Суперечливі заяви зі США грають на користь України, – Адріан Каратницький

Дата:

Адріан Каратницький — американський політолог українського походження, експерт Атлантичної ради США та автор книги “Поле битви Україна” про нашу новітню історію. Він народився в Нью-Йорку та є одним з найкращих знавців політичних процесів у Східній Європі та впливу Штатів на них.

В інтерв’ю Укрінформу він розповів про зміну риторики США щодо підтримки України, політичну динаміку в Америці, роль Європи у безпеці регіону та що це означає для майбутнього України. А також про те, чому зараз українська єдність найсильніша за всю нашу складну історію.

Україна як найбільш об’єднана нація в своїй історії

За словами Каратницького, українці як ніколи консолідовані навколо ідеї своєї державності, мови та культури. Хоча на початку XX століття ці погляди здавалися маргінальними, сьогодні вони стали основою суспільної свідомості.

“Ніколи в історії Україна не була так свідомо об’єднана навколо своєї державності, мови, культури, як нині. Попри труднощі, загрози, відсутність повного консенсусу, країна сформувала найбільш свідому націю за свою історію”, — наголошує експерт.

Толерантний патріотизм як основа державності

Україна вибудувала свою ідентичність на принципах відкритості. Політичні та суспільні процеси кінця 80-х – початку 90-х років заклали фундамент толерантного патріотизму, що сприяє консолідації суспільства.

“Навіть під час війни ми бачимо, що критика проросійських сил не переростає в антипатію до російськомовних громадян України. Українці впоралися з багатокультурністю, зберігши при цьому національну ідентичність”, — пояснює Каратницький.

Україна не має сили, яка контролює все

Українська політична система кардинально відрізняється від російської, де влада зосереджена в одних руках. На думку експерта, плюралізм в Україні має свої переваги, хоч і створює нестабільність.

“В Україні ніколи не було єдиної політичної групи, яка керувала всім. Тут завжди існувала конкуренція між парламентом, президентом, громадянським суспільством та олігархами. Це не дозволяло країні рухатися в одному напрямку, але водночас не дало можливості росії встановити контроль над нею”, — зазначає експерт.

Як американці сприймають Україну?

Українці – це щось досить новоспечене для американців, каже Каратницький. До 2000-х років більшість американців не розрізняли Україну та росію. Лише після Помаранчевої революції, а згодом і Революції Гідності, Україну почали розглядати як незалежну державу зі своїми демократичними прагненнями.

“Ще до повномасштабного вторгнення більшість західних журналістів писали про Україну з москви. Лише після 2014 року ситуація почала змінюватися, бо стало очевидно: Україна – це не росія”, — додає Каратницький.

Трамп і його політика сили

Політика адміністрації Дональда Трампа базується на концепції сили, вважає експерт.

“Трамп хоче, щоб США вигравали всі переговори. Він не визнає компромісів, а лише диктування умов. Його лідерство ґрунтується на демонстрації потужності, а не дипломатії”, — каже Каратницький.

Чому суперечливі заяви Вашингтона грають на користь Україні?

Останні заяви адміністрації Трампа щодо можливої зупинки військової допомоги Україні викликали серйозне занепокоєння. Проте Каратницький вважає, що це може мати і позитивний ефект.

“Як не парадоксально, ці заяви й сигнали грають певною мірою на користь України, бо спонукають європейських лідерів до серйозних розмов про нарощування оборонних можливостей, а також посилюють розуміння того, що Україна є ключем до безпекової стабільності й захисту Європи. Європа не може здати Україну, а мусить знайти відповідні ресурси, якщо Америка не буде готова для подальшого захисту України у війні з росією”, — пояснює він.

Чи можлива капітуляція України?

Каратницький наголошує, що український народ не прийме мирні переговори на умовах поступок Росії.

“Україна готова до переговорів, але лише за умов дотримання її суверенітету та гарантій безпеки. Якщо Захід спробує тиснути на Київ, щоб піти на невигідне перемир’я, це буде категорично відкинуто українським суспільством”, — підкреслює він.

Розбіжності серед республіканців

Водночас у Республіканській партії США починають з’являтися голоси незгоди щодо політики Трампа стосовно України. Деякі консервативні політики та аналітики публічно висловлюють своє невдоволення його підходами.

“Якщо Трамп почне втрачати підтримку через свої внутрішньополітичні рішення, включаючи скорочення оборонного бюджету, це може вплинути на його зовнішньополітичну стратегію”, — зазначає експерт.

Наостанок він вважає, що рішення Вашингтона щодо подальшої підтримки України можуть змінюватися, але одне очевидно: майбутнє країни багато в чому залежить від стійкості українського суспільства та дипломатичних кроків Києва.

Читайте також: Війна на відстані: як не зламатися, коли борешся за Україну за тисячі кілометрів. Інтерв’ю з Наталією Равлюк із Support Ukraine / London Euromaidan

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українські працівники в США втрачають роботу через рішення Трампа

Поки війна змушує українців шукати прихисток по всьому світу, політичні зміни у США ставлять під...

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »