Фіалки – це красиві рослини, які прикрашають підвіконня багатьох домівок. Вони мають м’яке листя і різнобарвні квіти. Однак іноді трапляється, що нова фіалка не поспішає цвісти. У чому може бути причина?
Освітлення
Фіалкам потрібне яскраве, але розсіяне освітлення. Якщо на вазон потрапляє мало світла, листя буде тягнутися вгору. Надлишок сонячних променів може призвести до засушування кінчиків листя. Тому найкраще місце для фіалки – це північна, північно-східна або північно-західна сторона приміщення. Освітлення має бути тривалістю 12 годин на добу.
Полив
Фіалки не люблять надмірного поливу. Якщо поливати їх часто і холодною водою, можуть загнити бутончики. Тому взимку фіалки поливають один раз на тиждень, а влітку – два. Воду для поливу краще брати кип’ячену, відстояну, кімнатної температури. Також важливо стежити, щоб вода не потрапляла на листя.
Ґрунт
Фіалки не люблять щільний, важкий ґрунт. Для них краще підходить легкий, пухкий ґрунт, який добре пропускає повітря і воду. Краще придбати спеціальний ґрунт для фіалок.
![](https://ua-platform.com/wp-content/uploads/2024/01/2-20.png)
Догляд
Крім правильного освітлення, поливу та ґрунту, фіалкам також потрібні регулярні підживлення. Підживлювати їх можна спеціальними добривами для фіалок.
Якщо ви дотримуватиметеся цих простих правил, ваша фіалка обов’язково порадує вас пишним цвітінням, пише Glamour.
Додаткові поради
Фіалки не люблять пересадку. Тому пересаджувати їх потрібно тільки тоді, коли це дійсно необхідно, наприклад, коли коріння повністю заповнюють горщик.
Якщо фіалка не цвіте, можна спробувати її розмножити. Для цього потрібно відокремити від материнської рослини молодий листок з черешком. Листок потрібно поставити у воду, щоб він пустив коріння. Коли коріння відростуть до 2-3 см, листок можна посадити в горщик з ґрунтом.