Як найвигідніше переводити фунти в Україну для подальшої конвертації в гривню? Наприклад, якщо вам потрібно оплачувати комунальні вдома або потрібно зробити велику покупку.
Кількома способами поділилась відома Facebook-блогерка під нікнеймом Українка у Великобританії. За її словами, вона користувалась всіма наведеними нижче способами.
За її словами, найвигідніший варіант – курс від 49.7 до 50.
«Знайти людину, якій потрібні фунти, і вона має гривню, яку він охоче вам обміняє. Зрозуміло, що тут треба «довіряти, але перевіряти», краще зустрітися з людиною особисто тощо. Тоді курс коливатиметься від 49,5 до 50,0 на даний момент. Я переважно змінювала так по 49.7 – 50.0, і це був найвигідніший варіант. Мені пощастило, я фактично публічна людина, мені довіряють і мені змінюють без проблем та на відстані», – розповіла блогерка.
«Наші люди люблять готівку, але якщо на вашій картці в Британії кровно зароблені фунти, то ви без проблем можете їх перераховувати, і ні у вас, ні в одержувача жодних проблем не буде. Якщо ви звичайно не перераховуєте мільйони, але суми до 5-10 тисяч фунтів повинні проходити нормально».
В іншому випадку, за словами жінки, ви можете зняти готівку в банкоматі, чи отримати готівку в касі банку з паспортом.
«Я отримала 1500 фунтів без проблем. Мене спитали, навіщо мені стільки кешу. Я чесно сказала, що потрібна гривня у моїй країні, і для того, щоб отримати гривню, мені потрібний британський кеш. Не впевнена, що касир банку в’їхала в цю схему, алепісля слів «треба в Україну» зазвичай у британців додаткові питання зникають.
В Україні в різних банках є ліміти на перекази, вивчайте їх, найдивніший ліміт у Приватбанку – 29 999 грн за один переказ, але їх можна робити поспіль, доки не заблокують картку, якщо якась нездорова сума»., – розповіла блогерка.
Другий за вигідністю варіант, за словами українки, – отримати гривню за курсом мінфіну (на момент допису (1 травня) – 49.55, – ред.). Надіслати кошти безпосередньо на вашу картку в грн через SWIFT переказ.
«Розповім на прикладі монобанку. Відкриваєте програму, у новому дизайні вибираєте картку, далі:
- Реквізити картки
- За реквізитами з-за кордону
- Валюта фунт стерлінгів
- SWIFT
- Там буде великий IBAN і SWIFT code.
Далі у вашому британському банку вам потрібно відкрити обліковий запис, який дає змогу переказувати закордон. Або є банки, де можна робити перекази swift і без відкриття додаткового рахунку, вам краще прочитати на сайті вашого банку.
Наприклад:
- HSBC GLOBAL MONEY ACCOUNT – відкрити миттєво можна через програму, якщо у вас вже є рахунок.
- Barclays та Santander начебто не треба спеціального рахунку, але краще уточнити.
Далі, за інструкцією вашого банку, ви відправляєте фунти на реквізити української картки (див. вище на прикладі monobank), чекаєте 1-2 дні та вуаля – ви отримуєте суму на ваш рахунок. У HSBC немає комісії на SWIFT платежі, monobank/privatbank також немає комісії на прийом. Таким чином, станом на 1 травня можна так відправити 100 фунтів та отримати 4955 гривень за 1-2 дні на ваш рахунок.
Підваріант другий Б- якщо у вас є рахунок у фунтах (наприклад, банки OTP, ПУМБ), робіть Свіфт переклад з вашої британської карти (див. пояснення вище). І отримаєте фунти без комісії на ваш рахунок. І потім фунти можете виводити на гривневу картку при необхідності за курсом мінфіну.
Третій варіант – крос курс через єврову чи доларову картку – так можна отримати гривню десь 49.06-49.1.
В українському банку (приват, моно тощо) відкриваєте картку в доларах або євро (миттєво, без комісій та проблем). Отримуєте такі ж реквізити, як і у варіанті 2 (ревізити картки – SWIFT).
Через британський банк, наприклад, HSBC global account конвертуєте фунти у євро (на сьогодні курс 1.16). Тобто перекладаєте 100 фунтів у 116 євро і відправляєте ці євро на єврову картку в Україні. Приходить рівно 116 євро без комісій (пробувала на карті monobank). За потребою можете потім переказувати євро в грн на картку і розплачуватись, де вам треба.
Четвертий варіант – сторонні програми, електронні інституції та ін. Наприклад, wise, paypal, paysend, transfergo і тд.
Ці програми беруть комісію, але надсилати максимально легко і приходить миттєво. Курс 48 і нижче виходить
П’ятий варіант – p2p перекази. Це переказ безпосередньо з карти на карту.
Як зробити (на прикладі monobank): у старому дизайні (не знайшла кнопку у новому дизайні) поповнити свою картку з іншої картки. Там вводите дані вашої британської карти, переказ приходить миттєво, але є комісія 1.8% у монобанку, курс виходить 48 з гаком. Це тільки, якщо вам терміново прямі гривні потрібні.
Шостий варіант – Western Union, Ria перекази тощо. У Western Union можуть бути великі комісії та невисокі ліміти, тому вивчіть додатково.
Переваги – немає крос курсу, отримаєте на сьогодні по 49.55. Мінус – не у всіх банках можна відкрити рахунок у фунтах».
Раніше Українцям встановили ліміти на перекази між картками: які обмеження у ПриватБанку та monobank.
Джерело: Українка у Великобританії