Офіціант отримує $10 за годину. Як у Британії знайти роботу

Дата:

Згідно з порталом statista.com, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Великої Британії приїхало близько 150 тисяч українських біженців. Їм довелося впоратися з безліччю проблем, пов’язаних з адаптацією до нового життя:

Читайте далі про легальне працевлаштування у Великій Британії та про те, що треба знати українцям, які нещодавно приїхали до країни.

Ситуація на ринку працевлаштування

Хоча й британська економіка сильна, в країні дуже висока конкуренція на ринку праці. Зараз рівень безробіття є найвищим за останні п’ять років. Легше за все знайти роботу у Великій Британії, якщо ви:

  • шукаєте її на півдні Англії/в Лондоні. Загалом, цей регіон є локомотивом економіки країни;
  • володієте англійською мовою хоча б на комунікативному рівні. А якщо ви говорите ще якоюсь мовою, у вас буде велика перевага над іншими заявниками.
  • шукаєте роботу у сфері, де не вистачає робочої сили. Найпопулярніші роботи для іноземців – офіціант, водій, працівник клінінгового сервісу, працівник складу/заводу, кур’єр.

Досвід українців

Українці Сергій та Тетяна родом з Одеси. Коли почалася війна, залишили країну. Їх син має особливі потреби, тому проблем із перетином кордону у чоловіка не було.

Вони вирішили скористатися спонсорською візою, дуже ретельно шукали сім’ю в інтернеті. У результаті вдалося знайти людей з Лондону, які погодилися прийняти їх разом із сином. Отримання візи зайняло більше часу, ніж вони очікували, але все ж таки їм вдалося приїхати до країни у липні 2022 року.

Після приїзду вони отримали багато допомоги від українських волонтерів. Потрібно було знайти школу для сина, і це було нелегко. Проживши 6 місяців у спонсорів, їм вдалося отримати соціальну квартиру.

Щодо роботи, Сергій і Тетяна вважають, що знайти її у Великій Британії цілком реально. Чоловіку вдалося влаштуватися в музейну їдальню.

Де шукати роботу у Великій Британії

Є кілька способів знайти роботу. Найпопулярніший – шукати на спеціалізованих сайтах. Ось деякі з них:

  • CV-library: пропонує завантажити резюме та вказати свої навички. Користувачі отримують сповіщення про вакансії, що найбільше відповідають їхнім потребам.
  • Indeed: один з найпопулярніших сайтів, куди щосекунди додається декілька вакансій.
  • Totaljobs: ще один популярний портал, яким користується понад 6 млн людей щомісяця. Зазвичай на сайті відображається близько 100 тис оголошень про роботу.
  • Reed: сайт має велику базу доступних вакансій у понад 40 різних секторах.
  • Adzuna: алгоритм цього сайту спрямований на надсилання вакансій лише тим, хто найімовірніше відповідатиме цій праці.
  • Guardian Jobs підходить для тих, хто шукає висококваліфіковану роботу в певних секторах.

Також ви можете переглядати вакансії безпосередньо на спеціалізованих сайтах компаній. Наприклад, якщо вас цікавить праця в Лондоні, на сайті фірми Cleaning Express  ви можете почитати про роботу прибиральника приміщень.

Якщо ви вирішили звернутися до кадрового агентства, пам’ятайте, що вони зазвичай спеціалізуються на певному секторі. Деякі працюють на інші великі компанії та від їхнього імені шукають професіоналів.

А інші – агенції тимчасової праці, які можуть допомогти знайти тимчасову роботу, наприклад, у сфері послуг, в офісах чи в роздрібній торгівлі. В цих сферах часто влаштовуються тимчасові переселенці – як, наприклад, Сергій та Тетяна.

Заробітні плати

Згідно з даними порталу StandOut CV, середня зарплата у Великобританії становить 27 756 фунтів стерлінгів на рік (це приблизно $33,5 тис, тобто десь $2,8 тис на місяць).

Але найкраще дивитися на погодинні ставки. Офіціант заробляє приблизно 5-9 фунтів стерлінгів  за годину ($6-11), кур’єр – 10 фунтів стерлінгів ($12), а прибиральник приміщень – 9-13 фунтів стерлінгів  ($11-15,7). Ця сума вкладається у межі мінімальної погодинної зарплати для жителів Лондона, встановленої урядом.

Але найкраще дивитися на погодинні ставки. Офіціант заробляє приблизно 5-9 фунтів стерлінгів  за годину ($6-11), кур’єр – 10 фунтів стерлінгів ($12), а прибиральник приміщень – 9-13 фунтів стерлінгів  ($11-15,7). Ця сума вкладається у межі мінімальної погодинної зарплати для жителів Лондона, встановленої урядом.

Варто пам’ятати, що зарплати майже завжди вказуються в брутто. Тобто від цієї суми ще необхідно відняти податки.

Особливості працевлаштування в країні

Трудовий контракт є нормою у Великій Британії, кожен працівник має право вимагати письмового контракту. Такий документ зазвичай містить умови вашої роботи, а саме:

  • Тижневий робочий час: за зазвичай це 35-40 годин на тиждень, а іноді й 48.
  • Інформація про щорічну відпустку. Це мінімум 28 днів для штатних працівників, включаючи вісім державних свят країни.
  • Строк попередження про розірвання договору. Він залежить від тривалості періоду роботи: один тиждень, якщо ви працювали від одного місяця до двох років; один тиждень за кожен рік, якщо ви працювали від двох до дванадцяти років; дванадцять тижнів, якщо ви працювали більше, ніж дванадцять років.
  • Як тільки ви почнете сплачувати податки у Великій Британії, вам буде присвоєно унікальний десятизначний податковий номер (UTR).
  • Також перш ніж почати працювати, вам потрібно подати заявку на отримання номера національного страхування (NI). Це можна зробити онлайн. Номер NI використовується для цілей соціального страхування у країні.

Також перед тим, як шукати роботу у Великій Британії, радимо почитати якомога більше на цю тему. Краще за все користуватися офіційними джерелами:Урядовий сайт, Британський Червоний Хрест – допомога українцям; Український Інститут у Лондоні: підтримка українських біженців.

Джерело: Mc.today.

Читайте також, “В Англії можна добре заробити, а жити краще в Україні”: історія українки.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Уряд Британії дозволив українським водіям довше їздити без обміну посвідчень

Уряд Сполученого Королівства продовжив період, протягом якого власники українських водійських посвідчень можуть керувати автомобілем у...

Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

"За час, проведений в Україні, я став кращою людиною" - каже американський доброволець Мюррей, що...

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »