Два місяці до закінчення CUAET: що надалі буде з українцями в Канаді?

Дата:

Багато тимчасових віз, наданих українцям, які втекли до Канади, можуть закінчитися через декілька місяців: люди живуть у непевності, що буде далі. Тим паче, днями у США призупинили дію імміграційної програми для українських біженців.

Як ідеться в публікації СВС, вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року призвело до переміщення мільйонів українців. Уряд Канади запропонував громадянам України тимчасовий притулок через програму CUAET до 31 березня 2025 року.

Поки триває війна в Україні, багато власників віз CUAET в Едмонтоні борються з небезпекою, оскільки наближається кінцевий термін, сказала Орися Бойчук, президент Провінційної ради Конгресу українців Канади Альберти.

«До нашого офісу надходили численні дзвінки і люди дуже хвилюються Вони не можуть отримати документи, необхідні для того, щоб зробити внесок і жити безпечно», – сказала Бойчук.

Програма CUAET, набір на яку завершився в липні 2023 року, дозволяє українським біженцям та членам їхніх сімей тимчасово в’їхати до Канади та будувати нове життя в очікуванні закінчення війни. Але зараз, коли трирічний термін дії віз наближається до завершення, зростає занепокоєння щодо того, що станеться далі.

«Існує реальне побоювання, що люди можуть опинитися без статусу, якщо вчасно не подадуть заявку на продовження. Ми також чуємо, що в деяких випадках уже відмовлено», — додала вона.

Наталія Боднарчук, мати чотирьох дітей, яка оселилася в Едмонтоні, серед тих, хто не впевнений у майбутньому. Термін дії паспорта її дочки незабаром закінчується, і вона намагається забезпечити місце для своєї дочки в школі та дитячому садку. Щоб подати заявку на ці послуги, їй потрібен дозвіл на відвідування, який вона не може отримати без дійсного паспорта.

За словами жінки, вона мала труднощі з відновленням паспортів через обмежену доступність у консульствах і стислі часові рамки, які часто вимагають від неї довгих очікувань і подання документів у дуже певний час.

Вона додала, що спроба отримати необхідні документи для навчання та соціального забезпечення своїх дітей посилила її стрес.

«Це нелегко. Уряд міг би допомогти, продовживши дозвіл на відвідування чи роботу, або запропонувавши винятки для прострочених паспортів, — каже Боднарчук. — Після стресу через війну ми хотіли б принаймні мати тут більш спокійне та менш напружене життя».

Деякі українські новоприбулі також сумніваються, які існують шляхи для отримання постійного місця проживання, маючи кілька чітких варіантів, сказала Орися Бойчук.

«Не схоже, що для новачків є дійсно багато можливостей залишитися в цей конкретний час», — сказала вона.

Українці, які прибули до Канади за програмою CUAET, можуть подати заявку на продовження відкритого дозволу на роботу чи навчання до 31 березня. Іноземці мають 90 днів із дати втрати статусу тимчасового резидента, щоб подати заявку на відновлення цього статусу, за словами речника IRCC.

Ті, хто хоче залишитися в Канаді назавжди, можуть подати заявку на постійне проживання через різні існуючі імміграційні програми та потоки, зазначили у відомстві:

«Статус розширеного візиту, роботи та навчання, який пропонує CUAET, а також доступ до розрахункових послуг — допоможуть тим, хто хоче перейти на інші програми».

За словами Орисі Бойчук, Конгрес українців Канади просить продовжити програму CUAET на три роки, враховуючи, що війна триває. Він також закликає продовжити «додаткову підтримку врегулювання» після 31 березня. Зокрема, мовне навчання, житло та фінансову допомогу, догляд за дітьми та медичні виплати.

До існуючої невизначеності додається те, що може статися, якщо відбудуться зміни у федеральному уряді, додала Бойчук.

«Так само, як ми працювали з нинішнім урядом, нам доведеться продовжувати працювати з тим, хто прийде до влади, і захищати потреби новоприбулих», — сказала вона.

Читайте також: Міністерство імміграції Канади “втрачає” заяви українців на отримання PR: деталі

Джерело: СВС

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

“Годинник цокає” для понад 100 тисяч українців у Канаді – The Star

Багато переміщених українців у Канаді зіткнулися з серйозними проблемами з отриманням необхідних документів. Про це...

Подібне до цього
Схоже

Translate »