“Авантюра ризикує стати помилкою”: the Hill про Курську операцію ЗСУ

Дата:

Українське просування в Курській області росії поки що не досягло однієї зі своїх головних цілей: відволікти російські війська від лінії фронту на сході України у спробі змінити поле бою.

Як пише The Hill, раптове серпневе вторгнення досягло деяких інших цілей, зокрема завдало удару по іміджу росії, знищило військові об’єкти, дало змогу захопити територію і полонених, щоб отримати важелі впливу на переговорах. Однак провал важливішої мети – відволікання військ – активізував критику військової авантюри Києва, особливо в міру того, як росія просувається все далі вздовж 600-мильної східної лінії фронту війни.

Російські війська продовжують наступати на Україну, захопивши величезні території за останній місяць і наблизившись до ключового залізничного вузла міста Покровськ у Донецькій області. Російський диктатор владімір путін, який лише кілька тижнів тому висловлював розчарування українським вторгненням до Курська, тепер відзначив прогрес своїх військових.

«Противник не виконав головного завдання, яке ставив перед собою – зупинити наш наступ на Донбасі, – сказав він. – Такого темпу наступу на Донбасі у нас давно не було».

Президент України Володимир Зеленський стверджував, що наступ на Курську є ключовою частиною стратегії Києва і буде включений до пропозиції щодо перемоги у війні, яку він планує представити Сполученим Штатам цього місяця.

У недільному відеозверненні Зеленський заявив, що неодноразові російські удари по містах по всій Україні «довели правильність нашої тактики, зокрема в Курську».

«Ми повинні повернути війну туди, звідки вона виникла, в росію», – сказав він. – І не тільки в прикордонних районах. Держава-терорист має відчути, що таке війна насправді».

На момент написання статті (4 вересня) Україна захопила близько 500 квадратних миль землі в Курську, взяла в полон сотні російських солдатів і взяла 100 населених пунктів, включаючи ключове місто Суджа.

Але деякі українські цивільні особи та солдати публічно поставили під сумнів наступ на Курську в той час, коли російська армія використовує свою масу, щоб просуватися через лінію фронту, особливо в Донецькій області.

Джордж Бібі, директор великої стратегії в Інституті відповідального державного управління Квінсі, сказав, що операція під Курськом все ще перебуває на початковій стадії, але «схоже, що вона прямує до провалу».

«Росіяни не відволікали значну кількість сил від лінії фронту в Україні. У всякому разі, вони натиснули на педаль газу, – сказав він. – Здається, існує великий скептицизм щодо того, чого досягне це вторгнення, і я думаю, що зростає занепокоєння, що це була помилка».

росія, схоже, поки що погодилася з реальністю українських військ у Курську. Цього тижня Інститут вивчення війни оцінив, що «рутін намагається зберегти російський наступ на Покровськ за рахунок затримки очищення Курська».

Бібі сказав, що росія також перетворила Курську операцію на можливість вивести українські війська та озброєння, які зазнали великих втрат у російському регіоні.

«Українці просто втрачають більше людей, втрачають більше броні, втрачають більше зброї, витрачають боєприпаси, – сказав він. – І з російської точки зору це все добре. Тому я не думаю, що вони поспішають припиняти це вторгнення».

Цього тижня Зеленський також сказав NBC News, що росія відвернула 60 000 військових з України, але не уточнив, звідки вони були виведені.

Але переваги України в Курську є мінімальними порівняно з майже 20 відсотками української території, які окупувала росія.

Стівен Волт, професор міжнародних відносин Гарвардської школи імені Кеннеді, заявив, що захоплення території України під Курськом становить 0,0064 відсотка загальної території росії та 0,138 відсотка її населення.

«Операція є тактичним успіхом, але не великим стратегічним досягненням, – сказав він. – Це зміцнило моральний дух українців і виявило деякі слабкі сторони росії, але є чіткі межі того, наскільки вони можуть просунутися».

Волт сказав, що війна «визначатиметься в першу чергу тим, що станеться на території України, а не вторгненням на Курськ».

«Справді, цей короткочасний український успіх може з часом розглядатися як стратегічна помилка, якби це послабило оборону України на сході та дозволило росії досягти там більших успіхів», – додав він. – росія може дозволити Україні окупувати крихітний шматочок своєї території, знаючи, що вона зможе відновити повний контроль пізніше».

Майкл О’Хенлон, старший науковий співробітник і директор із дослідження зовнішньої політики Інституту Брукінгса, вважає, що Україна прагне використовувати Курську територію для переговорів після того, як «визнає, що не збирається повертати більшу частину своїх земель» шляхом контрнаступу.

Але «неможливо, щоб путін здійснив торгівлю 1000 до 1», – сказав він, зазначивши розбіжності між окупованою росією землею в Україні та територією Курська, яку утримує Київ.

О’Хенлон додав, що операція під Курськом «безумовно коштувала» переміщення військ у Курськ у той час, коли українські підрозділи перевершують озброєння та особового складу вдома.

«Немає сумніву, що є недоліки, – сказав він. – Їм справді слід було спробувати додати, певним чином, нові сили, щоб зміцнити свій захист, а не йти в атаку».

Водночас Еліна Бекетова, науковий співробітник з питань демократії в Центрі аналізу європейської політики, сказала, що вторгнення на Курськ має свої переваги, включаючи захист північно-східних українських областей Сумської та Харківської від атак росії, і що це також може завдати шкоди москві в довгостроковій перспективі.

«З часом кремль все більше буде змушений виводити ресурси з України і перенаправляти їх на Курський напрямок, – сказала вона. – І це показує, що Україна може взяти на себе цю ініціативу — що Україна, що українці можуть взяти її і показати всьому світу, мовляв, дивіться, «українські війська на території росії»».

Згідно з даними Інституту вивчення війни, які аналізує Agence France-Presse, російські війська досягли значного прогресу в Україні з початку Курської операції, зайнявши 184 квадратних милі території в серпні, що є найбільшим успіхом з жовтня 2022 року.

Крім Покровська, під прицілом російського наступу знаходяться також міста Торецьк і Часів Яр, що також на Донеччині. Обидва можуть виявитися інструментальними для мети Кремля захопити міста-побратими Краматорськ і Слов’янськ, а потім і решту східного регіону.

Швидкість просування росії виявляє слабкість позицій України на передовій, яка місяцями намагалася зупинити російські війська, переважно через брак живої сили, пише видання. В Україні призовний вік знизили, але суттєвого поповнення рядів поки що не відбулося.

Зеленський заявив, що Україна не прагне окупувати росію назавжди, але він утримуватиме російську територію необмежено довго та поповнюватиме обмінний фонд.

Майкл Батлер, ад’юнкт-професор міжнародних відносин Університету Кларка, сказав, що всередині України «зростає занепокоєння» в той час, коли вона не лише бореться на полі бою, але й коли майбутня підтримка західних союзників є невизначеною через вибори в США.

Тим часом росія «подвоює свої зусилля на Донбасі та просувається вперед, можливо, неоптимальні результати наступу на Курську, зміна політичного ландшафту… та занепокоєння в Україні щодо того, яку підтримку вони можуть очікувати в майбутньому, вказують на критичний момент», – зауважив він.

Читайте також: «Тактична геніальність»: стаття Бориса Джонсона про Курську операцію ЗСУ

Джерело: the Hill

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

Подібне до цього
Схоже

Нарешті Трамп сказав правду, чому Україну не беруть в НАТО: думка

Новообраний президент Дональд Трамп 7 січня провів велику пресконференцію,...

5 подкастів, які допоможуть новачкам у вивченні англійської

Головний плюс подкастів у тому, що слухати їх можна...

З чим іммігранти стикаються в Канаді: відверта розповідь українки

Українка з Херсону Марія відверто розповіла про свій іммігрантський...

Українцям почнуть блокувати картки за часті зняття готівки: нові обмеження

В Україні посилять вимоги до банків щодо контролю клієнтських операцій...
Translate »