2024 рік став одним з найскладніших в історії. Війна в Україні, конфлікт на Близькому Сході, природні катаклізми та гостра політична ситуація у світі – все це відбилося на житті мільйонів людей.
Видання The Guardian презентувало добірку фотографій, які найкраще відображають події цього бурхливого року. Серед них – кілька потужних знімків з України.
Тіла російських солдатів після штурму у Харківській області, Костя Ліберов
Фотограф розповідає, що зробив світлину за допомогою дрона в перші дні наступу російських військ на Вовчанськ у Харківськй області, біля кордону з Росією.
“Коли бачиш це, коли бачиш перед собою мертве тіло, всередині прокидається якесь почуття жалю. Водночас ти розумієш, що цього можна було б уникнути, якби вони просто не розв’язали війну проти України”, — зазначає він.
Фоографія Кості Ліберова з Харківщини. Скриншот із сайту The Guardian
Татуйовані руки командира на Донеччині, Том Пітер (Tom Peter)
Фотограф розповідає історію Романа, який виїхав з України багато років тому і оселився у Франції. Однак коли почалось повномасштабне російське вторгнення, він пішов на фронт, бо відчував, що не зможе дивитися на себе в дзеркало, якщо буде сидіти склавши руки. Нині він — командир підрозділу снайперської підтримки.
Фотографія сфокусована на руках військового з татуюванням — на одній слово “помста”, а на іншій “ненависть”.
“Один з його найближчих друзів дитинства загинув, воюючи з росіянами, і це було дуже травматичним досвідом для нього. Він витатуював ці два слова на своїх руках, і каже, що це те, що мотивує його в дні, коли він може почуватися пригніченим. Ці татуювання символізують особисту трагедію, яку кожен солдат, як і він, пережив на цій війні”
Скорботні дні біля меморіалу Ірини Цибух у Львові, Юлія Кочетова
Ірина Цибух з позивним “Чека” — парамедикиня батальйону “Госпітальєрів”, у цивільному житті – журналістка, була менеджеркою реформи Суспільного, також реалізовувала освітні проєкти у віддалених селах Донеччини й Луганщини.
Вона загинула під час ротації на харківському напрямку 29 травня, за кілька днів до свого дня народження.
Кочетова розповідає, що зробила це фото на її меморіалі у Львові: “Ірина любила гуляти з собакою, читати. У неї завжди були ідеї, як отримати більше пожертв, як продовжити цю боротьбу і як вшанувати пам’ять загиблих на війні. Вона була сповнена любові, енергії, ідей; не безстрашна, але надзвичайно смілива. Вона була яскравою і сміливою”.
“Я помітила цю сім’ю, і це болюче усвідомлення того, що життя все ще триває. У моїй країні все ще народжуються діти, навіть якщо ми ховаємо інших молодих людей. Ще є люди, які закохуються, народжують дітей і якось рухаються далі. Для мене це було чимось особливим, тому, хоча мені не хотілося фотографувати, я змусила себе це зробити”.
Також до списку увійшли фотографії з Гази (як палестинська сімʼя вибирається зі зруйнованого будинку після ізраїльської атаки) та які документують наслідки повені у Валенсії в Іспанії. Крім того, видання додало фотографію Евана Вуччі, який зловив момент на мітингу Дональда Трампа після невдалого замаху на його життя.
У списку The Guradian також фотографія бразильського серфінгіста Габріеля Медіни, яка викликала хвилю обговорень у мережі під час Олімпійських ігор.
Додали до списку і приємні спогади про 2024 рік — яскраве фото з Портсмутського фестивалю повітряних зміїв та імператорських пінгвінів, які вперше стримають у воду з льодового шельфу.
Більше фото можна знайти тут.
Джерело:Cуспільне.
Читайте також, Бойові дії в Україні можуть завершитись у 2025 році – The Economist