83% молодих українців хочуть виїхати за кордон: це вирок чи виклик?

Дата:

Втрата молодих, талановитих та освічених українців матиме довготривалі негативні наслідки для економічного та соціального розвитку держави, завдання якої на сьогодні та майбутнє – вижити в умовах війни. 

Доктор економічних наук, засновник і голова групи компаній Advanter Group Андрій Длігач наводить дані соцдослідження Gradus Research та Advanter Group, згідно з яким 83% молодих українців хочуть виїхати за кордон, пише LB.

Йдеться, зокрема про 79% молодих людей віком 18-24 роки, та 85% людей віком 25-34 роки.

При цьому, за даними іншого дослідження від CEDOS, близько 2 мільйонів молодих людей вже виїхали з України через повномасштабне вторгнення. Проте, водночас, 76% з них виявляють бажання повернутися додому після завершення війни.

Чисельність молоді (людей від 14 до 35 років) в українському суспільстві скоротилась з приблизно 10 мільйонів осіб у 2022 році до приблизно 7 мільйонів станом на 2024 рік. За прогнозами кількість молодих людей в Україні може знизитись у 2030 році взагалі до 5 мільйонів осіб.

“Все це є величезним викликом для української держави, адже молодь приносить нові ідеї, інновації та енергію, що сприяє прогресу і розвитку. Саме молоді люди, якими в Україні офіційно вважаються особи від 14 до 35 років, є рушійною силою економічного розвитку країни. А що ми бачимо зараз? Сучасні молоді українці стикаються з численними викликами, включаючи економічну нестабільність, високий рівень міграції та недостатню підтримку з боку держави”, – зазначив фахівець..

За результатами останніх досліджень основними проблемами молодіжної політики в Україні були названі наступні явища:

  • Недостатнє фінансування. Молодіжні проєкти в Україні часто мають обмежене фінансування, що обмежує їхню ефективність. Це створює труднощі у реалізації масштабних ініціатив та забезпеченні довгострокового розвитку молодіжних програм.
  • Патерналістський підхід. Молодь часто сприймається як об’єкт політики, а не як політичний суб’єкт, що має власну думку і права. Такий підхід призводить до того, що рішення, які стосуються молоді, приймаються переважно ”людьми похилого віку” і без урахування інтересів та потреб самої молоді.

Враховуючи, що 83% молодих людей хоче виїхати за кордон – на мій погляд це наочно підкреслює важливість залучення молоді до процесів прийняття рішень.
  • Відсутність чіткого розуміння цільової аудиторії. У державних програмах часто не визначено конкретну цільову аудиторію молоді, що створює труднощі у спрямуванні ресурсів та зусиль. Це також призводить до розпорошення ресурсів і нерівномірного розвитку різних груп молоді, особливо враховуючи законодавчу вилку у визначенні молоді від 14 до 35 років.
  • Ігнорування потреб широкого кола молоді. Політика часто фокусується на активістах та молодіжних лідерах, ігноруючи потреби більш широкого кола молоді, яка не є членами організацій чи не займається активною громадською діяльністю. Це призводить до того, що багато молодих людей залишаються поза увагою державних програм і ініціатив.

Андрій Длігач зазначає: важливо створити умови, що сприятимуть поверненню молоді в Україну та активній участі у житті країни. Це дуже складне, але життєво важливе завдання для сучасної України. 

“Молодь є неймовірно важливою частиною суспільства, що розвиватиме країну у майбутньому. Вона приносить нові ідеї, інновації та енергію, що сприяє прогресу і розвитку. Молоді люди мають потенціал стати лідерами, підприємцями та агентами змін. Саме тому потрібно максимально стимулювати їх залишатись в Україні, створюючи сприятливі умови для їхнього розвитку та самореалізації.

Держава повинна створити умови для співпраці молодіжних організацій, бізнесу, державних установ та громадських активістів для розвитку спільних проєктів та ініціатив. Така співпраця дозволить забезпечити молоді всі необхідні ресурси та підтримку, сприятиме розвитку їхніх навичок та талантів, що своєю чергою зміцнить економіку та суспільство країни в цілому.

Також це допоможе утримати талановитих молодих людей в Україні та дозволить залучити молодь до вирішення актуальних проблем країни та сприятиме її розвитку. Молодь повинна відчувати, що її голос почутий і що вона є важливою частиною суспільства”, – вважає експерт.

Читайте також: Хто відбудовуватиме Україну: настрої біженців щодо повернення

Джерело: LB

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

Подібне до цього
Схоже

Translate »