Гідропоніка: інноваційний метод вирощування овочів та зелені цілий рік

Дата:

Гідропоніка – це інноваційний метод вирощування овочів та зелені, який дозволяє отримувати врожай цілий рік. Цей метод заснований на безґрунтовому культивуванні рослин, що мінімізує ризики розвитку хвороб та впливу ґрунтових шкідників.

Як працює гідропоніка

Гідропоніка передбачає використання спеціального поживного розчину, який містить усі необхідні речовини для рослин. Цей розчин подається до коренів рослин за допомогою насоса або гравітації.

У гідропоніці не використовується ґрунт, а корені рослин підтримуються у спеціальному субстраті, наприклад, керамзиті, перліті або вермікуліті. Цей субстрат забезпечує опору для коренів і допомагає регулювати рівень вологості.

Переваги гідропоніки

  • Мінімальний ризик розвитку хвороб. У гідропоніці відсутній контакт коренів рослин із ґрунтом, який може бути заражений шкідниками або хвороботворними мікроорганізмами.
  • Уникнення шкідників. Гідропоніка також допомагає уникнути шкідників, які часто асоціюються із традиційним сільським господарством.
  • Можливість тривалого вирощування. Гідропоніка дозволяє вирощувати рослини незалежно від пори року.

Вирощування овочів та зелені гідропонним способом

Таке вирощування не вимагає великих тепличних ділянок. Це можна здійснювати у невеликих домашніх парниках.

Щоб почати вирощування гідропонним способом, необхідно придбати спеціальний інвентар, наприклад, субстрат, насос, систему подачі поживного розчину та освітлення.

Поживний розчин можна приготувати самостійно, розбавивши спеціальні добрива відповідно до рекомендацій. Однак, щоб уникнути помилок у дозуванні, рекомендується використовувати готові добрива, які вже призначені для гідропоніки.

Зазначимо, органічні добрива для гідропоніки не використовують – ці розчини швидко псуються, закисають і містять велику кількість амідного азоту, який досить небезпечний для рослин.

Для приготування розчину для гідропоніки слід брати відстояну, а краще – відфільтровану воду. Всі сухі добрива розчиняють спочатку в невеликій кількості води, а потім розбавляють до потрібного обсягу.

Розчинивши добриво, обов’язково вимірюють pH розчину – він повинен бути в межах 5-6 одиниць, інакше рослини не зможуть повною мірою отримувати харчування.

Відрегулювати кислотність можна лимонною кислотою, розчинивши її спочатку в невеликій кількості води і додаючи потім в розчин за допомогою піпетки.

Рослини переводять на розчин поступово, кожні 3 дня протягом тижня або десяти днів, послідовно підвищуючи концентрацію від 25% до 100%. Воду при цьому використовують злегка теплу, щоб не викликати загибель коренів.

Поживний розчин час від часу замінюють – інтервал може бути від трьох тижнів до трьох місяців. Частоту його зміни підбирають, спостерігаючи за розвитком рослин.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Уряд Британії дозволив українським водіям довше їздити без обміну посвідчень

Уряд Сполученого Королівства продовжив період, протягом якого власники українських водійських посвідчень можуть керувати автомобілем у...

Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

"За час, проведений в Україні, я став кращою людиною" - каже американський доброволець Мюррей, що...

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »