Багато хто уявляє Україну як країну, де все дешево для іноземців. Але що насправді бачить людина, яка не приїхала на відпочинок, а обрала тут життя?
Британка Еллі, яка вже тривалий час живе в Одеській області, поділилася своїми спостереженнями про реальну вартість життя в Україні. В інтерв’ю з Марічкою Падалко вона зізналася, що бути тут не туристом, а звичайним мешканцем – зовсім інше.
На її думку, «дозволити собі жити якісно» в Україні нелегко, якщо ти заробляєш місцеву зарплату.
«Всі кажуть: «О, Україна така дешева – можна дозволити собі все». Звісно, якщо приїхати з Англії на відпочинок, то так, це дешево. Але якщо ти живеш тут постійно – зовсім інше жити тут. Щоб жити якісно, треба багато працювати, особливо у великих містах», – пояснює Еллі.
Вона впевнена, що для багатьох єдиний шанс мати гідний дохід – власна справа. На її думку, стандартна робота «з 9 до 17» рідко дає достатній заробіток для комфортного життя. «Жити на ці гроші дуже важко», – каже вона.
Окремо Еллі поділилася тим, що її справді вразило за роки в Україні – це ставлення людей до праці.
«Я як британка, звикла мислити «зробити мінімум – отримати максимум», але це зовсім не український спосіб мислення», – зізнається вона.
І додає: «Це, мабуть, те, що мене найбільше здивувало. Я дуже поважаю те, наскільки українці працьовиті, скільки зусиль вони вкладають у все, що роблять. Це не завжди про гроші, вони стараються, навіть якщо немає прямої вигоди. Це стиль життя – як вони доглядають свої будинки, як стежать за собою, як піклуються один про одного».
І як точно підсумувала Марічка Падалко: «Збоку завжди видно краще. Особливо – якщо це погляд людини з іншої країни».
Читайте також: “Після того, що пережив з Україною, ніколи звідси не поїду”: історія волонтера з Англії