Підтримка українського бізнесу в Британії: Лондонська торгово-промислова палата

Дата:

Українське бізнес-середовище вимагає бути готовим швидко розв’язувати проблеми та адаптуватися. Лондон зараз стимулює малий та середній бізнес співпрацювати з Україною заради її післявоєнного відновлення.

Співпраця між двома державами стала тіснішою після повномасштабного вторгнення рф. І цим дає чіткий сигнал росії, йдеться в публікації RFI.

Торік британська торговельна місія зібрала в Україні 30 різних оборонних компаній, щоб знайти партнерів для співпраці й дати британським фірмам, зокрема в секторі малого та середнього бізнесу, можливість вибудувати відносини з українськими підприємцями, – розповідає Кетрін Меєр – представниця прем’єр-міністра Британії з питань торгівлі з Україною.

У 2020 році тодішній британський прем’єр-міністр Борис Джонсон призначив її першою в історії торговою посланницею Великої Британії в Україні. І вже чотири роки Меєр разом із командою розвивають інвестиційний клімат між державами.

«Ми знаємо, що маленькі підприємства — це серце місцевої спільноти, потужного громадянського суспільства, що дозволяє Україні рухатись далі. Саме тому у Великій Британії ми постійно обговорюємо, що потрібно підтримувати не тільки великий бізнес, а й малий та середній як основу майбутнього України. Сильна Україна — це добре не тільки для українців, а й для Європи та світу», — каже Кевін Рінгхам, керівник групи торгового представника прем’єр-міністра Великої Британії.

Українські підприємці, які планують виходити на британський ринок або вже це почали, відмічають деякі проблемні моменти.

По-перше, проблеми із сертифікацією продукту – українські тести не визнають в Британії та багатьох інших країнах. А зробити нові випробування в іншій країні – це дуже дорога і складна процедура для малих і середніх підприємців.

По-друге, на британському ринку дуже висока конкуренція з китайськими компаніями. 

Лондонська торгово-промислова палата завжди готова бути посередником між українським та британським бізнесом і ще жодного разу не відмовила в підтримці, – каже Ігор Бартків, спеціаліст із підтримки українських проєктів.

Проте велика частина роботи є відповідальністю самих підприємців. Наприклад, питання, «як привернути увагу іноземних покупців до свого бренду», не має чіткої відповіді й передбачає шлях спроб та помилок.

Українсько-британські «мости»

Нині 98% українських товарів можуть потрапити на ринок Сполученого Королівства без тарифів і квот. Після російського вторгнення Лондон готовий навіть компенсувати витрати свого бізнесу, щоб заохоти працювати в Україні. Один із таких проєктів — UK Business Bridge.

Це діджитал-платформа, яка з червня 2023 року об’єднує українських підприємців зі світовими компаніями, з малим та середнім бізнесом, які зацікавлені працювати над відновленням в Україні. Британський уряд виділяє близько 20 мільйонів фунтів на страховку таких компаній, щоб підтримати приватний сектор та інвестиції.

Зокрема, UK TechBridge об’єднує українських та британських фінансистів, а також проводить тренінги для технологічних стартапів. Це охоплює сфери агробізнесу, медицини, штучного інтелекту та розмінування. Проєкт наразі підтримує 20 українських малих та середніх підприємств і надає можливість отримати інвестиції на відновлення від британського приватного сектору.

Також британці готові поділитися власними напрацюваннями щодо підтримки малого та середнього бізнесу й адаптувати їх в Україні. Наприклад, зараз департамент торгівлі Сполученого Королівства запускає нову програму щодо прозорості підприємницької справи та виділятиме приблизно третину свого бюджету саме на підтримку невеликого бізнесу.

Невелика частина британських підприємців — це українці, які переїхали після початку великої війни або працюють за моделлю віддаленого найму, аутсорсингу.

«Усе це не тільки допоможе України відбудуватися та розвивати відношення з Великою Британією, а ще й покаже росії, президенту путіну, що ми всі стоїмо пліч-о-пліч. Ми разом і ми відбудуємо країну, зокрема, працюючи з підприємцями та іншим бізнесом», — підкреслила Кетрін Меєр.

З огляду на обсяги руйнувань, які щодня спричиняє агресія рф, Україна потребуватиме все більше інвестицій для відновлення. Зусиллями місцевого та іноземного бізнесу його вдасться частково профінансувати, на що висловили сподівання в Лондонській торгово-промисловій палаті.

Читайте також: Які українські бренди знають за кордоном? Опитування Brand Ukraine

Джерело: RFI

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Торонто анонсували наймасштабніший Фестиваль до Дня Незалежності України

У Торонто готуються до наймасштабнішої української події літа, яка збере тисячі людей, щоб разом відсвяткувати...

Усик – дворазовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі

Український боксер Олександр Усик вдруге виборов звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі, перемігши британця...

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Подібне до цього
Схоже

Translate »