83% молодих українців хочуть виїхати за кордон: це вирок чи виклик?

Дата:

Втрата молодих, талановитих та освічених українців матиме довготривалі негативні наслідки для економічного та соціального розвитку держави, завдання якої на сьогодні та майбутнє – вижити в умовах війни. 

Доктор економічних наук, засновник і голова групи компаній Advanter Group Андрій Длігач наводить дані соцдослідження Gradus Research та Advanter Group, згідно з яким 83% молодих українців хочуть виїхати за кордон, пише LB.

Йдеться, зокрема про 79% молодих людей віком 18-24 роки, та 85% людей віком 25-34 роки.

При цьому, за даними іншого дослідження від CEDOS, близько 2 мільйонів молодих людей вже виїхали з України через повномасштабне вторгнення. Проте, водночас, 76% з них виявляють бажання повернутися додому після завершення війни.

Чисельність молоді (людей від 14 до 35 років) в українському суспільстві скоротилась з приблизно 10 мільйонів осіб у 2022 році до приблизно 7 мільйонів станом на 2024 рік. За прогнозами кількість молодих людей в Україні може знизитись у 2030 році взагалі до 5 мільйонів осіб.

“Все це є величезним викликом для української держави, адже молодь приносить нові ідеї, інновації та енергію, що сприяє прогресу і розвитку. Саме молоді люди, якими в Україні офіційно вважаються особи від 14 до 35 років, є рушійною силою економічного розвитку країни. А що ми бачимо зараз? Сучасні молоді українці стикаються з численними викликами, включаючи економічну нестабільність, високий рівень міграції та недостатню підтримку з боку держави”, – зазначив фахівець..

За результатами останніх досліджень основними проблемами молодіжної політики в Україні були названі наступні явища:

  • Недостатнє фінансування. Молодіжні проєкти в Україні часто мають обмежене фінансування, що обмежує їхню ефективність. Це створює труднощі у реалізації масштабних ініціатив та забезпеченні довгострокового розвитку молодіжних програм.
  • Патерналістський підхід. Молодь часто сприймається як об’єкт політики, а не як політичний суб’єкт, що має власну думку і права. Такий підхід призводить до того, що рішення, які стосуються молоді, приймаються переважно ”людьми похилого віку” і без урахування інтересів та потреб самої молоді.

Враховуючи, що 83% молодих людей хоче виїхати за кордон – на мій погляд це наочно підкреслює важливість залучення молоді до процесів прийняття рішень.
  • Відсутність чіткого розуміння цільової аудиторії. У державних програмах часто не визначено конкретну цільову аудиторію молоді, що створює труднощі у спрямуванні ресурсів та зусиль. Це також призводить до розпорошення ресурсів і нерівномірного розвитку різних груп молоді, особливо враховуючи законодавчу вилку у визначенні молоді від 14 до 35 років.
  • Ігнорування потреб широкого кола молоді. Політика часто фокусується на активістах та молодіжних лідерах, ігноруючи потреби більш широкого кола молоді, яка не є членами організацій чи не займається активною громадською діяльністю. Це призводить до того, що багато молодих людей залишаються поза увагою державних програм і ініціатив.

Андрій Длігач зазначає: важливо створити умови, що сприятимуть поверненню молоді в Україну та активній участі у житті країни. Це дуже складне, але життєво важливе завдання для сучасної України. 

“Молодь є неймовірно важливою частиною суспільства, що розвиватиме країну у майбутньому. Вона приносить нові ідеї, інновації та енергію, що сприяє прогресу і розвитку. Молоді люди мають потенціал стати лідерами, підприємцями та агентами змін. Саме тому потрібно максимально стимулювати їх залишатись в Україні, створюючи сприятливі умови для їхнього розвитку та самореалізації.

Держава повинна створити умови для співпраці молодіжних організацій, бізнесу, державних установ та громадських активістів для розвитку спільних проєктів та ініціатив. Така співпраця дозволить забезпечити молоді всі необхідні ресурси та підтримку, сприятиме розвитку їхніх навичок та талантів, що своєю чергою зміцнить економіку та суспільство країни в цілому.

Також це допоможе утримати талановитих молодих людей в Україні та дозволить залучити молодь до вирішення актуальних проблем країни та сприятиме її розвитку. Молодь повинна відчувати, що її голос почутий і що вона є важливою частиною суспільства”, – вважає експерт.

Читайте також: Хто відбудовуватиме Україну: настрої біженців щодо повернення

Джерело: LB

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »