Якщо ви мрієте про життя у Британії, будьте готові серйозно вчити англійську. Лондон готує радикальні зміни до міграційної системи, і мовний бар’єр стане вищим, ніж будь-коли.
Уряд країни планує підвищити вимоги до знання англійської мови для мігрантів, які подаються на робочі візи та прагнуть оселитися в країні, пише The Times.
Вже наступного тижня буде представлено так звану «Білу книгу» з питань імміграції, яка міститиме серйозні новації. Головна мета — покращити інтеграцію приїжджих у британське суспільство та зменшити рекордний рівень чистої міграції, який торік сягнув 728 тисяч осіб.
Одна з ключових змін — значне підвищення мовного порогу. Наразі від кандидатів вимагається знання англійської на рівні GCSE — базовий рівень, достатній для повсякденного спілкування на роботі, у школі чи в подорожах. Такий стандарт уряд тепер вважає недостатнім.
Очікується, що мінімальний рівень володіння мовою піднімуть до B2 за шкалою CEFR, що відповідає впевненому й спонтанному володінню англійською. Міністерство пояснює:
“Люди повинні висловлюватися вільно і спонтанно, без очевидного пошуку виразів, а також говорити англійською гнучко і ефективно для соціальних, академічних і професійних цілей”.
Також йдеться про вміння писати логічні та структуровані тексти на складні теми. Нові вимоги стосуватимуться не лише заявників на візи, але й шукачів притулку — вони повинні будуть досягти необхідного мовного рівня протягом п’яти років, щоб отримати право на постійне проживання.
Уряд також планує переглянути всю систему перевірок знання англійської. За словами джерела з уряду, мігрантам буде чітко заявлено:
“Якщо ви хочете приїхати сюди, ви повинні робити свій внесок і інтегруватися”.
Окрім мови, у новій імміграційній політиці буде наголос на “британських цінностях”, зокрема повазі до демократії, толерантності та різноманіття культур. Проте поки що не відомо, яким саме чином ці переконання будуть перевірятись. Наразі подібні питання входять лише до тесту на постійне проживання, який проходять мігранти після п’яти років життя у Великій Британії.
Очікується, що прем’єр-міністр Кір Стармер публічно визнає провал попередньої балової імміграційної системи, запровадженої після Brexit, і представить ці реформи як новий курс на користь економіки й суспільної єдності.
Читайте також: У Британії запрацювала нова система ID Check для продовження віз: як це працює?
фото: Freepik