Сьогоднішній день став символом надії для сотень українських родин. У рамках наймасштабнішого обміну з початку повномасштабної війни 390 наших співгромадян — військових і цивільних — повернулися з російського полону.
Цей обмін є першим етапом широкомасштабної домовленості у форматі “1000 на 1000”, про яку домовилися під час зустрічі в Туреччині. Ще понад 600 наших громадян мають повернутись додому в найближчі дні.
Хто повернувся?
Загалом додому повернулися 270 військових і 120 цивільних українців. Серед звільнених — представники ЗСУ, зокрема Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Нацгвардії та Держприкордонслужби. Вони захищали країну в найгарячіших точках — на Донеччині, Луганщині, Запоріжжі, Харківщині, Херсонщині, а також у Чернігівській, Сумській та Київській областях.
Серед звільнених – 3 жінки та 387 чоловіків.


Після повернення всі звільнені проходять медичне обстеження, отримують психологічну підтримку та соціальну допомогу, включаючи виплати за весь час перебування в полоні. Також розпочинається процес повноцінної реінтеграції.
Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими готує наступні етапи — звільнення триває.
«Сьогодні вдома майже 400 людей – 390. Це військові та цивільні. Завтра й післязавтра – теж наступні етапи. Формула – тисяча на тисячу», – заявив Володимир Зеленський у зверненні.
Він підкреслив, що це єдиний реальний результат перемовин у Туреччині, адже всі інші напрямки росія намагається блокувати. Але головне, за його словами, — що повернення українців триває, і держава працює над тим, щоб визволити кожного.


«Кожен наш громадянин, кожен український військовий і цивільний, усі українські заручники, яких утримують у росії, – ми всіх їх маємо визволити», – наголосив президент.
Окрему подяку глава держави висловив військовим, які поповнюють обмінний фонд на передовій, а також правоохоронцям, які затримують російських диверсантів і колаборантів.
Нагадаємо, минулого разу з російського полону повернулись 206 українських захисників: як це було
фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими / Telegram