Наші – вдома. З російського полону повернули 230 українських воїнів і цивільних – це найбільший обмін за час повномасштабного вторгнення. Серед звільнених – 48 військових, які тривалий час вважалися зниклими безвісти.
Як ідеться в повідомленні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед 230 воїнів є представники Збройних Сил України – 130, Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі. Також є військові, які вважалися зниклими безвісти — 48 осіб.
Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.
Також серед звільнених – семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя.
Більшість звільнених – 225 чоловіків, п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.
Нині загалом уже 2828 захисників в Україні.
Додамо, після повідомлення про повернення частини українських військовополонених один із командирів полку спеціального призначення «Азов» Святослав Паламар повідомив, що і цього разу не повернувся жоден із їхніх бійців. Вже півтора роки більша частина тих, хто погодився вийти з оточеного заводу «Азовсталь», залишається в неволі.