Трамп і дилема української діаспори в Пенсильванії: репортаж DW

Дата:

Доля виборів президента США може вирішись у Пенсильванії – найголовнішому серед усіх “хитких” штатів, який дає найбільше голосів вибоців. Там живе багато українських емігрантів. За кого вони? Дізнавався DW.

Пенсильванія – один із сімох “swing states” або “хитких” штатів, які вирішать долю виборів глави Білого дому вже завтра, 5 листопада. Тут зазвичай немає переваги на користь демократа чи республіканця, звідси й назва.

Серед усіх “хитких” штатів Пенсильванія дає найбільше голосів виборців (19). За лічені дні до виборів симпатії у Пенсильванії розділилися майже порівну: 49 на 49. У деяких опитуваннях Трамп випереджає Гарріс на один відсотковий пункт, або ще менше.

Долю виборів можуть визначити кілька десятків тисяч голосів, і це можуть бути голоси з українським акцентом: у Пенсильванії мешкає друга за чисельністю українська діаспора Америки – понад 100 тисяч.

За кого проголосують вони? Публікації в американській пресі дають підстави припускати, що більшість українських американців у Пенсильванії проголосують за Гарріс, але Трамп теж може розраховувати на чималу підтримку. У приватних розмовах лунають різні припущення – 20, 30 відсотків за Трампа, а може й більше.

Які симпатії в української громади Пенсильванії?

Українські емігранти у Пенсильванії мешкають переважно у двох великих громадах – на сході навколо Філадельфії, а на заході – біля Пітсбурга, другого великого міста штату. І ці громади мають дещо різні погляди.

Захід – більш промисловий, частина так званого “індустріального поясу” США, що пережив занепад у другій половині XX століття.

“Ми набагато більш консервативні, ніж люди на сході, на узбережжі”, – каже український американець у третьому поколінні Стівен Галущак, житель Пітсбурга та автор книги “Українці західної Пенсильванії”. Політично це означає “більшу підтримку республіканської партії” та “традиційних цінностей”.

Для багатьох консервативних виборців з українським корінням нинішні вибори президента США – велика дилема, чи радше “потрясіння”. Більшість, як і решту американців, хвилює стан економіки, інфляція та міграція – компетенції, за якими в опитуваннях у Пенсильванії лідирує Трамп. Також є ті, хто виступає проти абортів – ще одна тема республіканців.  

Але над усім цим стоїть війна росії проти України й побоювання, що Трамп може зменшити критично важливу військову підтримку Києва, на що він сам та його оточення не раз натякали.

Ці побоювання особливо гостро відчуваються у розмовах з тими, хто приїхав у США з України відносно недавно, уже за часів незалежності, як колишня львівська журналістка Оксана Лернатович. Для таких, як вона, основне питання – як майбутній президент США ставитиметься до підтримки і перемоги України.

“Діаспорян дуже хвилює війна, всі допомагають, збираються на мітинги, в усіх болить”, – каже Лернатович, яка понад 10 років викладає українську мову в Пітсбурзькому університеті.

Схожа позиція і в Тараса Філенка, піаніста і музикознавця з Пітсбурга, який розповідає про Україну на своїх концертах і лекціях.

“Зараз питання, чи буде Україна чи вона буде майже знищена, – каже Філенко, колишній викладач Київської консерваторії, який живе в США з 1990-х. – Я боюсь, що з приходом Трампа ця біда може трапитись”.

Він додає, що у разі перемоги Гарріс “може бути не блискуче”, але розраховує на продовження допомоги Вашингтона Києву. 

Стівен Галущак визнає, що війна в Україні болить особливо тим, хто емігрував нещодавно, але і тим, хто, як він, народився в США: “Ми в першу чергу американці, але ми любимо Україну і нашу ідентичність”.

Галущак каже, що, за його оцінками, на попередніх виборах підтримка Трампа серед українців у західній Пенсильванії була вищою. Він каже, що цього разу дехто з тих, хто раніше голосував за Трампа, вагається до останнього. У понеділок, 4 листопада, за день до виборів, обидва кандидати – Трамп і Гарріс – одночасно приїдуть у Пітсбург, щоб провести мітинги.

Читайте також: Три сценарії для України одразу після голосування на виборах президента США

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії запрацювала схема Ukraine Permission Extension: що треба знати

Якщо ви є громадянином України і перебуваєте у Сполученому Королівстві за однією з тимчасових схем,...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »