У День матері багато жінок в Україні залишились без листівок, дзвінків чи квітів. Їхні діти загинули, захищаючи Батьківщину. У Ванкувері запустили міжнародну кампанію підтримки таких матерів — не лише матеріально, а й емоційно.
Про це пише City News Vancouver.
«Мами в Україні не повинні проходити крізь свій біль наодинці», — кажуть організатори.
Кампанія Heal a Mother’s Heart («Зціли материнське серце») — це ініціатива благодійної організації Maple Hope Foundation з Ванкувера. Її мета — привернути увагу до горя українських матерів, які втратили дітей через повномасштабну війну, та зібрати кошти на психологічну допомогу й реабілітаційні програми.
«Кампанія закликає канадців і міжнародну спільноту передати тепло та турботу матерям в Україні, чиї діти загинули на війні», — розповідає координаторка проєкту Ольга Руденко.
Організатори вже отримали зворотний зв’язок від українок, які пройшли через непоправну втрату. Вони кажуть, що відчули підтримку та більше не почуваються самотніми.
У партнерстві з українським брендом Ne[hustka] кампанія створила дві моделі шовкових хусток, які можна або придбати собі, або надіслати в подарунок матері загиблого воїна.
«Це маленький жест, але для них він має глибоке емоційне значення», — пояснює Руденко.
Українка Лілія Ратушна обрала другий варіант. Вона втекла до Канади з двома дітьми після початку вторгнення, а її брат загинув на фронті.
«До війни він був цивільним, мав дітей, дружину, родину, роботу. Але коли все почалося — став солдатом, щоб захистити наші домівки», — розповідає жінка.
Після загибелі брата Лілія першою дізналась про трагедію та повідомила решту родини. Її мати спитала лише одне: «Хто?» Після похорону Лілія доглядала племінників та вдову брата — але згодом усвідомила, що сама потребує допомоги.
«Я зрозуміла, що мені також потрібна підтримка. Передусім — як мамі».
Вона пройшла курс емоційного відновлення від Maple Hope Foundation, де змогла дати вихід своєму болю.
«Це була група емоційної підтримки, де я змогла почати зцілення», — каже вона.
Ольга Руденко, яка зараз живе в Оттаві з двома дітьми, також знає, що таке життя в умовах війни. Її чоловік пішов добровольцем на фронт ще у 2022 році. Відтоді вона виконує роль обох батьків.
«Я щаслива, що він живий і здоровий, але досі не знаю, як це позначиться на нашій родині», — зізнається вона.
Найважче, за словами Лілії, дається горе матері, яка щороку отримувала від сина квіти на День матері. Тепер Лілія готує подарунок від його імені — сама.
«Час не допомагає. Мама каже, що її серце болітиме завжди», — каже вона.
Maple Hope Foundation планує почати надавати психологічну підтримку вже з червня — не чекаючи завершення збору коштів.
«Наш фандрейзер триває, адже масштаб втрат в Україні — колосальний, і потреба у допомозі не зникає», — заявили у фонді.
Читайте також: “Плачу від безсилля”: українка відверто розповіла про труднощі життя в Канаді
фото: Shutterstock