8 з 10 іммігрантів, які прибули до Канади протягом останнього десятиліття, кажуть, що життя тут «дорожче», ніж вони очікували, згідно з новим національним опитуванням, пише Наш Ванкувер.
За даними опитування, проведеного компанією Leger, 84% іноземців, які переїхали до Канади, погодилися з тим, що життя в країні «значно» або «деякою мірою» дорожче, ніж вони уявляли собі до імміграції. При цьому лише 2% опитаних вважають, що вартість життя «дешевша», ніж вони думали спочатку.
Це не надто приємна новина для новоприбулих, враховуючи, що 7 з 10 опитаних назвали економічний аспект як основну причину приїзду до Канади. Майже половина (45%) респондентів вказали на можливості здобуття освіти, а 18% – на возз’єднання сім’ї.
Інфляція є головною причиною занепокоєння для обох груп (34% для канадців та 29% для новоприбулих), за нею стан охорони здоров’я назвали другою за значенням проблемою для жителів Канади (для 17% місцевих та для 11% новоприбулих), доступність нерухомості (10 та 15%, відповідно), а також економіка та робочі місця (6 та 19%, відповідно).
Така сукупність факторів є неабиякою проблемою для влади, яка прагне впоратися зі зростаючою недоступністю канадського життя, яке, на думку багатьох громадян, підживлює масштабна імміграція останніх років.
Частка іммігрантів у країні неухильно зростає, а чисельність населення країни перевищила 40 млн осіб.
За даними недавнього опитування Postmedia-Leger, половина канадців вважає, що в країні надто багато іммігрантів порівняно з 21% у січні 2023 року. Примітно, що майже половина (42%) новоприбулих також згодні з тим, що нинішній рівень імміграції є нестійким і створює навантаження на соціальні служби та інфраструктуру, а також викликає проблеми з доступністю.
«Для боротьби з зростаючою думкою про те, що, можливо, слід скоротити кількість іммігрантів, які допускаються до Канади, всі рівні влади мають зосередитися на доступному житлі, робочих місцях та економіці , а також на стані охорони здоров’я для всіх канадців, включаючи новоприбулих», – прокоментувала Ліза Ковенс, старший віце-президент компанії Leger.
Нещодавно влада Канади оголосила, що вперше у своїй історії планує встановити обмеження на кількість тимчасових мешканців. Це стосуватиметься іноземних студентів, а також іноземних працівників і шукачів притулку.
Попри посилення економічних труднощів останнє опитування показало, що переважна більшість новоприбулих (82%) почуваються бажаними гостями в країні, і майже три чверті (74%) вважають, що вони добре інтегровані в канадське суспільство. 60% вважають себе канадцями.
Опитування також показало, що між канадцями та недавніми іммігрантами посилилися розбіжності з приводу очікувань новоприбулих та їхньої культурної асиміляції після прибуття до Канади.
Хоча більше половини іммігрантів (52%) вважають, що їх слід заохочувати «зберігати та розвивати свою власну культурну та релігійну самобутність», під час опитування населення загалом цей рівень підтримки знижується вдвічі (26%).
Сьогодні більше половини (55%) громадян Канади підтримують думку про культурну асиміляцію, згідно з якою новоприбулі мають «прийняти широкі основні цінності та традиції та залишити елементи своєї культурної ідентичності, які можуть бути несумісними».
Більше чотирьох із десяти новоприбулих (42%) вважають, що «різноманітність, безумовно, є сильною стороною Канади», тоді як близько чверті (24%) громадян вважають так само. Стільки ж канадців (21%) дотримуються протилежної думки: різноманітність може «створювати проблеми» та породжувати напруженість усередині країни. З цим згодні менше десятої частини іммігрантів (7%).
Раніше повідомлялось, що Канада підвищує плату за обробку імміграційних заявок.
Джерело: Наш Ванкувер