Три роки незламності: 5 правдивих фільмів про повномасштабну війну в Україні

Дата:

Три роки тому життя мільйонів українців розділилося на «до» і «після». Повномасштабне вторгнення росії принесло біль, втрати, але й безпрецедентну силу опору. Кіно стало не лише способом зафіксувати історію, а й голосом тих, хто її творить.

Ці фільми – більше, ніж просто кадри на екрані. Вони показують реальність війни без прикрас: боротьбу за свободу, людську стійкість і ціну, яку Україна платить за право бути собою. Дивлячись їх, ви не просто бачите війну – ви її відчуваєте.

Ми не маємо права забувати про те, що сталось 24 лютого 2022 року та весь біль, який несе кожен день цієї жорстокої війни.

Пропонуємо вам п’ятірку важливих фільмів, які повинні побачити всі. Щоб не забувати. Щоб боротись далі.

20 днів у Маріуполі

Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року. Відзняті кадри дивом вціліли – їх провезли через 15 російських блокпостів.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Фільм завоював велику кількість нагород і головну в світі кінематоргафа -” Оскара“.

Я хотів би мати змогу обміняти цей “Оскар” на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах”, – заявив Мстислав Чернов під час отримання “Оскара”.

Реал

Це потужний документальний твір про правду, війну та реальні події на фронті. Стрічка, знята Олегом Сенцовим, відомим українським режисером і активістом, який після звільнення з російського полону не лише продовжив свою кінематографічну діяльність, але й вирушив на передову, аби на власні очі побачити, усе що відбувається.

Протягом 90 хвилин фільму глядачі бачать (і, скоріше, чують) війну через камеру GoPro, прикріплену до шолома самого Сенцова, який нині служить у СЗУ. У стрічці режисер постійно телефонує між підрозділами та штабом і розмовляє з людьми, які зібралися навколо нього, намагаючись організувати евакуацію солдатів, оскільки російські війська наближаються.

“Для мене особисто це пам’ять про тих, хто загинув. Не тільки під час цього бою, а й в інших. То люди гинуть, і про них забувають. І для мене це спосіб пам’ятати їх”, — зазначав Сенцов.

Ми були рекрутами

“Ми були рекрутами” – це фільм, який розповідає про реалії війни через призму молодого бійця, який проходить свій шлях від початкового етапу служби до участі в реальних бойових діях.

Фільм розкриває характери восьми бійців Третьої окремої штурмової бригади не тільки як професійних військових, але і як людей, філософів, просто хлопців, які мають мрії про сім’ї та мирне життя в своїй країні. Головний оповідач – юний рекрут з позивним «Журналіст», який зміг домовитись відправитись разом з групою професійних штурмовиків та розвідників 3 ОШБр на завдання.

Камінь, ножиці, папір

Короткометражка про перші дні повномасштабної війни в Україні нещодавно здобула одну з найпрестижніших нагород у світі кінематографа — премію BAFTA.

Сюжет фільму розповідає про 18-річного Івана, який живе на Сході України на початку повномасштабного вторгнення росії. Його батько, хірург, рятує поранених військових і цивільних у бункері. Однак усе змінюється, коли російські війська дізнаються про сховище і прагнуть знищити його. Іван, намагаючись захистити рідних та поранених, бере зброю до рук. Це не лише боротьба за життя, але й шлях через моральні дилеми, які відкриваються на війні.

Йди за мною

Короткометражка про унікальну військову рятувальну операцію дронами, яку провели українські військові під час жорстоких боїв на Харківщині влітку 2022 відбулася у січні 2023. Військові 93-ї бригади “Холодний Яр” за допомогою квадрокоптерів урятували сімейну пару цивільних, які випадково заїхали на своєму авто до ворожих позицій і потрапили під шквальний обстріл росіян. 

“Фільм “Йди за мною” короткий — всього тридцять хвилин, але такої напруги, що закарбовується в пам’яті надовго. Ми наче запрошуємо світ йти за нашою сміливістю”, — говорить режисер Любомир Левицький.

Раніше ми писали про 3 фільми про війну в Україні, від яких мурахи по шкірі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

США та Україна підписали історичну угоду про надра: що передбачає документ

На тлі затяжної війни та критичної потреби в інвестиціях Україна і США уклали історичну угоду...

Секрети LinkedIn: як привернути увагу британських рекрутерів

LinkedIn став ключовою платформою для професійного нетворкінгу та пошуку роботи, особливо у Великій Британії, де...

Три роки неволі: у Лондоні проведуть акцію за звільнення українських полонених

Українські військовополонені та зниклі безвісти перебувають у російському полоні вже третій рік. Цієї неділі українці...

Подібне до цього
Схоже

Translate »