Медикиня зі США – про жахи війни в Україні та зраду Трампа

Дата:

Американська медикиня Ребека Мачоровські вже два роки працює на передовій в Україні, де рятує життя військових. Однак, за її словами, ще більш травматичним, ніж постійна небезпека, стала зміна політичного курсу США.

В інтерв’ю виданню The Independent вона з болем згадує момент, коли слухала заяви Дональда Трампа, поки її колеги боролися за життя поранених українських солдатів.

«Це було, як удар ножем у спину»

Це сталося в момент, коли вона спостерігала за трансляцією з дрону, що показував, як її команда під обстрілами намагається евакуювати поранених.

«Знаєте, що було найбільш божевільним? Я дивилася на [стрім з бойового дрона] і бачила, як удари один за одним падають на наших солдатів. Ми чекали, щоб дізнатися, хто загинув, а хто поранений. І водночас на фоні звучав голос Трампа, який казав: «Вони могли укласти угоду, і це була б дуже хороша угода». Це було так іронічно.

Ти дивишся, як твої друзі та колеги, яких ти лікувала, можливо, помирають у тебе на очах, а лідер демократичної країни каже, що це не має значення».

Українці не збираються здаватись

Як ідеться в публікації, українські військові та іноземні добровольці, які воюють разом із ними, отримали вказівку не погіршувати відносини з адміністрацією Трампа після зміни політики США. Однак для Ребекки та її команди, до якої входять українці, німець, грузин та медсестра з Нової Зеландії, ця ситуація стала катастрофічною.

31-річна американка, яка до війни працювала медсестрою у Денвері та мала досвід гуманітарної роботи в Центральній Америці, вирішила приїхати в Україну, коли почалася повномасштабна війна. Спочатку вона планувала допомагати протягом п’яти тижнів, але залишилася на два роки.

Вона створила волонтерську ініціативу для евакуації поранених солдатів та цивільних, зібрала через соціальні мережі близько 300 тисяч доларів на медичне обладнання та медикаменти.

Як медична офіцерка 53-ї бригади, Ребека відповідає за здоров’я сотень українських солдатів, які воюють на одному з найзапекліших напрямків.

За її словами, попри всі труднощі, українці не збираються здаватися, навіть якщо світова політика не завжди на їхньому боці.

«Це більше, ніж війна – це геноцид»

Ребека наголошує, що це не просто війна – це знищення народу.

«Це більше, ніж війна – це геноцид», – каже вона.

Американська медикиня має великий досвід роботи в зонах конфлікту, але те, що вона бачить в Україні, перевершує всі її попередні місії. Вона порівнює ситуацію з іншими війнами, де працювала раніше, і наголошує: «Те, що відбувається тут, – це масове знищення. Вони не лише воюють, а й цілеспрямовано б’ють по цивільних».

Лікарка щодня бачить десятки поранених українців – військових та цивільних, які потрапили під обстріли. Вона розповідає, що найстрашнішими є травми, спричинені артилерією та дронами-камікадзе.

Лікарка пояснює, що робота в таких умовах потребує не лише медичних навичок, а й психологічної стійкості. Медики часто працюють під обстрілами, не маючи змоги евакуюватися у безпечне місце.

Розчарування в політиці США

Окрім боротьби на фронті, американка зіштовхується ще з одним викликом – скороченням допомоги від США. Вона відкрито говорить про своє розчарування політикою Вашингтона:

«Ми звикли думати, що США підтримують демократію. Але зараз ми бачимо, що ця підтримка не безумовна».

Вона вважає, що Україна потребує більше допомоги, а не політичних ігор. Лікарка наголошує, що кожне зволікання з наданням підтримки коштує життів.

Попри всі труднощі, лікарка не планує залишати Україну. Вона переконана, що її місія – допомагати тим, хто цього потребує найбільше: «Я залишуся тут до кінця. Я не можу просто поїхати, коли бачу, скільки людей потребують допомоги».

Читайте також: Все більше американців приєднуються до ЗСУ після заяв Трампа

Головне фото – скриншот з відео The Independent

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

Подібне до цього
Схоже

Translate »