Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати своє життя з нашою країною. Президент Володимир Зеленський офіційно підписав закон №11469, який запроваджує довгоочікуваний механізм множинного громадянства.
«Завдяки множинному громадянству зможемо створити більше реальних юридичних основ для єдності всього нашого великого народу – мільйонів українців на всіх континентах, а також тих представників інших народів, які пов’язали свою долю з Україною», – підкреслив Зеленський після підписання.
Він також зазначив, що вже найближчим часом уряд визначить перші держави-партнери, з якими співпрацюватимуть у впровадженні нового механізму.
Що зміниться для українців
Згідно з новим законом, тепер українці офіційно зможуть мати другий паспорт, якщо інша країна буде у спеціальному переліку, затвердженому урядом. Раніше отримання іноземного паспорта автоматично призводило до втрати українського громадянства – тепер ця норма скасована.
Як нові правила торкнуться іноземців
Множинне громадянство дає нові можливості не лише українцям. Для іноземців передбачені важливі зміни:
- особи з українським корінням зможуть швидше отримати український паспорт;
- іноземці без українського походження матимуть спрощену процедуру натуралізації;
- військові, які служать у ЗСУ, матимуть пришвидшений шлях до отримання громадянства;
- політичні біженці також зможуть претендувати на український паспорт.
Втім, закон чітко фіксує винятки: громадяни держави-агресора не матимуть права на український паспорт, якщо не відмовляться від свого. Також під забороною – громадянство для мешканців країн, які голосували проти резолюції Генасамблеї ООН щодо окупації Криму.
Особливий акцент зроблено на тому, що незалежно від кількості паспортів, на території України людина визнається виключно як український громадянин. Це важливий юридичний запобіжник для захисту державних інтересів.
Читайте також: Множинне громадянство: як це працюватиме для українців та іноземців
фото: Shutterstock