Не сумуй! Поради для тих, хто відчуває себе самотнім за кордоном

Дата:

Переїзд в іншу країну часто сприймається як початок нового життя, повного можливостей. Однак, реальність зазвичай виявляється складнішою. Емігранти з різних країн поділилися, що психологічна адаптація до нового середовища може бути досить складною. 

У статті читайте про їх власний досвід і поради, які допоможуть іншим іммігрантам успішно пройти цей шлях.

Друзі

Перше що постраждає після еміграції – це ваші соціальні зв’язки. Будинки залишиться групка друзів, з якої буде складно побачитися: не будеш же планувати вечірку за пару місяців, а в рідкісні випадкові приїзди додому все традиційно зайняті своїми справами.

Старі друзі йдуть легко, нові не з’являються. Здається, що до тридцяти років здатність заводити друзів зовсім атрофується, і продовжуєш жити з тими, хто вже є і залишилися. Іноземці навколо вас слабо годяться в приятелі. По-перше, ви погано знаєте мову для того, щоб обговорювати на ньому гранично тонкі відчуття, враження, спогади і страхи. А по-друге, швидко помітите, що їх це все не особливо цікавить.

Ми рятувалися дружніми вечірками по скайпу. Важливо згадати який-небудь ритуал і повторити його. Наприклад, з одними друзями ми любили зварити картоплі, порізати сьомги, приготувати соус зі сметани і часнику і відкрити пару пляшок вина, розмовляючи півночі про нас. Стали робити те ж саме, але дистанційно. Вони варять свою картоплю в Нью-Йорку, ми свою – в Берліні. Це, звичайно, ерзац-вечірка, але хоча б щось.

Якщо ваші друзі поїхали, а ви ще немає – напишіть їм обов’язково і влаштуйте вечірку. Повірте, їх там накриває. І вони думають, що зовсім вас втратили.

Нудьга

Замість лекцій і вечірок ви отримаєте жменю музеїв, сусідів з дитячими колясками та парки. Замість цікавих компаній і дружних офісів – нудить корпоративну культуру, від якої хочеться відгородитися. Коли керівник запропонував моїй дружині підвищити її зарплату, вона попросила дати їй замість цього додатковий вихідний.

Я знаю людей, які по кілька днів взагалі не виходили з дому – а ще рік тому вони радісно розглядали в Google фотографії вулиць своєї нової батьківщини. Щоб страждати від цього менше, важливо придумувати собі нові ритуали, буквально витягувати себе за волосся з нудьги.

Наприклад, раз на тиждень ходити в музей, кожен раз в новий, або побувати в 30 кафе навколо будинку, скласти їх рейтинг і опублікувати в Facebook. Я щодня не менше години ходжу пішки і фотографую все навколо – сяк-так це допомагає.

Культура

Культурні відмінності вріжуть ще сильніше, ніж нудьга. На початку січня ви звично винесете ялинку в смітник, а на наступний ранок виявите її біля своїх дверей – ялинки можна викидати тільки два дні на рік, і ви все пропустили. Звично прийдете на огляд нової квартири в оренду і знайдете в ній вечірку з десятків таких як ви, а ріелтор буде тільки збирати з усіх п’ятисторінковому анкети, до яких потрібно докласти фотографію всіх членів сім’ї включаючи кота.

За лікування зуба вам виставлять рахунок в 800 євро, замість сметани в магазині купите тільки солоний сир, випадковий перехожий викличе поліцію і подасть в суд за те, що ви його облили водою з калюжі.

Я навіть не кажу про страждання сильного і розумного тридцятирічного чоловіка, який не може викликати, а після – зрозуміти сантехніків, які прийшли лагодити його засмічення. На кожному кроці світ буде злегка іншим, і на кожному кроці він буде випробовувати на міцність і без того хитку емігрантську психіку.

Перш ніж переїжджати, постарайтеся знайти собі досвідченого приятеля. Він сходить з вами за пропискою, поговорить по телефону з розгніваним сусідом, переведе рахунок з банку. Емігрували співвітчизники міцно нудьгують і завжди раді допомогти – користуйтеся цим сміливо. Через пару років ви занудьгуєте самі і будете перевозити, ходити, розмовляти за інших.

Переїжджати – важко. Життя вріже так, як не била раніше. Все ваше життя буде складатися з пучка проблем. А ще переїжджати – весело. Як ще дізнаєтеся, що яйце-сюрприз по-німецьки – це кіндеруберрашунг, що можна цілий рік їздити на велосипеді, пити вино в парку і годувати гусей хамоном.

Шукайте психотерапевта, тримайтеся за друзів, заберіть з собою улюблені платівки (не сумні), пийте тільки дорогий алкоголь, щоб не зірватися. І нічого не бійтеся.

Джерело:ForumDaily.

Читайте також, Розвінчуємо міфи про еміграцію.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »