Незламні: двоє українських військових бігтимуть Лондонський марафон

Дата:

Двоє українських військових з ампутованими кінцівками візьмуть участь у Лондонському марафоні 21 квітня. За словами бійців, вони таким чином хочуть опомогти своїм побратимам і показати, що українці «незламні».

Як пише PA Media, 32-річному українському військовослужбовцю Георгію Рошці під час блокади «Азовсталі» ампутували руку в бункері, а його 28-річний однополчанин Олексій Руденко під час виконання бойового завдання на сході України наступив на міну і залишився без ноги.

42-кілометровий пробіг у Лондоні стане першим марафоном військовослужбовців.

«Ми дуже хочемо стартувати. Ми готові і не боїмося. Я хочу, щоб якомога більше людей побачили, що українці можуть подолати марафон навіть без кінцівок і що ми незламні та нестримні», – сказав Руденко.
Георгій Рошка (по центру). Фото зі сторінки Посольства України у Британії у Facebook

Георгій Рошка приєднався до української армії у 2017 році. Під час повномасштабної війни, у травні 2022 року він зайняв бойову позицію на металургійному комбінаті «Азовсталь», центрі осередку опору в оточеному тоді Маріуполі, який зараз перебуває під російською окупацією.

Потрапивши на міну, він опинився в бункері металургійного заводу, де йому ампутували руку. А менш ніж через два тижні він разом з побратимами був змушений здатися і потрапив у полон. Ті поії він досі згадує «дуже емоційно».

«Люди були в дуже поганій ситуації, тому ми просто чекали останнього моменту нашого життя, тому що ніхто не думав, що ми зможемо вижити. Деякі люди вирішили, що, можливо, буде легше застрелитися, тому що це була безвихідна ситуація», — сказав він.

Рошка півтора місяці перебував у полоні разом зі своїми товаришами в лікарні в Донецьку, перш ніж його зрештою звільнили в рамках обміну полоненими.

Він сказав: «Я втратив багато крові, тому мені було байдуже в той момент, коли нас взяли в полон. Мені було дуже, дуже погано, і мені було байдуже, що буде далі. У самому полоні було дуже важко. Нас принижували і фізично, і морально. Нас били і словесно ображали.

Коли руку ампутували на «Азовсталі», умови були дуже погані, і я не міг належним чином лікувати її там, а в полоні мені не надавали належної медичної допомоги, тому рука почала гнити».

Він розповідає, що коли їх нарешті посадили в автобус, він спершу сприйняв це підозріло. Але коли він усвідомив, що його звільняють, він відчув щастя».

«У нас з’явилась надія, а коли побачили український прапор, майже всі почали плакати, ми були дуже щасливі», — сказав він.

Після повернення Георгій Рошка пройшов в Україні «важкий шлях одужання, протезування та реабілітації», і зрештою повернувся на військову службу.

Про участь у Лондонському марафоні він сказав: «Це не лише випробування мого характеру, але й можливість для мене підтримати своїх братів, які були важко поранені».
Олексій Руденко. Фото зі сторінки Посольства України у Британії у Facebook

Олексій Руденко приєднався до лав української армії в 2020 році та 6 місяців займав позиції під Донецьком. А потім під час виконання бойового завдання наступити на міну та втратив ногу.

«Ми йшли лісом і розмінували три міни, але четверта міна була захована під землею. Її не було видно, і я став на неї… Після вибуху я побачив, що моєї ноги немає, тому я швидко наклав джгут, і ми вирішили відступити», — сказав він.

«Спочатку мене відвезли до Києва, я переніс дев’ять операцій. Коли я розмовляв з лікарем, я запитав, чи можу я бігти після ампутації. Лікар сказав, що для того, щоб бігати, мені знадобиться спортивний протез, тому для цього їм потрібно було розрізати верхню частину ноги, тому мені зробили ще одну операцію, щоб розрізати ногу ще більше», – розповів військовий.

Після дев’яти операцій Руденку знадобилося п’ять місяців, щоб повністю адаптуватися до протезу.

«Перші пару тижнів доводилося ходити 12 хвилин на день на протезах, але мені було байдуже, я ходив дві-три години. Дійсно потрібно рухатися. Якщо ти багато рухаєшся, легше адаптуватися».

Обоє військовослужбовців, які бігтимуть Лондонський марафон, збирають кошти для двох поранених українських бійців.

Пан Руденко додав: «Я біжу Лондонський марафон 2024 року, щоб підтримати якомога більше серйозно поранених братів з ампутаціями по можливості. Моя мета — поширити обізнаність і зібрати кошти для важкопоранених українських військових, які втратили кінцівки».

Нагадаємо, днями 12-річна українка на протезах пробігла 5 км на Бостонському марафоні.

Джерело: PA Media

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »