покращиться і повернення стане безпечним, статус біженця може бути переглянутий.

Як уникнути депортації:

  • Дотримуватися законів: Слідкуйте за дотриманням усіх вимог імміграційного законодавства США.
  • Працювати з адвокатом: Консультація з імміграційним адвокатом допоможе вам зрозуміти ваші права та можливості.
  • Активно шукати шляхи легалізації: Прагніть отримати постійний вид на проживання або громадянство США.

Читайте також: Українці змушені нелегально перевозити своїх дітей до Британії через візові правила – ЗМІ

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

“Годинник цокає” для понад 100 тисяч українців у Канаді – The Star

Багато переміщених українців у Канаді зіткнулися з серйозними проблемами з отриманням необхідних документів. Про це...

Подібне до цього
Схоже

Translate »