“Ukrainian Village” у Вікторії зачиняє двері, але “підтримка не зникне”

Дата:

Протягом двох років біженців, переміщених через війну до Британської Колумбії в Канаді, приймали в «Українському селі» у Вікторії. Але наступного місяця заклад зачиняє свої двері, пише PQB News.

За даними Українсько-канадського культурного товариства острова Ванкувер, біженцям, які живуть на острові, все ще потрібна допомога в доступі до доступного житла, працевлаштування, мовних курсів, їжі. А оскільки війна триває, «значно зросла» кількість людей, які потребують підтримки психічного здоров’я.

«Це не зупиняється лише тому, що село закривається, підтримка все ще потрібна, і вона продовжується», – сказав Алек Росса, віце-президент Українсько-канадського культурного товариства острова Ванкувер і президент Української Католицької Церкви Святого Миколая.

Українське село, офіційно відоме як Heatherington House’s Society’s Kiwanis Village, розташоване на Кук-стріт, допомогло 131 людині втекти від війни та почати нове життя на острові Ванкувер із серпня 2022 року.

За словами Алека Росси, приблизно 100 українців залишилися на острові Ванкувер, деякі переїхали в інші частини країни. Дюжина людей повернулась в Україну після того, як їм не вдалось подолати труднощі з адаптацією до місцевої культури та вивчення англійської мови.

Наступного місяця село закривається, оскільки завершується термін оренди культурного товариства. Причиною його закриття також називають постійне зменшення кількості біженців, які прибувають на острів, спричинене завершенням у березні програми екстрених поїздок Канади для українців.

Росса описує закриття як «гірке», але каже, що він і його колеги «дуже пишаються» тим, чого вони досягли.

«Наскільки я знаю, нічого подібного не було у всій країні, — сказав Росса. — Найбільше я пишався тим, що ми створили «єдине вікно», допомагаючи їм з медичними тестами, номерами соціального страхування, медичними картками та водійськими правами. Це було місце, де вони могли почуватися в безпеці та говорити своєю рідною мовою».

Решта мешканців, приблизно 10 осіб, за словами Росси, переїдуть з Ukrainian Village до 15 серпня. Деякі з них знайшли житло в цьому районі, але іншим пошуки даються важко.

«Для цих людей все ще існує потреба в доступному житлі, — зауважує Росса. — Або спонсоруйте сім’ї, які могли б надати їм місце для проживання, доки вони щось знайдуть».

Поки жителі села готуються пакувати речі та йти далі, культурне товариство разом зі своїми партнерами в Українській Католицькій Церкві та Товаристві Help Ukraine Vancouver Island не виявляють жодних ознак припинення інших пропонованих засобів підтримки.

Програми розподілу їжі в Саанічі, Куртені, Комоксі та Нанаймо продовжують збирати пожертви та купувати продукти для роздачі українцям, які потребують допомоги. Церква продовжує надавати духовне керівництво та підтримку, а культурне товариство продовжує організовувати заходи, які створюють простір для спілкування людей.

«Ми також продовжуємо зустрічатися з новачками, які приїжджають сюди з інших провінцій, і допомагати їм», — сказав Росса.

Але, за словами Росси та Консультаційного центру острова Ванкувер для іммігрантів і біженців, найбільш гострою потребою є підтримка психічного здоров’я.

Консультаційний центр у Вікторії нещодавно звернувся з проханням про фінансування, щоб допомогти задовольнити «значне зростання» попиту на їхні послуги, що призвело до «вичерпання ресурсів».

Росса сказав, що він і його колеги мають намір пожертвувати гроші та продовжити збір коштів, щоб допомогти більшій кількості українців отримати необхідну підтримку.

«Ми сподіваємося, що зможемо допомогти щонайменше 30 людям», — сказав Росса, який додав, що сподівається, що громада також запропонує свою підтримку.

«З самого початку громада в цілому неймовірно підтримувала, — дадав він, акцентуючи на допомозі місцевих роботодавців, благодійників і волонтерів. — І я впевнений, що це не припиниться».

Щоб дізнатися більше про Українсько-канадське культурне товариство острова Ванкувер, відвідайте їхній сайт: https://uccsvi.ca/.

Для отримання додаткової інформації про консультаційний центр острова Ванкувер для іммігрантів і біженців та їх звернення відвідайте: www.viccir.org.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялось, що в Оттаві закрили центр допомоги українським біженцям.

Джерело: PQB News

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

TOLOKA, Руслана й Усик: 5 українських подій у Лондоні в липні

Липень у Лондоні обіцяє бути насичений подіями – нас чекають музика, фестивалі, кіно, бокс і...

Куди звертатися українцям у Канаді в разі дискримінації та порушення прав

Переїхавши до Канади, ти сподіваєшся на справедливість і рівні можливості. Та навіть у демократичному суспільстві...

Україна пережила найбільшу атаку дронів – одразу після розмови Трампа і Путіна

росія випробовує Україну на міцність безсонними ночами та масованими обстрілами, відчуваючи слабкість Заходу – і...

Гід по дитячих таборах у Британії: як обрати найкращий

Чим зайняти дитину, щоб літо було веселим, корисним і безпечним? Від шкільних таборів до пригод...

США виходять з війни в Україні? ЗМІ про призупинення постачання зброї

Як стало відомо напередодні, Пентагон тимчасово заморозив передачу частини важливого озброєння для України. Офіційно це...

“Ніколи не уявляла себе в Канаді”: історія еміграції українки за океан

Вона ніколи не уявляла себе в Канаді – аж поки війна не змусила залишити рідний...

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Подібне до цього
Схоже

Translate »