Трамп не наблизив мир, а лише затягує війну в Україні – The Telegraph

Дата:

Коли Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії заявляв, що може завершити війну в Україні «за 24 години», його слова викликали скепсис. Тепер, майже через три місяці після повернення до Білого дому, стає очевидно: обіцянки залишились словами.

Як пише журналістка Ліза Хаселдайн для The Telegraph, попри оптимістичні заяви на початку року, в адміністрації Трампа поступово змінили риторику. Представники Білого дому, зустрічаючись із делегаціями з москви та Києва на Близькому Сході, вже не говорили про «24 години», а натомість заявляли, що перемир’я можливе «впродовж кількох тижнів».

У публікації йдеться, що Трамп хотів укласти мирну угоду ще до Великодня, і така символіка мала б стати своєрідною “вінцем” його зовнішньополітичного успіху. Цьогоріч католицький і православний Великдень збігаються, і ця дата співпала б із рівно трьома місяцями його другого президентського терміну.

Але до свят залишились лічені дні, і вже зрозуміло: ці сподівання виявилися марними.

росія розгорнула новий весняний наступ на півночі України, стягнувши понад 67 тисяч військових, зокрема до Сум. Лише за минулі вихідні внаслідок ракетних ударів загинула щонайменше 31 людина. За словами авторки, кремль не демонструє жодної готовності йти на поступки, продовжуючи наполягати на демілітаризації України, її позаблоковому статусі та визнанні окупованих територій як російських. Київ вкотре наголосив, що не прийме таких умов.

Попри заяву про начебто узгоджене часткове 30-денне перемир’я, яке стосувалося лише енергетичної інфраструктури (і яке, за словами українців, було порушено майже одразу), жодного реального прогресу на переговорах немає.

Як ідеться в колонці, минулої п’ятниці спецпредставник Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф зустрівся з путіним у Санкт-Петербурзі — але, судячи з усього, повернувся з порожніми руками. Тим часом сам Трамп звернувся до росії через свою соцмережу Truth Social із закликом «рушити вперед» із мирною угодою.

На борту Air Force One він заявив: «Все йде нормально, хоча є момент, коли треба або діяти, або замовкнути».

The Telegraph зазначає, що президент США дедалі більше дратується через затягування переговорів з боку москви. Водночас Трампа, схоже, більше цікавить сам факт угоди з путіним, ніж її зміст або наслідки для України.

Особливо тривожно виглядала заява Кіта Келлога, спецпредставника Трампа в Україні, зроблена цими вихідними. За його словами, Україну можна було б поділити «майже як Берлін після Другої світової війни». Він запропонував, аби західні області контролювали Велика Британія та Франція (але не США), а схід залишити за росією. Між ними мала би бути 18-мильна демілітаризована зона.

Хоча Келлог прямо не озвучив цього, така схема фактично означає визнання контролю рф над Луганською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською областями. Авторка нагадує, що це вже не перша поступка Трампа на користь путіна.

У лютому новий очільник Пентагону Піт Гегсет заявив: «Нереалістично думати, що Україна вступить у НАТО». А сам Віткофф, за інформацією видання, нещодавно сказав Трампу, що найшвидший спосіб завершити війну — це «передати ці чотири регіони путіну».

The Telegraph ставить під сумнів ефективність такої стратегії. Якщо команда Трампа вже на старті демонструє свої поступки, то навряд чи може очікувати відповідних кроків від росії. Авторка вказує: це дивна помилка для людини, яка вважає себе майстром “мистецтва угод”.

Навпаки, замість того, щоб підштовхнути путіна до підписання миру, такі сигнали можуть лише зміцнити його впевненість — і змусити витискати ще більше поступок.

Попри те, що адміністрація Трампа розглядає можливість запровадження санкцій проти “тіньового” російського флоту, який забезпечує нелегальний експорт нафти та фінансує війну, незрозуміло, чи готовий президент піти на такий крок.

«Якщо це означатиме, що путін віддалиться від переговорного столу — чи наважиться Трамп? Я не впевнена», – підсумовує авторка.

Читайте також: Трамп оголосив тарифну війну світу — і тепер йому “дзвонять і цілують в дупу”

фото: Sky News

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Подібне до цього
Схоже

Translate »