Українець помер в імміграційній в’язниці за нез’ясованих обставин

Дата:

20 лютого в лікарні HCA Kendall в Маямі (Флорида) помер 44-річний Максим Черняк, громадянин України, який перебував під вартою Імміграційної та митної поліції США (ICE). Згідно з офіційним повідомленням ICE, попередньою причиною смерті став крововилив у мозок. Однак дружина померлого в інтерв’ю телеканалу NBC6 заявила, що її чоловік не мав жодних проблем зі здоров’ям.

Згідно з офіційним повідомленням ICE, попередньою причиною смерті став крововилив у мозок. Однак дружина померлого в інтерв’ю телеканалу NBC6 заявила, що її чоловік не мав жодних проблем зі здоров’ям.

Максим Черняк прибув до Сполучених Штатів 24 серпня 2024 року за гуманітарним паролем, який надається громадянам України, що дозволяв йому перебувати у країні до 23 серпня 2026 року. Він оселився в Маямі. 26 січня 2024 року його заарештували за звинуваченням у домашньому насильстві. 2 лютого Черняка передали під варту ICE та перевели до центру утримання мігрантів “Кром”.

18 лютого Служба пожежної охорони округу Майамі-Дейд доставила Черняка до лікарні HCA Kendall через блювоту та судоми. Хворий перебував у несвідомому стані. Комп’ютерна томографія мозку виявила крововилив у мозок. Лікарі інтубували Черняка та почали вводити кілька препаратів внутрішньовенно для стабілізації його стану. 19 лютого лікарі констатували смерть мозку.

Згідно з протоколами ICE, про смерть було повідомлено відповідні підрозділи, у тому числі Офіс генерального інспектора Департаменту внутрішньої безпеки та Офіс професійної відповідальності ICE. Імміграційна та митна поліція повідомила про це і адвоката Черняка, оскільки в документах померлого не було зазначено найближчих його родичів.

За правилами, після офіційного повідомлення про смерть нелегального мігранта, який перебуває під вартою, ICE офіційно повідомляє Конгрес, представників неурядових організацій та ЗМІ, а також публікує новинне повідомлення з відповідними деталями на офіційному сайті протягом двох робочих днів, як того вимагає політика агентства. Крім того, ICE зобов’язана протягом 90 днів опублікувати всі звіти про смерть ув’язнення.

Усі особи, які перебувають під вартою ICE, проходять медичний, стоматологічний та психіатричний огляд протягом 12 годин після прибуття до Центру утримання, а також повний медичний огляд протягом 14 днів після вступу під варту або прибуття до закладу. Затримані мають доступ до медичних консультацій та цілодобової невідкладної допомоги. Протягом усього терміну тримання під вартою жодному затриманому нелегальному мігранту не відмовляють у екстреній медичній допомозі.

Що каже дружина

Дружина 44-річного Максима Черняка стверджує, що її чоловік не страждав на жодні хронічні захворювання. За її словами, йому не було надано належної медичної допомоги в Центрі «Кром», коли він відчув себе погано. Жінка розповіла, що востаннє розмовляла із чоловіком за три дні до його смерті. Він скаржився на те, що в Центрі «Кром» було холодно та багатолюдно. Коли він відчув нездужання, то викликав лікаря, який нібито діагностував у нього підвищений тиск, але не видав жодних ліків.

Як українець потрапив до міграційної в’язниці

Черняка заарештували 26 січня за звинуваченням у домашньому насильстві в окрузі Бровард, проте його дружина стверджує, що поліція неправильно зрозуміла ситуацію, оскільки її чоловік погано говорив англійською. 2 лютого українця передали у відання ICE та перевели до Центру утримання мігрантів «Кром».

Пара приїхала до США у серпні минулого року за програмою гуманітарного пароля, сподіваючись здійснити «американську мрію». Тепер у вдови залишилися лише фотографії щасливих моментів. Вона розповіла, що після смерті чоловіка їй стало дуже важко — треба було організувати похорон та зібрати гроші, щоб відправити тіло чоловіка назад до України, де мешкають його батьки.

За даними ICE, з жовтня 2024 року смерть Черняка стала вже третьою подібною нагодою в Центрі «Кром». Адвокат Кеті Бланкеншип розповіла, що її клієнт Грег Уелч, який також перебуває під вартою ICE, чув, як Черняк знепритомнів у ванній. Уелч вважає, що Черняк щось викурив і, можливо, сталося передозування.

«Ми звали офіцерів, але вони не хотіли приходити, доки не сказали їм, що він помер, – зауважив Уелч. — Насправді Максим знепритомнів. Ми намагалися викликати медиків, але вони не хотіли приходити, бо не було персоналу. Прийшли вони за кілька годин, коли Черняк вже майже не дихав».

«Це систематичне ігнорування медичної допомоги, — заявила Бланкеншип. — Як пояснив Грег, коли ця людина опинилась у критичному стані, вона не отримала жодної медичної допомоги, доки не опинилась при смерті».

Дружина Черняка заявила, що її чоловік не розумів, чому його перевели Центр утримання мігрантів «Кром», якщо йому дозволили перебувати в США до 23 серпня 2026 року.

Читайте також,Результати першого тижня імміграційних рейдів у США: скільки нелегалів затримано?

Головне фото: Action Immigration Bonds

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

Подібне до цього
Схоже

Translate »