Дворецький монархів ділиться секретами вишуканого чаювання

Дата:

Британський експерт з етикету та ексдворецький принца Чарльза заявив про те, що процес чаювання, як і вибір чаю, може багато сказати про людину.

Грант Харрольд прослужив дворецьким у принца Чарльза з 2004 по 2011 рік, а зараз він вважається одним із провідних експертів з етикету. За його словами, вибір марки чаю може багато сказати про статус людини в суспільстві. Експерт радить надавати перевагу листовому чаю, а не пакетованому. Якщо ж людина не має можливості використовувати листовий чай, то процес заварювання чаю слід проводити на кухні, щоб гості не бачили пакетиків чаю.

Вибір на користь зеленого або трав’яного чаю говорить про те, що людина, яка віддає перевагу такому виду чаю, схильна до спокійного і розміреного способу життя. Ті ж, хто дуже багато працюють і хочуть бути в активному стані протягом тривалого часу, зазвичай зупиняють свій вибір на користь чаю Ерл Грей.

Не менш важливим є і процес чаювання. Наприклад, англійці, які люблять чай із молоком, спочатку заварюють його, а потім уже додають у напій молоко. Така послідовність є важливою для представників аристократії, вона говорить про дотримання норм етикету. Як вважає Грант Харрольд, цукор лише псує смак якісного чаю. Але за традиціями використання цукру говорить про високий добробут людей, тому гостям завжди пропонують до чаю цукор. Важливо пам’ятати, що це має бути не цукровий пісок, а цукор у кубиках, які слід брати срібними щипцями.

Звідки походить англійська традиція чаювання

Твердість духу і любов до чаю на генетичному рівні – це те, що робить англійця англійцем. От тільки пити чай навчила мешканців Туманного Альбіону одна португальська жінка. І сталося це відносно нещодавно – в XVII столітті.

Тому що вони, англійці, такі. Вони зберігають спокій і п’ють чай, що б не відбувалося.Чай – настільки невід’ємна частина британської культури, що й світ став сприймати це саме так.

Вирушимо в 1662 рік, коли Катерина Браганська, португальська принцеса (дочка короля Жуана IV Відновителя), стала дружиною Карла II, який повернувся на англійський престол після реставрації.

Розповідають, що з собою в якості частини приданого вона привезла листовий чай. Історичний анекдот стверджує, що на скринях з чаєм, які приїхали разом з принцесою, був напис португальською Transporte de Ervas Aromaticas “перевезення ароматичних трав”, скорочено – T.E.A.

В Англії того часу чай використовували як медичний засіб – щоби збадьоритися і прогнати сплін. Однак молода королева після переїзду в Англію продовжувала щодня чаювати, зробивши чайну церемонію популярною світською традицією, а не лише ліками.


Зрештою простий англійський люд позбавив чай його елітарного статусу, але й сьогодні, приїхавши в Лондон, ви можете відвідати справжню аристократичну чайну церемонію. Дорогі готелі, як-от Langham, Ritz чи Claridge’s влаштовують для своїх гостей класичний чайний “файв-о-клок” (а в Langham навіть наполягають, що це саме вони поклали початок цій традиції).

Джерело: Ukr.Media.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Британія інвестує кошти в доступне житло: що це дасть українцям?

£39 мільярдів — саме стільки уряд Великої Британії вже виділив на будівництво соціального та доступного...

Новий обмін: повернулися важкопоранені та тяжкохворі полонені

Сьогодні, 12 червня, відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. Додому повертаються наші...

Українка, народжена в Британії, несе українську культуру у світ

Софія виросла серед британських звичок і побуту, але ніколи не почувалася чужою до своєї української...

Україна повернула з росії полонених: фокус на молодих захисниках

9 червня Україна та Росія знову обмінялися полоненими, про що офіційно заявили міністерства оборони обох...

Історія корінного американця, який воює за Україну

25-річний Едісон Kosmos — корінний американець із племені черокі, який зараз воює у складі 108-ї...

Які дитячі книги роками популярні серед британців

Від пустотливого драконів до кроликів—ці історії вже давно стали класикою Британіії, яка об’єднує покоління. Вони...

Що думають британці про “мир” путіна та Україну в НАТО: опитування

Абсолютна більшість британців вважають, що Україна не повинна погоджуватися на «умови миру», які висуває росія....

Історія емігрантки: український театр Strum UA презентує нову виставу в Калгарі

Переїзд у нову країну — це завжди виклик, особливо якщо тебе до цього змусила війна....

Візи для українців: експертка – про найскладніші країни та типові помилки

Галина Передерій — візова консультантка та громадська активістка, яка з перших днів повномасштабної війни допомагає...

4 головні українські події в Лондоні в червні 2025 року

Довгоочікуване повернення гурту СКАЙ, легендарний фестиваль «Червона Рута», літній фестиваль Kupala Party та благодійний стендап-тур...

Подібне до цього
Схоже

Translate »