Днями BBC представила трисерійний біографічний серіал про президента України Володимира Зеленського. Британські ЗМІ вже відреагували на вихід серіалу, пише NV.
Режисером став Майкл Волдман. Серіал містить низку інтерв’ю із самим Володимиром Зеленським, його дружиною Оленою, друзями та колегами. Є у серіалі й інтервʼю з експрем’єром Британії та другом України Борисом Джонсоном. А також там розповідають про карʼєрний досвід російського диктатора владіміра путіна, щоб показати «різницю між двома людьми».
У першій серії розповідається про зростання популярності Зеленського в країні і його життя до президентства, другій — про його рух в політику та початок повномасштабного вторгнення, а у третій — про те, як Зеленський очолює країну під час війни.
Наразі «The Zelensky Story» доступний лише у Великій Британії на BBC Two і BBC iPlayer. Тому поки що ми можемо скласти враження про серіал лише з відгуків британських медіа, які здебільшого схвальні.
Independent називає серіал «захопливою історією, яка вражає». Серіал акцентує не лише на персоні українського президента, але й показує кадри того, що переживають українці.
«Надзвичайно зворушливо бачити, як вдови та сім’ї загиблих на війні зустрічаються з президентом, щоб отримати свої посмертні медалі. На цих церемоніях ми усвідомлюємо, що які б гроші та військову техніку не надсилав Захід, це вони, українці, воюють і гинуть за нас і за свою свободу», — пише видання.
Оглядачка The Guardian Люсі Манган зазначає, що режисеру вдалося зібрати «детальний портрет надзвичайної людини в надзвичайний історичний період своєї країни».
«Зеленський — це приклад того, як пристрасть у поєднанні з навичками виконання є однією з найбільших переваг, які може мати сучасний лідер. Чи достатньо цього, щоб відтіснити російську армію, ми побачимо згодом», — пише вона.
Financial Times пише, що серіал Майкла Волдмана містить певну інтимність, і це чіпляє: знімальна група мала безпосередній доступ до подружжя Зеленських та їхніх друзів.
Олена Зеленська у серіалі, хоч і стримана, «натякає на особисту шкоду, яку понесла родина, через рішення її чоловіка стати президентом».
«Питання про те, як може тривати і як закінчиться війна і як може виглядати майбутнє країни, здебільшого залишаються поза увагою. Коментарі Зеленського про те, що Захід не визнає іредентистських намірів путіна, мають певний ефект, але їм бракує деталей. Проте, сцена, в якій ми перебуваємо в кімнаті, коли він розмовляє з президентом Франції Еммануелем Макроном наступного дня після вторгнення, є цікавою демонстрацією прагматичної, але пристрасної дипломатії в дії», — пише Financial Times.
Читайте також: Да Вінчі: фільм про легендарного комбата вийде на великі екрани
Джерело: NV