Покинув роботу шеф-кухаря в одній із найбезпечніших країн світу і поїхати воювати проти росіян — це реальна історія канадця, який приєднався до війни за Україну та здобув свою першу перемогу в повітряному бою.
Як він зумів навчитися пілотувати дрони і стати, за його словами, першим іноземним волонтером, який знищив російський “Ланцет”, а також про технологічну революції на полі бою він розповів Business Insider.
Приїхав волонтерити, а потім став воювати у повітрі
Канадець із позивним “М’ясник” (який попросив не розголошувати своє ім’я з міркувань безпеки) приїхав в Україну в 2023 році та спершу долучився до волонтерської організації, що готувала їжу для військових на передовій.
Культура України була важливою частиною його виховання, але з часом він втратив мову і віддалився від цієї спільноти.
Однак, коли в 2014 році росія анексувала Крим, а згодом почала захоплювати території на Донбасі, він почав уважніше слідкувати за тим, що відбувається.
Після повномасштабного вторгнення росії в 2022 році він вирішив діяти. У червні 2023 року він почав працювати з неурядовою організацією, надаючи допомогу після руйнування Каховської дамби.
Через кілька місяців він приєднався до навчання з дронів, працюючи з “Дикими осами”, організацією, яка постачає безпілотники для ЗСУ.
Як розповів боєць, він лише нещодавно навчився пілотуванню дронів, тож був неабияк вражений своєю першою перемогою в повітряному бою. Доброволець знищив російський дрон “Ланцет” за допомогою іншого дрону.
Він зазначив, що цей успіх став можливим після кількох місяців навчання на різних моделях дронів.
“Я був дуже налаштований на те, щоб здобути свою першу перемогу, бо я новачок у пілотуванні дронів, — розповів він. — І ця перемога врятувала життя, адже це був Ланцет. Це спеціальний тип дрону, якмй вишукує цілі перед тим, як врізатися в них і детонувати.
“Є моменти, коли пілотування дронів стає схожим на повітряний бій”, — додав він, порівнюючи маневри дронів із класичними авіабоями між екіпажними літаками.
“Технології та тактики в дроновій війні змінюються так швидко, що часом це справжня гра в кота і мишу”, — зауважив канадець.
За його словами, українські компанії з дронів стали піонерами у розробці нових програмних і апаратних технологій, щоб дати перевагу своїм операторам на полі бою.
Читайте також: Українці мають шалену перевагу: Валерій Яковенко з DroneUA про бізнес у США
Фото: Національна Гвардія України