Термін перебування українки Юлії з її сином за програмою Homes for Ukraine добігає кінця, вони опинилися перед важливим вибором. Тепер їм потрібно до 1 вересня знайти новий будинок або повертатись в Україну.
Мама хлопчика боїться, що їй доведеться повернутися до свого зруйнованого війною дому разом із сином, якщо вона не зможе знайти новий дім.
41-річна Юлія в серпні 2023 року втекла зі свого рідного Житомира разом зі своїм 13-річним сином, і пара знайшла дім у Лестерширі за програмою Homes for Ukraine.
Але після того, як період розміщення їхніх спонсорів підійшов до кінця, родині тепер потрібна нерухомість до початку навчального року.
Юлія хоче жити біля школи свого сина в Ратленді, але існує занепокоєння, що брак відповідних варіантів не залишить у них іншого вибору, окрім як повернутися в Україну, щоб її син міг навчатися там, коли школа почнеться 1 вересня.
Вона сказала: «Це страшна ситуація для мене, це дуже погано для мого сина.
«Ми не можемо залишитися бездомними. Якщо я ніде не знайду, нам потрібно повертатися в Україну».
Районна рада Харборо запропонувала Юлії будинок у Кеттерінгу, але через велику віддаленість від школи її сина вона відмовилася.
Вона каже, скоріше повернеться додому в Україну, ніж змушуватиме його вчитися деінде.
Колін Гордон, друг Юлії, який викладає англійську для українських біженців, сказав, що її ситуація ставить під сумнів програму Homes for Ukraine та можливості, доступні для біженців, коли їхні спонсори більше не можуть їх приймати.
“Де вони знайдуть додаткове житло? – сказав він.Це більш імовірно в заможних сільських районах, таких як Ратленд, а не в центрі міст. Це означає менше транспортних можливостей і менше можливостей роботи».
Юлію тимчасово прийняла інша українська сім’я, яка проживає в Маркет-Гарборо, але там сім’ї бракує місця.
У спільній заяві Ради округу Лестершир і Окружної ради Харборо йдеться: «Команда організації Homes for Ukraine ради округу Лестершир підтримуватиме сім’ю та співпрацюватиме з житловим органом, окружною радою Харборо, щоб знайти рішення щодо житла».
У раді повідомили, що з березня 2022 року до краю прибули 1214 українців, 356 досі розміщені в рамках програми Homes for Ukraine.
Рада округу Ратленд додала, що знала про випадок Юлії та активно шукала відповідних спонсорів за схемою, але наразі в ширшому районі Ратленда таких спонсорів немає.
Представник уряду сказав: «Наші схеми в Україні постійно переглядаються, оскільки ми прагнемо забезпечити стабільність для тих, кого ми прийняли у Великобританії, і тих, хто все ще потребує нашого притулку. Місцеві ради відіграють вирішальну роль у цих зусиллях, оскільки вони відповідають за підтримку осіб у програмі Homes for Ukraine, які є бездомними або ризикують залишитися бездомними.
Це включає надання тимчасового житла, щоб кожна сім’я мала безпечне місце для проживання та почувалася в безпеці в нашій країні».
Джерело: ВВС.
Читайте також, «Це не життя, бо моя дитина там, а я тут»: українські сім’ї роз’єднані візовими змінами в Британії.