Від рок-зірки до волонтерки: як співзасновниця гурту HOLE переїхала до України під час війни

Дата:

Співзасновниця американського рок-гурту Hole Ліза Робертс проміняла сцену на зону бойових дій і присвятила себе гуманітарній діяльності в Україні. Її дивовижна зміна кар’єри була спричинена її зв’язками з українським хеві-метал-спільнотом і труднощами, яких зазнали її друзі в розпал триваючого конфлікту з Росією. Про це вона розповіла в інтерв’ю The Daily Beast.

Як відомо, Робертс заснувала Hole спільно з Кортні Лав і Еріком Ерландсоном у 1989 році. Вона пробула в гурті біля року та покинула його через кілька місяців після першого виступу. Попри це, відтоді вона залишалася підключеною до світу музики.

До переїзду в Україну Робертс жила у високій пустелі приблизно в 60 милях на схід від Лос-Анджелеса і працювала у великій компанії з логістики, і вона зрозуміла, що її ноу-хау зі складу може бути корисним під час війни.

Вона переїхала на Донбас і обійняла посаду менеджера з логістики неурядової організації Road to Relief. Пропрацювавши протягом року волонтером, Робертс повернулася до рідної Каліфорнії, маючи намір вивчати парамедицину. Однак її серце залишилося з народом України, і вона планує повернутися, щоб надалі допомагати українцям.

Про свій вклад в українську перемогу, друзів, які воюють, і які загинули

«У мене було багато друзів тут у метал-спільноті до війни. В Україні вони дуже люблять це, важкий метал. У мене були друзі всюди, і все почалося зі збору грошей, щоб заплатити за Uber, щоб доставити дружину та дитину друга до Молдови. Це було 425 доларів, я точно пам’ятаю. Тоді мій друг із київського гурту Sabotage Rising був у тій частині Києва, де велись бойові дії, і ми підтримували зв’язок, наскільки могли. Він провів місяць у проклятому метро», — сказала Робертс The Daily Beast.

Вона каже, що багато людей, з якими вона познайомилася в Інтернеті, через своїх друзів або коли вона приїхала в Україну, зараз або мертві, або зникли безвісти — імовірно, потрапили в полон.

«Росіяни мінують будинки — ставлять міни під підлогу або в дитячі іграшки. Катівні в кожному окупованому місті. Їх єдина мета — знищити мирних жителів… Вони цілять по наших транспортних засобах, хоча вони позначені», — зазначила Ліза Робертс.

На підтвердження цього вона розповіла, як наступного дня після того, як вона залишила штаб-квартиру організації, її лідерка, відважна жінка на ім’я Емма Ігуаль, і її колега Тонко Ігнат були вбиті у своєму фургоні протитанковою ракетою, коли вони йшли на оцінку потреб цивільних осіб у Іванівському Донецької області.

Зараз вона зосереджена на тому, що вона називає «українською справою», йдеться в публікації.

«У мене розривається серце кожного разу, коли я бачу цивільних, особливо стареньких чи дітей. Ніби вони підбігають до нашої машини, вони знають ім’я кожного. Був маленький хлопчик, який допомагав мені нести ці коробки з допомогою. І я просто подумала: люди, жодна дитина не повинна жити так.

Ці діти нікому нічого не зробили. У стареньких, які там живуть, є городи, і це гарні городи. У них дуже маленькі будинки. Вони не зробили нічого такого, щоб заслуговувати на постійні обстріли, утиски, зґвалтування, тортури. Ці люди нічого не зробили. Ось що змушує мене щоразу плакати», — каже Робертс.

«Я не геополітик, але я бачу потенціал для того, щоб це переросло у Третю світову війну. НАТО працює повільно, союзники хибні, і всі думають, що це їх не стосується, але це стосується, або буде. Я також вважаю, що вони повинні були закрити небо», – каже Робертс, висловлюючи свою підтримку забороненої НАТО зони над Україною.

Хоче вступити в Інтернаціональний легіон

Робертс каже, що українські військові герої, з якими вона зустрічалася, добре ставилися до неї, але каже, що вони здебільшого відмовляються від зустрічей через страх натрапити на шпигунів.

«Краще не треба, тому що вони зустрінуть дівчину, дівчина поспілкується з одним із них, і наступне, що ви знаєте, вони всі знищені, коли вони десь в окопі, тому що вона сепаратистка. Тож у них параноя щодо побачень, але коли вони побачать жінку, яка працює в таких умовах, вони ставитимуться до вас, як до королеви. Особливо, якщо ти вмієш поводитися з вилами краще, ніж вони, а я так і роблю», — сміючись, зауважила Робертс.

Післясмерті колег по волонтерськом штабу Робертс повернулася до США, де вона вивчає парамедицину. Журналістка поцікавилась у неї, чим вона продовжить займатися: музикою чи Україною.

«Я вивчаю парамедицину, це займе близько року. Влітку поїду в Україну на місяць-два поволонтерити, а потім повернусь і закінчу. Тоді я подам заяву в [Інтернаціональний] легіон. Тож поки що я сиджу тут, у США, у депресії, серед людей, яким байдуже і не сприймають війну з росією як проблему для свого способу життя. Їм просто байдуже. Вони не хочуть про це говорити, і їм дійсно наплювати, що я маю що про це сказати.

Якщо я отримаю можливість повернутися, я не думаю, що коли-небудь повернуся сюди. У мене немає для цього жодних причин», — каже Робертс.

Вона додає, що музику можна знайти будь-де, як доводить її мережа музичних колег від США до України та за її межами. Але зараз Робертс віддана своїй українській місії — допомогти виграти війну.

Раніше ми розповідали історію майора канадських Збройних Сил Дейва Сміта, який проміняв спокійну службу у своїй країні на брудні окопи на сході України.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Де зняти житло у Лондоні недорого в 2025 році: найвигідніші райони

Жити в Лондоні – мрія багатьох, але ціни на оренду часто змушують шукати компроміси. Офіційна...

“Ніколи не уявляла себе в Канаді”: історія еміграції українки за океан

Вона ніколи не уявляла себе в Канаді – аж поки війна не змусила залишити рідний...

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Укрпошта відкриває 4 хаби в США та обіцяє швидшу доставку

Укрпошта підписала стратегічну угоду з Поштою США, яка відкриває нові двері для українців по обидва...

Українка про навчання у США: вступ до університету, виклики і стиль життя

Переїзд до США заради освіти – мрія багатьох українців. Але що насправді чекає там на...

Подібне до цього
Схоже

Translate »