Команда Трампа змінила риторику щодо України: головні заяви на Мюнхенській конференції

Дата:

14 лютого минув перший день Мюнхенської безпекової конференції. Який відзначився жорсткими заявами від американців до європейців. Також команда Трампа змінила риторику стосовно України у НАТО.

Про це розповів кореспондент DW Максим Драбок з місця подій. За його словами, символічно, що у День Святого Валентина видно, як США та Європа розлучаються, а не зближаються. Про це, зокрема, свідчить виступ Джей Ді Венса, який жорстко розкритикував Європу.

Були позитивні сигнали для України

Американські сенатори, які виступали на конференції, вважають, що не можна відкидати ідею зі вступом України до НАТО. Це має бути одним з важелів впливу, яким потрібно тиснути на Путіна. Раніше міністр оборони США Піт Гегсет робив заяви про поступки Росії та неможливість членства України у НАТО. Після цього була велика хвиля гніву від європейських партнерів.

Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем підтримує вступ України до НАТО. Він запропонував свою ідею, як це можна реалізувати.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс в інтерв’ю The Wall Street Journal вперше повідомив, що Штати можуть розглянути застосування військових заходів, якщо Владімір Путін не піде на припинення вогню, і готові ввести санкції проти Росії. Піт Гегсет заявив, що Трамп може вирішити повернути Україні ядерну зброю.

Після вчорашніх заяв про те, що Україна не буде в НАТО, вони зрозуміли, що це багато хто сприйняв як слабкість, поступку Путіну. Саме після цього вони кардинально змінили свою риторику.

Європейські посадовці також усвідомлюють, що потрібно й надалі підтримувати Україну. Від результату війни залежатиме майбутнє усієї Європи. І не тільки.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час свого виступу заявила – якщо впаде Україна, то це зачепить національні інтереси не лише Європи, але й США. Тому обоє мають бути зацікавленими в тому, аби Україна вистояла, – розповів кореспондент. 

Українська делегація висловлювалась доволі обережно. Ніхто не хоче сваритися з Трампом. Там роблять усе, аби перетягнути президента США на наш бік.

“Холодний душ” для Європи

Американські посадовці буквально натякали, що ніхто вже не буде просто так допомагати Європі. Вона сама має бути відповідальною за те, що відбувається на континенті.

Є сподівання, що так Європа почне діяти активніше та рішучіше. Зокрема й щодо подальшої підтримки України.

В будь-якому разі тут був “холодний душ” від американців. Вони не соромилися і навіть говорили, що Сполучені Штати вже не будуть “добрим дядьком Семом”, – розповів кореспондент.

Додамо, Володимир Зеленський вже виступив на Мюнхенській безпековій конференції. Він пояснив, що має зробити Україна, якщо не буде вступу у НАТО. Детальніше читайте у матеріалі.

Джерело: 24 канал

Читайте також, Заяви Трампа, шок Європи і доля України: головні теми останньої доби

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Війна на відстані: як не зламатися, коли борешся за Україну за тисячі кілометрів

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Велика Британія стала одним із головних центрів гуманітарної...

Угода про копалини: що пропонують США та Україна?

Коли Володимир Зеленський вперше запропонував обміняти військову допомогу США на рідкісноземельні метали, здавалося, що Київ знайшов спільну мову з Вашингтоном. Проте позиція Америки щодо угоди про мінерали викликала неабиякий резонанс. Читайте хронологію обговорення угоди про корисні копалини між США та Україною. Документ ще не підписано, і сторони продовжують працювати над ним, обмінюючись гучними заявами. В Україні є багатства, як-от літій, титан, нікель, графіт, кобальт та рідкісноземельні елементи. Однак оцінки природних багатств різняться, і невідомо, наскільки вигідним буде їхнє видобування. 3 лютого Дональд Трамп заявив, що хоче обміняти рідкісноземельні метали з України на військову допомогу США.  Він зазначив: "Ми говоримо Україні, що у них є цінні рідкісноземельні метали, я хочу, щоб Україна дала нам рідкісноземельні метали." Українська сторона стверджувала, що вже міркувала над цим питанням. В Офісі Президента нагадали, що у жовтні 2024 року Володимир Зеленський представив план перемоги, який включав пункт про обмін природних ресурсів на допомогу у війні. Зеленський наголосив, що мова йде про спільний видобуток копалин та американські інвестиції, а не про роздавання ресурсів. Україна прагне захистити свої ресурси від агресора, адже частина мінералів вже опинилася на окупованих Росією територіях. Скільки можуть коштувати корисні копалини України / Інфографіка...

Нова редакція угоди про корисні копалини: США хочуть 100% власності

Росія окупувала приблизно п'яту частину території України, включно з багатим на ресурси Донбасом. Адміністрація президента США Дональда Трампа прагне отримувати доходи від природних ресурсів на територіях України, звільнених від російської окупаці Про це йдеться в новому проєкті угоди із США, який отримало в розпорядження...

Українці за кордоном готують сотні акцій на підтримку України: розклад для Британії, США і Канади

Наближається третя річниця повномасштабної війни росії проти України. Це нагадування всьому світу, що боротьба за...

“Вирішать” без України? Діаспора в Канаді занепокоєна переговорами США та росії

Українська громада у Вінніпезі з тривогою сприйняла новину про переговори між США та росією, які...

Трамп стає на бік росії в питанні України: як світ реагує на зміну позиції США

Президент США Дональд Трамп своїми останніми заявами викликав широкий резонанс у міжнародних ЗМІ. Він звинуватив...

“Комік-диктатор” і “війна, яку не виграти”: Трамп знову атакує Зеленського

Президент США Дональд Трамп знову обрушився з критикою на Володимира Зеленського, назвавши його «диктатором без...

Трамп – про Зеленського, хто винен у війні, добрі наміри рф, гроші та вибори: головне

"росія хоче зупинити цю дикість, яка там відбувається", "росія здатна дуже швидко знищити українські міста...

Перемовини США та рф в Саудівській Аравії без України: підсумки та реакції

Сьогодні день відзначився напруженими дипломатичними подіями: у центрі уваги перемовини між офіційними делегаціями США та...

Українці в Канаді ризикують втратити візи через проблеми з паспортами

Тисячі українців, які знайшли притулок у Канаді після початку війни, ризикують залишитись без можливості продовжити...

Подібне до цього
Схоже

Translate »