Андрій Шевченко: “Повернення російських команд до міжнародного футболу – це помилка”

Дата:

Андрій Шевченко запросив президента УЄФА Александера Чеферіна відвідати Україну, щоб той на власні очі побачив спустошення, спричинене постійними атаками Росії, і змінив свою думку щодо повернення російських команд до міжнародного футболу.

Під час ексклюзивного інтерв’ю для британського телебачення Sky Sports News новообраний президент Української асоціації футболу заявив, що УЄФА та ФІФА неправильно дозволили молодіжній збірній Росії U-17 повернутися до міжнародних змагань. За його словами, це абсолютно неправильний сигнал, коли російські війська продовжують вторгнення до його батьківщини.

“Я хотів би запросити всіх, хто приймає ці рішення – членів комітетів УЄФА, виконавчого комітету і президента Александера Чеферіна”, – сказав Шевченко головному репортеру Sky Sports News Робові Дорсетту.

“Перед тим, як він (Чеферін) прийме рішення (про повторне включення будь-яких російських команд), приїжджайте в Україну, на власні очі побачте все, відвідайте нас, обговоріть наші проблеми, а потім приймайте рішення.”

“Я хочу говорити. Я хочу показати реальну ситуацію в Україні, адже з початку війни вона лише погіршується. Я не бачу жодних підстав надавати можливість повернення російських команд.

Нічого не зміниться. Війна триває. Щодня ракетні обстріли, загибель людей.

Нам потрібен більший тиск на Росію, щоб вона зупинила війну, і моя позиція завжди залишатиметься незмінною. Я категорично проти того, щоб дозволити російським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях.”

Колишнього володаря “Золотого м’яча” Андрія Шевченка минулого тижня обрали головою Української асоціації футболу. Він заявив, що його пріоритетом є нарощування міжнародної підтримки спортивного бойкоту Росії, а також відновлення спортивної інфраструктури своєї країни.

“Уже близько 350 стадіонів було зруйновано”, – каже Шевченко. “Кілька днів тому стався великий ракетний обстріл столиці України Києва.

“Я був тут, і стадіон, який щойно був побудований у 2022 році, абсолютно новий стадіон з академією, був зруйнований ракетами.

“У нас немає вибору, нам просто потрібно рухатися вперед. Але нам потрібна підтримка решти світу, яка хоче допомогти Україні, і нам потрібно знайти спосіб розвиватися. Ми повинні знайти спосіб продовжувати вірити і працювати наполегливо, і кожного дня я буду прокидатися і просто робити роботу найкраще, як тільки зможу.”

Під час подорожей між Великою Британією та Україною колишній форвард “Челсі” та “Мілана” Андрій Шевченко тепер базуватиметься в Києві, щоб виконувати свої нові обов’язки, залишивши сім’ю на південному сході Англії.

Шевченко каже, що дуже важливо, щоб футбол в Україні продовжувався, попри всі труднощі. Одна гра української Прем’єр-ліги в Дніпрі перед Різдвом тривала 4 години та 36 хвилин – найдовша в історії ліги.

Регулярні повітряні тривоги призводять до перерв у матчах, і гравцям доводиться ховатися в укриттях для безпеки, перш ніж повернутися до завершення матчів після сигналу відбою.

Шевченко боїться, що через війну втрачено ціле покоління молодих українських футболістів.

“У нас дуже велика проблема з молодим поколінням футболістів. Багато хто покинув країну, очевидно, через війну”, – пояснив він.

Чимало спортсменів покинули футбол, щоб воювати за свою країну.

“Ми повинні знайти зв’язок з усіма цими сім’ями та гравцями і продовжувати працювати з ними, щоб вони і надалі зберігали зв’язок з Україною, на майбутнє”, – додав він.

“(Нам потрібно, щоб вони) повернулися і грали за збірну України.”

Чи боїться він, що майбутньому українського футболу буде завдано непоправної шкоди?

“Безумовно, так буде, якщо ми не почнемо будувати систему прямо зараз.”

З такими вагомими спортивними питаннями, які потрібно вирішувати, а його країна все ще повністю віддана своєму захисту, Шевченко каже, що відчуває величезну відповідальність, яку вимагає його нова роль.

«Після повномасштабного вторгнення в Україну, ви знаєте дуже добре, адже ми зробили перше інтерв’ю в студії Sky Sports News буквально через три-чотири дні після початку війни», – згадує він.

 «З того часу я почав дуже тісно співпрацювати і наполегливо працювати для України. Зараз очолити футбольну асоціацію – це велика роль, дуже важлива. Це велика відповідальність. Але я думаю, що футбол має такий великий вплив на світ і на нашу країну, на наше суспільство.

«Я просто хочу використовувати свій профіль, свій досвід, щоб допомогти українському молодому поколінню, командам, щоб усі могли продовжувати грати у футбол, навіть у таких складних умовах».

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Укрпошта відкриває 4 хаби в США та обіцяє швидшу доставку

Укрпошта підписала стратегічну угоду з Поштою США, яка відкриває нові двері для українців по обидва...

Українка про навчання у США: вступ до університету, виклики і стиль життя

Переїзд до США заради освіти – мрія багатьох українців. Але що насправді чекає там на...

У Канаді відкрили перший український мурал (фото)

У канадській провінції Манітоба з’явився мурал, що став емоційним містком між українцями та канадцями –...

Фільм про жінок у війську “Куба й Аляска” зірвав овації на Sheffield DocFest

Серед вибухів і втрат, коли біль стає буденністю, а страх — фоном, народжується справжнє сестринство....

Подібне до цього
Схоже

Translate »