Українка хотіла побачити Лос-Анджелес на день – а опинилась у пастці імміграційної системи США. Історію американця Джеймі Нейшнса та його української нареченої Олени Бережнової-Гюнель розповідає Arizona Central, яку переказує UA Diaspora.
Зазначається, що вже понад три місяці Джеймі намагається витягти Олену з імміграційного центру у штаті Аризона.
Олена народилася в Херсоні, після 2014 року жила в Туреччині та Аргентині, де й познайомилася з Нейшнсом. У лютому цього року пара заручилася у мексиканському Росаріто і одразу подала документи на візу нареченої (К-1).
Жінці загножує депортація попри війну
Заради короткої подорожі пара вирішила заїхати до Каліфорнії через кордон з Мексикою, навіть попри те, що їхня заявка на візу нареченої була вже в обробці. Але замість омріяної прогулянки Лос-Анджелесом все обернулося арештом: прикордонники пояснили, що в Олени не було легальних документів для в’їзду.
Джеймі Нейшнс пояснює: «Ми хотіли просто заїхати на день. Я хотів показати їй будинок, де ми будемо жити після весілля».
Але замість весільних приготувань – розлука. Олену відправили до імміграційного центру біля Юми, де вона, як стверджує Джеймі, підписала документи, яких не зрозуміла, зокрема відмову від слухання щодо застави.
Після кількох невдалих спроб депортації слухання таки призначили. Олену тепер представляє адвокат, якого надала благодійна організація Nova Ukraine. Водночас Джеймі звертається по підтримку до конгресменів і українських дипломатів.
Попри повномасштабну війну в Україні, імміграційна служба ICE все ще наполягає на депортації Олени. Спершу планували відправити її до України, але через заборону на польоти цей варіант відпав. Спроби відправити її до інших країн Європи теж провалилися – ті відмовилися прийняти українку.
Конгресмен Тед Лью у коментарі прямо розкритикував нинішні дії влади: «Адміністрація Трампа, замість того щоб фокусуватись на злочинцях, карає тих, хто намагається діяти легально – через візи або притулок. Це жорстоко і негуманно».
Раніше повідомлялось, що суд США відтермінував депортацію 187 тисяч українців, але ризик ще є
фото ілюстративне: Freepik