Британське ЗМІ про два роки війни в Україні: виснаження, втома, але боротьба триває

Дата:

Жорстокі жертви російського вторгнення очевидніші, ніж будь-коли. Києву потрібна підтримка. Якою Україну бачать інші держави читайте у публикації The ​​Guardian.

Україна прокидається до другої річниці вторгнення Росії, настає виснаження . Рік тому ще був обережний оптимізм щодо контрнаступу. Але надії на прорив розвіялися, і захоплення Росією міста Авдіївки на сході минулого тижня стало для неї найбільшим досягненням після захоплення Бахмута минулого травня.

Українці не здаються. Але ця важка війна виснажує війська на фронті, цивільних осіб удома та їхніх лідерів. Настрій національної єдності поступився місцем більш складній рішучості. Ті, хто служив на передовій або втратив там своїх близьких, можуть мати змішані почуття щодо життя, яке відбувається в інших частинах країни. Звільнення Володимиром Зеленським головнокомандувача Валерія Залужного підкреслило напруженість у верхівці.

З лютого 2022 року загинули щонайменше 10 тисяч мирних жителів і десятки тисяч українських військових (разом з десятками тисяч російських військових). 

За оцінками, 3,7 мільйона людей є внутрішньо переміщеними особами, а понад 6,3 мільйона втекли за кордон. Сім’ї та домівки були зруйновані, а життя вирвано з корінням. Орієнтовна вартість відновлення та реконструкції зросла до 486 мільярдів доларів.

Проте здебільшого українці все ще не бачать іншого вибору, окрім як боротися далі. Мало хто вірить, що Москві можна довіряти виконання будь-якого врегулювання. Більшою проблемою є втома від війни за кордоном – як би огидно це не здавалося українцям, враховуючи тяжкі випробування, які вони переживають. Шок від вторгнення та захоплення українською доблестю з часом зменшилися. Усвідомлення того, що легкої перемоги не буде, війна на Близькому Сході та криза вартості життя поглинають увагу західних лідерів і зменшують внутрішні апетити щодо надання допомоги.

Вражаюча винахідливість України – наприклад, творче використання безпілотників – не може подолати диспропорцію в озброєннях. Росія швидко нарощувала виробництво і знайшла нового постачальника в Північній Кореї, тоді як політична дисфункція США залишила Київ нестачею, а ЄС, який пообіцяв мільйон снарядів до березня, може поставити лише половину з них.

Перехід на воєнний лад разом із поглибленими відносинами з Китаєм і продовженням бізнесу з більшою частиною світу зміцнили російську економіку перед обличчям безпрецедентних санкцій Заходу. 500 нових санкцій, запроваджених США через війну та смерть Олексія Навального, принципово цього не змінять. Смерть пана Навального також підкреслила викорінення внутрішньої опозиції. У Володимира Путіна немає причин шукати виходу, коли він вважає, що Захід втомився від війни і Дональд Трамп може незабаром повернутися до Білого дому.

Проте немає ознак швидкої та простої перемоги Росії, як багато хто очікував два роки тому. 

Конфлікт докорінно змінив перспективи європейської безпеки. Європа все серйозніше бореться з розумінням того, що на США більше не можна покладатися як на свого гаранта. Зараз Фінляндія є членом НАТО, а незабаром її приєднає Швеція. ЄС погодився розпочати переговори про вступ із Києвом, хоча він навряд чи просуваєтьмя повною швидкістю, а Велика Британія та інші країни підписують двосторонні угоди з безпеки. Понад усе, Україна все ще бореться, незважаючи на величезні людські втрати. Європа та США повинні виконати свої зобов’язання, щоб забезпечити Києву необхідну допомогу для продовження.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Подібне до цього
Схоже

Translate »