Дата припинення вогню і перепони на шляху до миру: дайджест новин

Дата:

На тлі триваючої війни між Україною та росією світові лідери продовжують шукати способи врегулювання конфлікту. Західні медіа активно аналізують ситуацію, намагаючись зрозуміти, чи є реальні перспективи припинення вогню та які ризики стоять перед Києвом.

Західні ЗМІ показують різні аспекти війни та дипломатичних маневрів довкола України. США прагнуть домовитися про припинення вогню в Чорному морі, однак Київ наполягає на гарантіях безпеки. Тим часом росія використовує переговори з Трампом як важіль впливу, не відмовляючись від своїх стратегічних цілей.

Огляд найважливіших матеріалів останньої доби – у нашому дайджесті.

США хочуть припинення вогню до Великодня — Bloomberg

Цьогоріч Великдень святкують в один день як і православні християни, так і християни західних обрядів. Свято припадає на 20 квітня. І за даними Bloomberg, в адміністрації Трампа прагнуть укласти угоду до цього дня. Однак цей термін може бути неточним через позиції сторін, пише Bloomberg, бо росія не поспішає досягти угоди про припинення вогню та затягує переговорний процес. Влада кремля висуває максималістські вимоги до США та України, як припинення постачання озброєння. Україна на це не погоджується.

У ЄС побоюються, що прагнення США до дипломатичної перемоги, як угода про припинення вогню, може поставити інтереси України під удар. ЄС хвилюються, що адміністрація Трампа погодиться на умови росії, які зроблять Україну вразливою до потенційної агресії від рф.

Переговори в Ер-Ріяді: США прагнуть припинення вогню в Чорному морі

23 березня відбулися переговори представників України та США, які тривали понад п’ять годин. Як повідомляє Reuters, обговорювалися технічні питання, зокрема захист критичної інфраструктури та енергетичних об’єктів, а також безпека в Чорному морі.

Президент України Володимир Зеленський назвав переговори «конструктивними», однак подробиці не розголошуються. Наступного дня, 24 березня, у закритому режимі розпочалися переговори між США та росією. Після цього буде нова зустріч американців з українською делегацією.

За інформацією агентства, Вашингтон прагне досягти домовленості між Києвом та москвою щодо припинення вогню в Чорному морі, щоб гарантувати безпеку судноплавства. Проте Зеленський наголосив:

“Але про що б ми зараз не говорили з нашими партнерами, потрібно дотиснути путіна до реального наказу припинити удари: хто цю війну приніс, той і повинен її забрати”.

Він також нагадав, що росія мала можливість припинити обстріли ще після 11 березня, однак продовжує завдавати ударів щодня.

The Sunday Times – про «п’ять каменів спотикання» на шляху до миру

Як пише The Sunday Times, одним із найбільших викликів переговорів у Саудівській Аравії є питання про поступки. Журналіст Марк Урбан виділяє п’ять основних «каменів спотикання».

1. Обмеження ударів. На переговорах йдеться про те, які об’єкти можуть бути визнані недоступними для атак. росія, ймовірно, намагається зберегти свій флот і нафтову інфраструктуру, а не припинити бойові дії на суходолі.

2. Моніторинг дотримання домовленостей. Зеленський неодноразово заявляв, що не допустить повторення «Мінських угод». За його позицією, припинення вогню не має закріплювати територіальні завоювання росії. Україна вимагатиме незалежного моніторингу через супутники та авіацію західних країн.

3. Статус НАТО в Україні. москва категорично проти присутності західних військ в Україні, але Київ потребує гарантій безпеки. Видання припускає, що компромісом може стати розміщення військових тренувальних баз західних країн на заході України.

4. Питання території. Журналіст зазначає, що деякі країни пропонують тимчасове заморожування конфлікту за аналогією з корейським перемир’ям 1953 року. Однак Зеленський виступає проти, адже росія, найімовірніше, використає це як перепочинок для підготовки нової агресії.

5. Обмеження української армії. рф прагне скоротити чисельність і озброєння ЗСУ, що, за словами Урбана, лише підтверджує намір кремля продовжити війну після відновлення сил.

“Наполегливе бажання росії обмежити чисельність і оснащення українських сил, найімовірніше, буде сприйнято як явна ознака того, що кремль має намір вторгнутися знову”, — пише журналіст.

москва маніпулює Трампом: що стоїть за бажанням кремля домовитися?

Як зазначає The New York Times, кремль розглядає перемовини з Трампом як можливість отримати стратегічні вигоди.

“путін продовжує прагнути до далекосяжної перемоги в Україні, але потурає прагненню Трампа до припинення вогню, щоб скористатися перевагами відлиги у відносинах із Вашингтоном”, — пише видання.

москва, ймовірно, вбачає у переговорах можливість покращити економічні зв’язки зі США, зокрема отримати запасні частини для авіації. Серед геополітичних вигод — потенційне скорочення присутності НАТО в Європі.

Видання зазначає, що поки незрозуміло, чи використає Трамп ці переговори для досягнення кращої угоди для України, чи, навпаки, поступиться путіну.

“Наразі російський диктатор робить усе можливе, щоб утримати інтерес Трампа, але водночас не демонструє жодних ознак відмови від своїх далекосяжних цілей щодо України”, — йдеться у статті.

Читайте також: Що захоче путін задля перемир’я: версії іноземних медіа

фото 93 ОМБр Холодний Яр

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Робота, навчання, резидентство: головні зміни для іммігрантів до Британії

Британський уряд анонсував найбільшу міграційну реформу за останні роки — і це стосується всіх: від...

У Британії радикально змінюють міграційну політику: головне

Британія кардинально змінює підхід до імміграції: уряд заявив про завершення "епохи відкритих кордонів", що призвела...

Як українцям продовжити візу у Британії: гід від юриста

Українці у Великобританії активно адаптуються до життя, інтегруючись у місцеві громади та робочі колективи. Багато...

День пам’яті в Лондоні: українці поруч із британськими ветеранами (фото)

У самому серці британської столиці, біля Кенотафу на Вайтголлі, 8 травня відбулася особлива церемонія. У...

Британія підвищує вимоги для мігрантів: вільна англійська – обов’язкова

Якщо ви мрієте про життя у Британії, будьте готові серйозно вчити англійську. Лондон готує радикальні...

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Подібне до цього
Схоже

Translate »