Як звучала Україна на Євробаченні: всі учасники за понад 20 років

Дата:

Напереродні Україна обрала представників на Євробаченні-2024, які спробують підкорити європейську сцену у шведському Мальме. Чи принесуть Jerry Heil та alyona alyona четверту перемогу Україні на конкурсі – це ми побачимо у травні. А поки що пригадаємо, як звучала наша держава на головному пісенному конкурсі за всі роки участі, з 2003 року.

До слова, можемо пишатись тим фактом, що представники України – єдині з учасників, які щоразу виступали у фіналі протягом років участі в конкурсі.

Отже, цьогоріч на Національному відборі переміг дует Jerry Heil та alyona alyona зі своїм новим, без перебільшення, хітом “Teresa & Maria”. Артистки отримали 11 балів від глядачів (а це, на хвилиночку, більше 723 тисяч голосів) та десятку від суддів.

А почалась історія участі України на Євробаченні з Олександра Пономарьова у 2003 році. На той час він вже був титулованим і Заслуженим артистом України. Тоді у Ризі, Латвія, співак виконав композицію під назвою Hasta la Vista та посів 14-те місце.

Зауважимо, в перші роки участі України в конкурсі звичного нам сьогодні національного відбору не було. Учасників обирала Національна телерадіокомпанія України, а представниками ставали топові виконавці того періоду.

Наступного року, 2004-го у Стамбулі, коли Україна брала участь у конкурсі лише вдруге, співачка Руслана здобула першу перемогу завдяки своїм запальним “Wild Dances“. Тоді виконавиця виборола для нашої держави право провести 50 ювілейне Євробачення у Києві.

Того року художня рада НТКУ обирала між Ані Лорак і Русланою, але врешті обрала останню. Причиною став її альбом “Дикі танці” з елементами традиційної гуцульської музики, , який вийшов за рік до того і став лідером продажу музичних альбомів року в Україні.

Трохи згодом за найбільшу кількість проданих альбомів «Дикі Танці» у світі Руслана отримала нагороду «World Music Awards» та першу в Україні нагороду «Платиновий диск».

У 2005-му після тріумфу Руслани конкурс ледь не зірвався через Помаранчеву революцію, проте організатори все ж дозволили проводити “Євробачення” в Україні. Тоді участь від нашої держави брав івано-франківський гурт “Ґринджоли” з піснею “Разом нас багато”, яку називають неофіційним гімном Помаранчевої революції. Тоді вони посіли всього 19 сходинку, і це один з найгірших результатів наших учасників на Євробаченні.

Для “Євробачення” 2006 року в Україні вперше провели відбір у форматі національного конкурсу “Ти — зірка!” від Першого національного каналу. Тоді перемогла у національному відборі Тіна Кароль з піснею “Show Me Your Love” та повезла її до Афін, де тоді проходив конкурс. Співачка посіла 7 місце.

Перший альбом співачки, співзучний з конкурсною піснею, став “золотим”, як і другий, “Ніченька”, випущений того ж року після Євробачення.

2007 року Україна максимально наблизилась до другої перемоги – на конкурсі у Гельсінкі, Фінляндія, Андрій Данилко в образі Вєрки Сердючки з піснею «Dancing Lasha Tumbai» зайняв 2-е місце. А ще отримав почесний титул «Міс Євробачення-2007».

Саме з цією піснею Сердючки пов’язаний скандал тодішнього Євробачення: в тексті росіяни почули не «lasha tumbai», а «Russia goodbye», що призвело до повного табу на творчість українського артиста у російському теле- і радіоефірі. 

Ця пісня була написала поспіхом, але досі залишається однією з найпопулярніших серед єврофанів, а Вєрку Сердючку не раз запрошували виступати на конкурс як гостю. Після початку повномасштабного вторгнення Данилко заявив, що тепер співатиме лише Russia Goodbye.

В 2008 році на Євробаченні, що проходило у Сербії, Україну представляла співачка Ані Лорак. Артистка виконала пісню “Shady Lady”, здобувши 2-ге місце. Тоді нею опікувався російський артист Філіп Кіркоров.

Після анексії Криму і початку війни на сході України популярна співачка все активніше давала концерти в рф, що викликало критику в Україні та супроводи концертів співачки в різних містах України акціями протесту. З листопада 2014 року співачка вже не висупала в Україні і повністю перейшла на “хліб” країни-агресорки.

Під час Нацвідбору на “Євробачення-2009” учасника вперше обирали 50 на 50 журі та глядачі. Тоді серед 15 артистів перевагу віддали ще одній нинішній гастролерці на росії Світлані Лободі з піснею “Be My Valentine“. Конкурс того року проходив у москві після перемоги Діми Білана, Лобода зайняла 12-те місце.

2010 року за рішенням журі на Нацвідборі перемогла Alyosha з піснею “To Be Free”. Після перемоги співачку звинуватили у порушенні правил конкурсу та плагіаті: пісня була дуже схожою на “Knock Me Out” у виконанні Лінди Перрі. Співачці запропонували змінити пісню, і вона поїхала виступати до Осло, Норвегія, зі “Sweet people”, де посіла 10 місце.

У 2011 році на Нацвідборі перемогла співачка Міка Ньютон. Проте і тут без скандалу не обійшлось, адже її звинуватили в фальсифікації голосів за її перемогу. Національна телерадіокомпанія України призначила повторне голосування, але інші учасники відмовились від участі, тому на Євробачення все ж поїхала Міка Ньютон. Вона посіла 4-те місце з піснею “Angel”, незважаючи на негативні прогнози.

2012 року Україну на конкурсі в Баку представляла Гайтана з піснею “Be My Guest“, і зайняла у фіналі 15 місце, розділивши його із Кіпром. Гайтану також звинувачували у плагіаті через кілька днів після перемоги у нацвідборі, нібито її пісня копіює композиції Сlоскѕ — Coldplay і When Love Take Over — Kelly Rowland та David Guetta. Врешті Гайтана посіла 15 місце на фіналі “Євробачення” в Баку.

Переможницею Нацвідбору 2013 року стала Злата Огнєвіч із піснею “Gravity” з чарівним номером, і це принесло їй третє місце на конкурсі в Мальме. Після конкурсу отримала Почесну грамоту Кабміну та годинник від тодішнього прем’єра Миколи Азарова за винятковий вклад у розвиток українського мистецтва.

До слова, на той час їй закидали, що народжена у Мурманську Злата Огнєвіч не має права представляти Україну. Але співачка сама наголошувала, що її виховували патріоткою.

За голосуванням нацвідбору 2014 року перемогла Марія Яремчук з драйвовою піснею “Tick-Tock“. Тоді її також запідозрили у нечесному голосуванні. Ці заяви не призвели до дискваліфікації — співачка все одно поїхала на “Євробачення” у Копенгагені, де здобула шосте місце.

А 2015 рік став першим, коли Україна відмовилася від участі в “Євробаченні”. Таке рішення НТКУ спільно з європейським мовником ухвалили через фінансову кризу та активні бойові дії на сході країни.

Після повернення на конкурс у 2016 році Україна вдруге тріумфує – співачка Джамала підкорила світ своєю неймовірною піснею «1944», яка присвячена депортації кримськотатарського народу й записана на тлі відновлення репресій проти кримських татар після тимчасової окупації Криму.

Дехто спробували дискредитувати композицію, нібито вона містить політичний підтекст, але, проаналізувавши пісню, організатори конкурсу не знайшли в ній нічого політичного. Тож так на Євробаченні запам’яталась перша пісня, в якій звучить кримськотатарська мова.

До речі, саме з 2016 року Нацвідбір є таким, як ми його бачимо зараз, – у форматі великого шоу.

Після перемоги Джамали на київській сцені у 2017 році нашу країну презентував рок-гурт O.Torvald. з піснею “Time”. За результатами голосування гурт отримав 36 балів і посів 24-те місце – це найгірший результат за історію участі України в конкурсі. А гурт після цього відмовляється виконувати цю пісню на своїх концертах.

На конкурс до португальського Лісабона в 2018 році від України їздив співак MELOVIN, який переміг після другої своєї участі у нацвідборі. Українець виступав із піснею “Under The Ladder”. У результаті виконавець опинився на 17-у місці.

Забігаючи наперед, в 2024-му він знову намагався потрапити на Євробачення і зайняв третє місце.

У 2019 році у національному відборі перемогла MARUV з піснею “Siren Song“, проте на момент проведення відбору в епатажної артистки були заплановані два сольні концерти на території росії, що викликало обурення в українців. Співачка сама відмовилась від участі, тож той рік Україна пропустила.

А наступне Євробачення 2020 року взагалі не відбулось через пандемію коронавірусу. Тоді було прийнято рішення перенести конкурс на наступний рік.

В українському нацвідборі тоді сталися зміни: через скандал із MARUV до правил додано умови про обмеження виступів учасників у росії. Брати участь у нацвідборі може виконавець або колектив, який не здійснює концертної діяльності на території РФ із 2014 року, не планує та не анонсує її під час конкурсу й до фіналу “Євробачення”, а також не в’їжджав на територію Криму з порушенням законодавства України.

Тоді переможцем нацвідбору став гурт Go_A з піснею “Соловей”, але через рік учасники не могли представляти на конкурсі пісні, які обрали раніше. Тоді одноголосно була обрана пісня “Шум”, яку в 2021 році в Європі оцінили досить високо – гурт посів 5 місце і полюбився єврофанам.

У 2022 році вперше нацвідбір транслювався у застосунку “Дія”, також у “Дії” тепер можна було обрати членів журі. Тоді перемогла Alina Pash, однак через скандал з поїздкою до тимчасово окупованого Криму артистку дискваліфікували. Тому на конкурсі в Турині нашу країну представляв гурт Kalush Orchestra з піснею “Stefania“. Композиція є присвятою матері Олега, яку вона вперше почула лише коли гурт змагався на українському національному відборі на Євробачення-2022.

Цікаво також, що один із учасників гурту, Ігор, вже мав на той час досвід Євробачення: минулого року їздив до Роттердама у складі гурту Go_A.

Одним зі знакових моментів виступу Kalush Orchestra став заклик зі сцени одразу після виступу звільнити захисників “Азовсталі”, які тоді перебували в повному оточенні. Цей момент не залишив байдужим нікого. Та окрім цього Kalush Orchestra продемонстрували надзвичайний колоритний виступ, який підкорив європейську публіку та дозволив здобути третю для України перемогу на Євробаченні.

У 2023 році конкурс мав би відбутись в Україні, але через війну його погодився провести британський Ліверпуль від імені України.

Щодо нацвідбору, він вперше проходив в укритті. А членів журі фіналу та переможця серед фіналістів українці обирали через “Дію”. Переможцем нацвідбору став гурт TVORCHI з піснею “Heart of Steel“. Вона також сподобалась європейцям, що дало українцям у підсумку шосте місце.

У 2024 році Євробачення відбудеться у травні у місті Мальме, Швеція після того, як Loreen вдруге перемогла на конкурсі. Український дует Jerry Heil та alyona alyona виступить у першому півфіналі 7 травня.

За даними букмекерських контор, після оголошення переможців нацвідбору Україна має найвищі шанси на перемогу на “Євробаченні-2024”.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії запрацювала схема Ukraine Permission Extension: що треба знати

Якщо ви є громадянином України і перебуваєте у Сполученому Королівстві за однією з тимчасових схем,...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »