Головний результат переговорів – путін виграв час: думка політолога

Дата:

Після телефонної розмови Дональда Трампа і владіміра путіна медіа та експерти припускають, що зросла ймовірність того, що США можуть відмовитися від посередництва у переговорах України та рф.

Чого очікувати далі? Чи зможе Трамп посилити тиск на росію у разі невдачі з переговорами? І хто виграє на даному етапі? Про це розмірковує політолог Вадим Денисенко. Далі – пряма мова.

“Головний наслідок переговорів – путін виграв час. При цьому, виглядає так, що подальша стратегія всіх сторін залишатиметься незмінною

1. Все, що відбувалося останні тижні, було театром для одного глядача. путін робив все від себе залежне, щоб не викликати вибух гніву Трампа. Європейці «заганяли» Трампа в кут, щоб той нарешті вибухнув. Частина республіканців також, схоже підтримали європейців. Але Трамп не вибухнув. А відтак починається другий акт цієї пʼєси для одного глядача.

2. Яким буде цей акт? путін буде знову грати в гру «переговори зриває Україна та ЄС».

Паралельно, по лінії Дмітрієва рф продовжить робити заманливі економічні пропозиції (якщо відкинути конспірологію, то дуже схоже, що саме ці пропозиції, які передбачають мільярдні заробітки вже сьогодні, є головним гальмом для «вибуху»Трампа).

3. Європейці, схоже, продовжать попередню тактику заганяння Трампа в пастку. Нагадаю вчергове: всі пропозиції Дмітрієва неможливі без погодження ЄС. А Європа не буде розглядати будь-які послаблення для росії поки не буде вирішено питання американських мит, питання безпеки (НАТО в Європі) і українське питання.

Єдина відмінність другого акту від першого, в стратегії європейців – це потенційне бажання Ватикану грати більш вагому гру. А відтак, по цій лінії можуть активізуватися контакти в США.

4. Закон Ліндсі Грема, який, схоже, має шанси на запуск, як паралельний трек до мейнстріму Білого дому має дві суттєві проблеми. Прийняття цього закону, без попередніх домовленостей на Близькому Сході означатиме зупинку переговорів з Китаєм і сварку з Індією, які є головними покупцями російської нафти. Тому, варто дивитися за тим, як будуть (чи будуть) відбуватися переговори США-Індія, США-Саудівська Аравія, США-ОАЕ, США-Ізраіль (особливо в контексті ядерної угоди з Іраном. Але навіть, якщо все піде за найпозитивнішим для нас сценарієм, мінімальний часовий лаг для реалізації цього закону – кінець 2025 року. Але паралельно з цим треба дивитися на рейтинги Трампа і їхню кореляцію зі ставленням до рф та путіна.

Погіршення рейтингів змушуватиме Білий дім бути більш рішучими.

5. Окремо хочу зупинитися на «сенсаційній» новині Bloomberg про те, що путін хворий літнім наступом і вважає, що саме цього літа йому вдасться зробити прориви, хоча військові аналітики не розуміють на чому базується цей оптимізм. Я про це говорю вже пару місяців, але Західні аналітики не помічають ще три вагомі причини, чому він хоче продовження війни.

А) путінський режим опирається на проактивну меншість (до третини населення), яка хоче повного знищення України. Зупинка війни може призвести до того, що велика частина цих людей перейде в реальну опозицію. Що з цим робити поки кремль не розуміє;

Б) внутрішньополітичний блок кремля тільки приступає до формування системи в якій ветеранів, що повертатимуться з фронту контролюватиме не лише ФСБ та МВД, але й самі ветерани. Восени пройде єдиний день голосування де буде апробована ідея «кожен десятий депутат буде ветераном». Потім цю систему треба буде «апробовувати і доточувати». Раніше, ніж на початок весни 2026 року Кірієнко і ко, навряд чи скажуть, що вони готові до повернення людей. І це лише один аспект підготовки до повернення до миру;

В) в росії розгорнулася найбільша в історії (після 1917 року) компанія по націоналізації і реприватизації. Головних бенефіціарів – 6 (Чемезов, Кірієнко, Ковальчуки, Ротенберги, Сєчін, Патрушев), ще приблизно 10 сімей є в другому ешелоні всієї цієї історії. Зупинка війни означає, як мінімум, сповільнення націоналізації. І я впевнений, що ці люди з найближчого кола путіна роблять все, щоб війна не мала шансів на зупинку.

Тепер щодо перспектив: я продовжую вважати, що наступне переговорне вікно можливостей відкриється не раніше кінця 2025 року. При цьому, я не виключаю, що до переговорів, можливо, буде підключено Китай в рамках переговорів у трикутнику США-ЄС-Китай.

Читайте також: Театр одного глядача: Портников про мирні перемовини у Стамбулі

Публікації в рубриці “Блоги” відображують винятково точку зору автора. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. 

фото: d13 / Shutterstock

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

TOLOKA, Руслана й Усик: 5 українських подій у Лондоні в липні

Липень у Лондоні обіцяє бути насичений подіями – нас чекають музика, фестивалі, кіно, бокс і...

Куди звертатися українцям у Канаді в разі дискримінації та порушення прав

Переїхавши до Канади, ти сподіваєшся на справедливість і рівні можливості. Та навіть у демократичному суспільстві...

Україна пережила найбільшу атаку дронів – одразу після розмови Трампа і Путіна

росія випробовує Україну на міцність безсонними ночами та масованими обстрілами, відчуваючи слабкість Заходу – і...

Гід по дитячих таборах у Британії: як обрати найкращий

Чим зайняти дитину, щоб літо було веселим, корисним і безпечним? Від шкільних таборів до пригод...

США виходять з війни в Україні? ЗМІ про призупинення постачання зброї

Як стало відомо напередодні, Пентагон тимчасово заморозив передачу частини важливого озброєння для України. Офіційно це...

“Ніколи не уявляла себе в Канаді”: історія еміграції українки за океан

Вона ніколи не уявляла себе в Канаді – аж поки війна не змусила залишити рідний...

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Подібне до цього
Схоже

Translate »