Університет Джорджтауна у Вашингтоні – знаний своєю багаторічною підтримкою України – відкриває академічну програму з українських студій. Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.
Вона зазначила, що ця ініціатива є не лише підтримкою української освіти, яку агресор намагається знищити, а й визнанням ролі України у світовій політиці.
«За понад три роки повномасштабного вторгнення росія пошкодила або зруйнувала майже 4 тисячі, або 15 %, закладів освіти України, повністю знищила три університети. Так країна-агресорка намагається знищити нашу освіту й культуру», – зазначила Зеленська.
Вона наголосила на важливості солідарності міжнародної наукової спільноти та подякувала університету за постійну підтримку. Нагадаємо, у вересні 2023 року в Джорджтауні вже з’явилася українська книжкова поличка, що стало першим кроком до глибшої академічної присутності України в кампусі.
Нова програма українських студій запроваджена Школою дипломатичної служби Едмунда А. Волша. Її головна мета – вивчення України в глобальному контексті, з акцентом на її вплив на міжнародні процеси та безпекові виклики.
Зокрема, студенти досліджуватимуть роль України у формуванні зовнішньої політики, геополітики, міжнародних відносин і глобальної безпеки.
Ключовим кроком стало створення окремої професорської посади з фокусом на вивченні України. Ця академічна ініціатива також є частиною більш масштабного проєкту – Глобальної коаліції українських студій, яка була започаткована у Вашингтоні минулого року за участі Національної академії наук США.
«Джорджтаунський університет відкриває посаду професора україністики з фокусом на дослідження міжнародного значення України в сучасному геополітичному контексті», – розповіла перша леді.
Сьогодні до коаліції вже долучилося понад 70 університетів та наукових інституцій з різних країн – від Фінляндії до Південної Африки. Перші меморандуми про партнерство були підписані в Гельсінкі, а зовсім нещодавно – у ПАР.
«Впевнена, що українські студії — не тільки про Україну. Це про справедливий, безпечний світ. Коли ми знаємо правду, коли ми володіємо інформацією, ми примножуємо баланс правди у світі, ми не даємо собою маніпулювати, ми стаємо сильнішими та робимо сильнішою свою країну», — наголосила Зеленська.
За даними дослідження Українського католицького університету, станом на 2021 рік у світі налічувалося 40 програм з українських студій у 16 країнах. Нині їхня кількість стрімко зростає – і саме це, як підкреслює перша леді, є ще одним кроком до створення більш чесного, поінформованого й безпечного світу.
Раніше ми розповідали, що українську мову вивчають вже майже в 20 вишах США.
Вам також буде цікаво: Як і чому студенти Гарварду вивчають українську мову: розповідь викладачки
фото: Wirestock Creators / Shutterstock