Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

Дата:

“За час, проведений в Україні, я став кращою людиною” – каже американський доброволець Мюррей, що став на захист України в лавах ГУР в 2022 році. Нещодавно він отримав відзнаку від президента Володимир Зеленського за заслуги на війні проти російських загарбників. 

Про свій шлях і бойовий досвід пліч-о-пліч з іноземцями, які боронять Україну від росіян, а також про бойові операціі на окупованому лівому березі Дніпра, за участь в яких його нагородили, він розповів в інтерв’ю для Армія TV.

До слова, легіонер став одним з іноземних воїнів, хто отримав паспорт громадянина України.

Чим вирізняється війна в Україні і що допоможе здобути перемогу

Мюррей сам родом з Британії, у дитинстві його сім’я переїхала до США, де він виріс у штаті Вашингтон, служив у Повітрянодесантних військах. У 2022 році він прибув до України, спочатку виконував гуманітарну роботу та працював як військовий інструктор, а згодом приєднався до Міжнародного легіону ГУР як воїн. Зараз він є командиром роти в Міжнародному легіоні при ГУР МО: під його керівництвом близько 20 легіонерів, серед яких американці, британці, французи, добровольці з Південної Америки та українці.

За його плечима – понад рік війни в Афганістані. Мюррей порівнює ці два досвіди і зазначає, що війна в Україні має колосальні відмінності.

В Афганістані сили Коаліції мали тотальну перевагу в технологіях та озброєнні, тоді як на українському фронті поняття “безпека” відсутнє, і ти можеш загинути в будь-яку хвилину, каже воїн.

Мюррей також підкреслює, що українські командири більше цінують людське життя порівняно з російськими, які готові кидати своїх солдатів у бій без жодних вагань. Він вважає, що технологічна перевага, точність вогню та сучасні типи боєприпасів допоможуть Україні здобути перемогу.

Мрія бійця зі США – мати невеличку ферму під Херсоном

За час, проведений в Україні, Мюррей втратив багатьох друзів, що зробило цю війну особистою для нього. Він планує залишитися тут після перемоги, розвивати кар’єру в українській армії та оселитися ближче до природи, можливо, на півдні України, ближче до Херсона. Його мрія — мати невеличку ферму, вирощувати овочі та розводити курей.

Боєць сприймає свою службу в Україні як роботу, проте для нього це значно більше – справа, у яку він вкладає всю свою душу.

“За цей час, проведений в Україні, я справді став кращою людиною. Завдяки досвіду, який я отримав в Україні я став більш сфокусованим та більш цілеспрямованим. Робота в Україні  ― це те, у що я вкладаю усю свою душу”/

Його мрія – залишитися тут після війни та оселитися неподалік Херсона. Це місто стало для нього особливо важливим ще й тому, що його кохана – родом звідси.

Додатково, Мюррей зазначає, що у разі поразки України наслідки можуть бути величезними, включаючи можливе зосередження російських військ у західних країнах, які межують з Україною. Він підкреслює, що союзники вклали в Україну багато коштів, оскільки розуміють це.

Більше про історію Мюррея та його бойовий досвід на фронті в Україні ви можете дізнатися з інтерв’ю нижче.

Мюррей також — один із героїв документального фільму “Одного літа в Україні”, створеного командою Babylon’13. Стрічка розповідає про іноземних добровольців, які воюють на боці України проти російських загарбників.

Читайте також: З Каліфорнії – в окопи на Донбасі: історія снайпера-добровольця зі США

Джерело: Армія TV

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

"За час, проведений в Україні, я став кращою людиною" - каже американський доброволець Мюррей, що...

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Подібне до цього
Схоже

Translate »